записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Хірургія

Консультація хірурга, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!!

Видалення атероми щелепно-лицевої ділянки

Видалення атероми щелепно-лицьової ділянкиАтерома – це доброякісне кістоподібне новоутворення сальних залоз шкірних покривів. У перекладі з грецької  слово athere означає «кашка», що цілком характеризує вміст цього утвору.  

Причини розвитку атером

Розвиваються атероми внаслідок закупорення зовнішніх отворів вивідних проток секретом сальних залоз. Відбувається такий процес після травмування стінок протоки. Найчастіше атероми виникають у юнацько-пубертатному періоді. Це все тому, що статеве дозрівання веде за собою перебудови організму, які найбільше включають в себе фізіологічні зміни. Однією з них є посилення утворення сального секрету відповідними залозами. Останні можуть бути ще не до кінця сформованими, звуженими та звивистими, що веде до порушення виділення шкірного сала та, в подальшому, приводить до формування атером.

 

Найчастішою локалізацією атером є щелепно-лицева ділянка, а також волосиста частина голови. Вони можуть бути як поодинокі, так і множинні. Це залежить від стану окремих вивідних проток та їх розвитку.

Симптоми щелепно-лицевої атероми 

Симптоматика не є специфічною, та включає в себе:

  • наявність пухлино подібного утворення у щелепно-лицевій ділянці;

  • безболісність;

  • схильність до повільного збільшення.

Під час об’єктивного обстеження увагу на себе звертає кулястої форми утвір, що має гладку поверхню. Він зв’язаний із шкірою, а ще в місці виходу вивідної протоки сальної залози шкірні покриви неможливо взяти у складку. Вмістом атером є краплини сала, холестерину, зроговілий епітелій, що можна побачити при подальшому лабораторному обстеженні.

 

 

Варто пам’ятати про те, що такі новоутворення, як атероми, при приєднанні бактеріальної інфекції можуть нагноюватись. Тоді клініка різко змінюється:

  • поява больових відчуттів;

  • почервоніння;

  • припухлість;

  • дискомфорт при відкриванні щелепи, жуванні, розмові та інших рухах у цій ділянці;

  • місцеве підвищення температури.

Такі процеси вимагають швидкого та оперативного вирішення. Це все тому, що процес може поширитись на інші ділянки обличчя. Найгрізнішим ускладненням є просування процесу до мозкових оболонок. Відбувається таке поширення через проникнення токсичних продуктів та гною у кров’яне русло. Оскільки вени обличчя не мають клапанів, то процес швидко поширюється у глибокі шари саме через них.

Лікування атероми щелепно-лицевої ділянки

Ні в якому разі не можна видаляти атероми самостійно у домашніх умовах та травмувати їх. Саме такі дії й призводять до процесів нагноєння та подальших ускладнень.

 

Найкращим методом лікування атером щелепно-лицевої ділянки є хірургічне. Воно являє собою видалення пухлино подібного утворення разом із тими ділянками шкіри, що спаяні з атеромами. При нагноєнні процесу лікування передбачає розтин та дренування порожнини утвору та нагадує лікування абсцесів.

 

Для того, щоб видалити подібне утворення, необхідно звернутись до лікаря-хірурга. У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» прийом ведуть досвідчені та висококваліфіковані спеціалісти. Для запису на консультативний прийом телефонуйте за номером (0680 752 52 52.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки