Панарицій - це запальне захворювання гнійно-серозного характеру, що локалізується на пальцях кисті та, у певних випадках, стопи.
Хвороба з'являється внаслідок неправильного догляду за нігтьовими ділянками, потраплення під шкіру збудників інфекції гнійного характеру та травмування. Найчастіше захворювання викликається стрептококами або стафілококами.
До цієї хвороби найбільше схильні водії, столяри, слюсарі й будівельники. Також вона часто уражає людей, хворих на цукровий діабет.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПАНАРИЦІЮ
Панарицій пальця виникає внаслідок запальних процесів. Патогенні мікроорганізми потрапляють в раневий канал на пальці та починають руйнувати навколишні тканини, призводячи до нагноєння ділянки. До такого захворювання схильність мають маленькі дітки та люди з ослабленим імунітетом.
Провокуючими факторами панарицію є:
Найчастішою причиною захворювання стають пошкодження шкіри пальців. Це можуть бути подряпини, порізи, занесення скалки тощо. Будь-яке ушкодження може стати небезпечним, адже через рану патогенні мікроорганізми швидко проникають у глибші шари. Бактерії під шкірою чи нігтем росте, розмножується і веде до запалення гнійного характеру.
ВИДИ ПАНАРИЦІЮ
На сьогодні нараховують безліч видів панарицію. Найпоширенішими є наступні:
кісткова форма;
навколо нігтьовий;
піднігтьовий;
шкірний;
підшкірний;
сухожилковий.
Вже лише з однієї класифікації можна зрозуміти характер поширеності запального процесу. Зверніть увагу: чим ближчим до шкіри буде запальний процес, тим більшим буде ділянка почервоніння, а чим пошкодження глибше, то тим воно і важче перебігає.
СИМПТОМИ ПАНАРИЦІЮ
Зазвичай мікротравми зовсім непомітні та не викликають сильного болю. Саме тому людина найчастіше навіть не звертає на це свою увагу. Однак така необережність призводить з часом до розвитку незворотних процесів.
Розрізняють кілька видів захворювання. Спільними характерними ознаками для них є:
набряк і почервоніння шкірних покривів;
накопичення гною навколо рани;
поява больових відчуттів та печіння в ушкодженому пальці;
палець важко зігнути й розігнути;
біль набуває постійного, пульсуючого характеру;
поява слабкості, високої температури, тиску.
Панарицій потрібно лікувати одразу ж, як тільки він дав про себе знати. Це робиться для того, щоб не втратити нігтя або, в гіршому випадку, пальця.
ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПАНАРИЦІЮ
При появі симптомів захворювання потрібно відразу ж звернутися лікаря. При шкірному, навколо нігтьовому та підшкірному виді панарицію діагностику проводять, опираючись на клінічну картину, додаткового обстеження проводити не потрібно. Хворий здає клінічний аналіз крові і глюкозу. При суглобовій, кістковій і сухожилковій формі виконують рентгенологічне дослідження кисті чи стопи.
Подальшу тактику визначити може лікар-хірург. Варіант лікування (консервативне чи оперативне) можна вибрати після збору скарг та анамнезу, огляду ураженої ділянки та діагностичних маніпуляцій.
Для отримання більш детальної інформації та запису на консультативний прийом до кваліфікованого лікаря-хірурга телефонуйте за номером (068) 752 52 52.