записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

До дня народження "Оксфорд Медікал Тернопіль" -50% на БУДЬ-ЯКИЙ первинний прийом! Всього 3 дні!

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Неврологія

Консультація невролога-рефлексотерапевта, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!!

 

Лікування міастенії

Міастенія - це захворювання нервово-м'язової системи, яке характеризується підвищеною втомою м'язів.

 

На сьогоднішній день існує тенденція до стрімкого збільшення кількості клінічних випадків міастенії. Найчастіше міастенія вражає жінок у віці 20-30 років, серед пацієнтів похилого віку вона частіше зустрічається у чоловіків. Дане захворювання також зустрічається і у дітей.

Причини міастенії

На сьогоднішній день етіологія міастенії до кінця не з'ясована. У медичній практиці діагностуються випадки сімейної міастенії, але спадковість захворювання не доведена. Досить часто у хворих виявляють збільшення або новоутворення тимусу. Також чинником, що сприяє розвитку міастенії, є проникнення в організм людини вірусів.

Симптоми міастенії

Головними клінічними ознаками міастенії є:

  • м'язова слабкість;
  • різко виражена втомлюваність.

Вранці та після сну пацієнти можуть відчувати себе задовільно, а до вечора відбувається значне наростання симптомів захворювання. Як правило, на початковому етапі у хворих відзначається опущення повік, пацієнти скаржаться на двоїння в очах. Згодом виникає стомлюваність при жуванні та вираженні емоцій на обличчі, проявляється утруднення ковтання як твердої, так і рідкої їжі. В процесі їжа може потрапляти в ніс. Голос пацієнтів з міастенією володіє гугнявими властивостями та часто має тенденцію до «загасання». Через дані симптомів хворі змушені робити перерви під час їжі.

 

Патологічна слабкість і стомлюваність поступово вражає велику частину тіла хворого, починаючи з верхніх кінцівок, потім поширюється на шийну мускулатуру, дихальні м'язи  та м'язи ніг. Найнебезпечнішим проявом міастенії вважаються розлади дихання.

 

Особливістю клініки міастенії у літніх пацієнтів буде швидке поширення патологічного процесу та розвиток дихальних розладів.

Діагностика та лікування міастенії

Діагностика міастенії заснована на аналізі:

  • даних анамнезу;
  • огляду пацієнта;
  • результатів лабораторного та інструментального обстеження.

Тактика лікування міастенії залежить від форми і характеру перебігу захворювання. Хворим необхідно дотримуватися дієти з пониженим вмістом вуглеводів і солі, достатньою кількістю білків.

 

В процесі лікування всім пацієнтам призначається медикаментозна терапія, при цьому враховується тяжкість перебігу, форма захворювання, а також індивідуальна переносимість препаратів окремих груп. Пацієнтам з міастенією показаний регулярний туалет носа, трахеї, глотки, бронхів, також потрібно кілька разів на добу надавати пацієнту дренажне положення.

Прогноз і профілактика міастенії

Спрогнозувати точний результат даного захворювання практично неможливо, оскільки він залежить від безлічі факторів:

  • часу початку;
  • клінічної форми;
  • статі і віку пацієнта;
  • наявності або відсутності терапевтичних заходів.

Найсприятливіший прогноз буває в разі очної форми міастенії, а саме важкий перебіг захворювання супроводжує генералізовану форму. При грамотному лікуванні та постійному медичному контролі, практично всі форми даного захворювання мають сприятливий прогноз.

 

Оскільки міастенія в основній масі випадків є хронічним захворюванням, з метою профілактики загострень пацієнтам необхідно практично весь час приймати лікарські препарати. Постійний прийом препаратів викликає деякі незручності, але в цілому якість життя хворих залишається на задовільному рівні. Ключовим моментом в боротьбі з цим захворюванням буде своєчасна діагностика і лікування.

 

Записатись на консультацію до лікаря-невролога медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль» ви можете за номерами телефонів (068) 752 52 52, (0352) 52 52 52 чи (050) 437 52 52 (Viber).

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки