Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Лікування неврастенії в Тернополі

Неврастенія - захворювання нервової системи, яке провокують тривалі емоційні та фізичні перевантаження, а також нервове виснаження. Найчастіше неврастенію діагностують у жінок і молодих людей, які починають самостійне життя.

ПРИЧИНИ НЕВРАСТЕНІЇ

Неврастенія формується через тривале перенапруження і перевтому. Тому в групі ризику знаходяться люди, які надмірно навантажені інтелектуально та фізично, рідко відпочивають, відчувають хронічне недосипання і нездужання. Спровокувати неврастенію може сильний стрес внаслідок втрати роботи, розлучення, смерті близької людини.

Стрімкий розвиток неврастенії може статися через:

  • слабкий імунітет;
  • малорухливий спосіб життя;
  • незбалансоване харчування.

Причинами захворювання можуть також стати інтоксикація організму, ендокринні захворювання, внутрішній конфлікт, обумовлений почуттям провини або необхідністю зробити вибір.

СИМПТОМИ НЕВРАСТЕНІЇ

Найбільш виражений симптом неврастенії - сильний головний біль, який зазвичай виникає під кінець дня. Пацієнт скаржиться на інтенсивний тиск на голову, що нагадує здавлювання важким шоломом. Ще одним неприємним симптомом захворювання є запаморочення, що виникає через зміну погоди, фізичне навантаження, сильне хвилювання.

Багато хворих також скаржаться на симптоми, схожі з проявами серцево-судинних порушень:

  • прискорення пульсу;
  • біль в області серця;
  • блідість або почервоніння покривів шкіри;
  • підвищення артеріального тиску.

Для неврастенії характерні також диспепсичні явища: погіршення апетиту, печія, відрижка, метеоризм, тяжкість в шлунку, закрепи. При хвилюванні у пацієнта можуть бути часті позиви до сечовипускання, які проходять відразу після його заспокоєння.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ НЕВРАСТЕНІЇ

Постановка діагнозу лікарем здійснюється на підставі скарг хворого, неврологічного огляду та історії хвороби. Лікар виключає інші хвороби, інтоксикацію, хронічні інфекції, при яких неврастенія нерідко стає одним з перших симптомів.

 

Лікування неврастенії обов'язково повинно починатися з виявлення захворювання або фактора, що її спровокували. Якщо не усунути причину захворювання, лікування виявиться неефективним. Пацієнтам, які хочуть позбутися від неврастенії, необхідно для початку нормалізувати режим праці та відпочинку, оскільки саме надмірні навантаження часто призводять до захворювання.

 

На першому етапі лікування хворий повинен дотримуватися розпорядку дня, засинати та прокидатися щодня в один час. Необхідно також дотримуватися гігієни сну, увечері здійснювати короткі піші прогулянки на свіжому повітрі, правильно харчуватися, займатися регулярно спортом. Найголовніше - уникати надмірних емоційних і фізичних навантажень.

 

При тяжкому перебігу захворювання нормалізація режиму дня і повноцінний відпочинок не зможуть вирішити проблему. У цьому випадку показано додаткове медикаментозне лікування захворювання.

Усунути клінічні прояви неврастенії допоможуть фізіотерапевтичні методики. А саме, свою ефективність в лікуванні захворювання показали масаж, рефлексотерапія.

ПРОГНОЗ ТА ПРОФІЛАКТИКА ПРИ НЕВРАСТЕНІЇ

Неврастенія серед всіх видів неврозів має найбільш сприятливий прогноз для пацієнта. Зазвичай своєчасне та адекватне лікування, а також усунення психотравмуючих чинників захворювання дозволяють повністю від нього позбутися. В іншому випадку можливий перехід захворювання в хронічну стадію, після чого лікувати хворобу буде дуже важко. Неврастенія може стати причиною глибокої депресії. Ще одним наслідком захворювання є порушення соціальної адаптації людини.

 

Від неврастенії ніхто не застрахований, оскільки в житті кожної людини бувають стреси, травмуючі ситуації, хронічна перевтома. Знизити ризик виникнення захворювання можна, якщо дотримуватися кількох профілактичних рекомендацій. Перш за все необхідно нормалізувати режим дня, уникати стресових ситуацій та фізичних перевантажень, дотримуватися нормального режиму праці та відпочинку. Запобігти захворюванню допоможе зміцнення імунітету, повноцінне харчування, регулярні заняття спортом. Особливу увагу необхідно приділити плануванню свого робочого дня.

 

Записатись на консультацію невролога-рефлексотерапевта ви можете за номером (068) 752 52 52.

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом