записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Неврологія

Консультація невролога-рефлексотерапевта, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!!

 

Лікування вегето-судинних дистоній

Лікування ВСДВегето-судинна дистонія – це поєднання розладів функціонального характеру, в основі яких - порушення регуляції тонусу судин нервової системи.

 

Вегето-судинна дистонія  - доволі розповсюджений розлад, який наявний у 82% населення. Близько третини наявних випадків потребує допомоги лікаря. Перші прояви вегето-судинної дистонії виникають зазвичай у дитячому чи юнацькому віці, а яскраві розлади дають про себе знати до 18-45 років. Жіноча стать схильна до появи вегето-судинної дистонії втричі більше, ніж чоловіча.

Класифікація вегето-судинних дистоній

Вегетативна дисфункція за сучасними класифікаціями ділиться на:

  • симпатикотонічну;

  • парасимпатикотонічну;

  • змішану.

Також розрізняють постійну, приховану та нападоподібну дистонію, а за важкістю проявів вона ділиться на легкий, середній та важкий ступені.

Причини ВСД

Розвиток вегето-судинних дистоній у дітей часто виникає після внутрішньоутробної недостачі кисню, пологових травм, захворювань у перші роки життя. Такі чинники погано позначаються на розвитку нервової системи та повноцінності здійснюваних функцій.

 

У дорослих осіб поява вегето-судинних дистоній часто провокується та посилюється через зв'язок з дією:

  • стресів, неврозів;

  • депресій;

  • черепно-мозкових і травм шийного відділу хребта;

  • хронічних захворювань;

  • гормональних перебудов;

  • ендокринних та шлунково-кишкових захворювань.

Фактор ризику виникнення вегето-судинних дистоній у будь-якому віці - конституційна спадковість.

Симптоми вегето-судинних дистоній

Симптоми захворювання дуже різні. Це все тому, що існує багатогранний вплив зовнішнього середовища на організм. Симптоми вегето-судинних дистоній можуть проявлятись постійно чи приступоподібно у вигляді кризів (панічні атаки, непритомність, інші стани).

 

Існує декілька груп симптомів захворювання згідно з переважанням роботи різноманітних систем організму людини. Ці розлади можуть бути ізольованими чи поєднуватись в одне ціле. До серцевих проявів дистоній відносять болі в ділянці серця, прискорене серцебиття, відчуття завмирання та перебоїв у серцевій діяльності.

 

Порушення регулювального впливу на дихальну систему проявляється дихальною симптоматикою: хекання, неможливість зробити глибокий вдих та видих на повні груди, відчуття нестачі повітря, різка нападоподібна задишка, що схожа на напади астми. Розлади регуляції температури, а саме зміна температури тіла декілька разів на добу, відчуття жару або холоду, пітливість. Такі прояви можуть бути короткочасними, постійними чи тривалими. Порушення регуляції системи травлення характеризується диспепсичним синдромом: біль і спазми в області живота, нудота, відрижка, блювота, закрепи або проноси.

Діагностика та лікування ВСД

Діагностування захворювання доволі складне через значну кількість симптомів і, водночас, відсутність будь-яких об'єктивних змін. Першим кроком є виключення органічних захворювань.

 

Пацієнти з дистонією перебувають під наглядом сімейних лікарів, неврологів, психіатрів, залежно від симптомів, які паереважають. Вегето-судинна дистонія вимагає комплексного, тривалого, індивідуального лікування, яке ґрунтується на характері вегетативної дисфункції та її етіологічної причини.

 

Для запису на консультацію до невропатолога записуйтесь за номером (068) 752 52 52.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки