Остеохондроз одна з найрозповсюдженіших хвороб. Найчастіше ураження зустрічається в осіб після 40 років. Але перші ознаки хвороби можуть з'явитися навіть в молодому віці. Часто захворювання починається з больових відчуттів у ділянці спини. Пацієнти висловлюють скарги на ниючі больові відчуття в ділянці спини, а також часто ломоту та оніміння в кінцівках. Біль посилюється під час рухів та навантажень.
ЕТІОЛОГІЯ ОСТЕОХОНДРОЗУ
До найчастіших причин виникнення остеохондрозу належать:
- травми і вроджена патологія хребта;
- старіння організму;
- генетична схильність;
- вплив хімічних речовин та інфекційні захворювання;
- ожиріння, порушення обміну речовин;
- перевантаження хребта;
- плоскостопість та порушення постави.
Виникненню остеохондрозу також сприяють неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, сидяча робота, куріння, носіння незручного взуття, переохолодження, постійні стреси.
СИМПТОМИ ОСТЕОХОНДРОЗУ
Прояви хвороби залежні від того, який відділ хребта уражений. Основними скаргами пацієнтів постійні ниючі чи гострі больові відчуття; біль посилюється при русі чи навантаженні; хворобливі відчуття можуть поширюватись в інші органи; порушення чутливості; спазми, м’язова слабкість.
Нелікований остеохондроз може сприяти виникненню характерних ускладнень, наприклад:
- грижа;
- радикуліт;
- інсульт;
- парези;
- паралічі тощо.
ДІАГНОСТИКА ОСТЕОХОНДРОЗУ
Для того, щоб встановити діагноз остеохондрозу, лікар вислухову скарги пацієнта, детально збирає анамнестичниі дані, проводить об’єктивне обстеження, яке включає в себе неврологічний огляд. Допоміжними методами постановки діагнозу рентгенографія, магніто-резонансна терапія, комп’ютерна томографія, електронейроміографія. Ці обстеження вказують на точне місце локалізації змін та визначають характер ураження.
ЛІКУВАННЯ ОСТЕОХОНДРОЗУ
Лікування остеохондрозу включає консервативний та хірургічний методи. На перших стадіях ефективним застосування певних лікарських препаратів, а от поглиблення процесу вимагає оперативного втручання. Консервативне лікування направлене на зняття больових відчуттів, нормалізацію роботи хребта та його складових, а також на попередження поширення процесу. Остеохондроз вимагає спеціальної дієти, що полягає 6-ти разовому харчуванні невеликими порціями. Слід виключити з раціону бобові, виноград, гостру, солену їжу, гриби, крупи та шпинат. При неефективності консервативної терапії вдаються до оперативного втручання.
Для того, щоб вберегти себе від захворювання, слід дотримуватись певних принципів, а саме: вести активний рухливий спосіб життя; слідкувати за своєю осанкою під час роботи; при сидячій роботі періодично розминатись; спати на зручному матраці та подушці; уникати носіння важкого, а якщо це неможливо, то робити піднімання повільно; носити зручну одежу та взуття, додати у харчовий раціон вітаміни та мікроелементи.
У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» проводять діагностику та консервативне лікування остеохондрозу за індивідуально підібраними схемами згідно Європейських протоколів. Для запису звертайтесь за номером (068) 752 52 52.