Хронічна ішемія мозку – це хронічне порушення мозкового кровообігу, яке характеризується недостатнім рухом крові у судинах головного мозку. Це захворювання по праву вважається найбільш частим проявом цереброваскулярної патології. Прогресує хвороба дуже повільно, що клінічно проявляється поступовим наростанням симптомів.
ПРИЧИНИ ХРОНІЧНОЇ ІШЕМІЇ МОЗКУ
Важливим є факт того, що хвороба не розвивається самостійно. Її виникненню передують різноманітні фактори та зміни організму, а саме:
розвиток атеросклерозу в судинах головного мозку;
прогресуюча гіпертонічна хвороба;
застій у венах мозкового кола кровообігу;
розвиток вегето-судинної дистонії;
відхилення системної гемодинаміки (рух крові по кровоносних судинах);
розвиток васкулітів та прогресування захворювань кровотворної системи.
У більшості випадків хронічна ішемія мозку розвивається через поєднання атеросклерозу та артеріальної гіпертензії.
СИМПТОМИ ХРОНІЧНОЇ ІШЕМІЇ МОЗКУ
Досить часто клінічна картина на ранніх стадіях захворювання не є специфічною. Першою ознакою, яка вказує на розвиток цієї патології, є прогресуюча астенія. Вона характеризується розвитком втоми, дратівливості, концентрації уваги. Часто виявляють зміни настрою, більше в сторону депресивних станів та підвищеної реакції на будь-які подразники навколишнього середовища.
Через деякий час до цих симптомів приєднуються й інші, а саме:
головний біль та відчуття важкості в голові;
зниження уваги та здатності до запам’ятовування;
при виконанні будь-якої роботи неправильні чи помилкові дії;
зниження активності та здатності до прийняття вольових рішень.
Спочатку симптоми виникають під час фізичного, емоційного перенавантаження, несприятливих метеорологічних умов. Згодом вони турбують у стані спокою та посилюються при будь-яких змінах стану організму. Найважчими проявами хвороби є розвиток паралічів, парезів, псевдобульбарного синдрому (порушення ковтання, жування, мови, неконтрольовані емоційні сплески)тощо.
УСКЛАДНЕННЯ ХРОНІЧНОЇ ІШЕМІЇ МОЗКУ
Дане захворювання само по собі не може бути причиною втрати працездатності та інвалідності як результату. Найчастіше до цих станів може привести захворювання, що супроводжується прогресом хронічної ішемії мозку. Ними можуть бути інфаркти та інсульти.
Пацієнти з прогресуючою хронічною ішемією мозку не можуть працювати в нічний час доби. Їм також протипоказано виконання професійних обов'язків в умовах високого рівня напруженості праці, гарячих і токсичних цехах, також може бути заборонене тривале переміщення пішки і напружена інтелектуальна діяльність.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОЇ ІШЕМІЇ МОЗКУ
На основі скарг, анамнезу захворювання та життя, а також об’єктивного обстеження лікар призначає додаткові методи дослідження стану головного мозку та його судинної системи. Найбільш інформативним для постановки діагнозу, а, в подальшому, і призначення лікування вважають МРТ.
Лікування хронічної ішемії мозку розпочинається після встановлення діагнозу та носить комплексний характер. Він має на меті нормалізацію артеріального тиску, корекцію ліпідного обміну, покращення функції кровоносних судин головного мозку, загальнозміцнюючу терапію.
Призначення лікування виконується індивідуально. Лікар підбирає найбільш необхідні препарати, які підходять саме для вашого організму та допоможуть ефективно боротись із захворюванням.
У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» прийом веде досвідчений лікар-невропатолог, який допоможе вам усунути прояви захворювання та повернути радість до життя.
Запис ведеться за номером (068) 752 52 52.