Ерозія шийки матки – одне з найпоширеніших гінекологічних захворювань. За статистикою, з діагнозом «ерозія шийки матки» зіштовхується кожна друга жінка, але не кожна про це підозрює.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЕРОЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ
Ерозія шийки матки буває як вродженою (псевдоерозія чи ектопія), так і набутою.
Ектопія шийки матки зустрічається у підлітків та жінок молодого віку, але при ній поверхневий шар клітин шийки матки видозмінений, але не порушений.
За причинами виникнення розрізняють наступні види набутої ерозії шийки матки:
запальні - при запальних процесах у ділянці шийки матки;- трофічні – при порушенні нормального постачання кров’ю покривів шийки матки;
- специфічні - після перенесених певних специфічних захворювань;
- травматичні;
- опікові;
- ракові.
Велику роль у появі ерозії відіграє також стан імунітету. Все тому, що зниження останнього веде до того, що організм стає більш сприйнятливим до інфекцій.
Важливим є факт того, що ерозію не відносять до передракових захворювань, але вважають фактором ризику появи даного процесу.
СИМПТОМИ ЕРОЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ
Ерозія шийки матки, у більшості випадків, не проявляється ніякими симптомами та виявляється під час гінекологічного обстеження випадково, однак бувають виключення. Саме тому представниць жіночої статі мають насторожувати наступні симптоми:
- підсилення природних виділень з піхви;
- поява болю ниючого характеру у нижній ділянці живота після статевого контакту.
У запущених випадках пацієнтки висловлюють скарги на появу густих слизисто-гнійних чи кров’янистих виділень та посилення больових відчуттів внизу живота.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЕРОЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ
Для діагностування даного захворювання проводять огляд шийки матки в дзеркалах та зондування виразки. При цьому можна визначити розмір, форму та краї ерозії.
Окрім цього використовують наступні процедури:
цитологічне дослідження мазків, взятих з поверхні ерозії;- забір аналізів на захворювання сечостатевої сфери;
- відеокольпоскопія проста та розширена;
- біопсія.
Лікувати потрібно не всі ерозії шийки матки, що не скажеш про спостереження – це важливо робити постійно. Вроджені ерозії (ектопії), зазвичай, безслідно зникають самостійно до досягнення статевої зрілості.
Для ефективного та правильного лікування вторинних та інфікованих первинних ерозій, потрібно ліквідувати фактор, який призвів до розвитку захворювання. Після усунення причини, ерозія на шийці матки, у більшості випадків, зникає.
У разі відсутності ефекту від лікування вдаються до хірургічних методів. З цією метою в медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» застосовують радіохвильову ексцизію за допомогою апарату «Сургітрон», яка дозволяє швидко та безболісно подолати патологічний процес.
ПРОФІЛАКТИКА ЕРОЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ
Профілактика хвороби полягає в регулярному проходженні планових профілактичних оглядів та запобіганні виникнення захворювань, які можуть стати провокатором утворення ерозії шийки матки, а саме: кольпіту, цервіциту, тощо.
Однією з першооснов профілактики захворювання є виключення хаотичного, раннього та незахищеного статевого життя, а також дотримання правил особистої гігієни.
У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» діагностування та лікування ерозії шийки матки проводять кваліфіковані лікарі-гінекологи. Для запису телефонуйте за номерами (0352) 52 52 52 та (068) 752 52 52.