Скринінг захворювань сечостатевої системи
Ще до появи малюка на світ його стан здоров’я перевіряють всілякими способами. Це потрібно для того, щоб в разі необхідності, відразу ж почати правильне та ефективне лікування. Однією з основних процедур з оцінки стану здоров'я плода є кардіотокографія (КТГ).
Кардіотокографія один з найбільш інформативних методів дослідження, який дозволяє точно визначити частоту серцебиття і динаміку її змін в залежності від того, яке положення приймає дитина, наскільки активно рухається та як на неї діють зовнішні подразники.
Зробити КТГ необхідно кожній вагітній ,адже цей метод дозволяє вчасно запідозрити відхилення та вжити заходів для поліпшення стану.
Процедура абсолютно безпечна і безболісна як для мами так і для малюка, а інформативність і стабільна видача інформації є її величезним плюсом.
КТГ при вагітності може проводитися самостійно або разом з ультразвуковим дослідженням.
Поєднання декількох методів відкриває можливості визначення відхилень, оцінки скорочувальної активності матки мами і реакції на це у плода.
Найбільш підходящим періодом вважається третій триместр - 32 і більше тижнів. Саме в цей час закінчується формування серцево-скорочувальних рефлексів у дитини, встановлюється взаємозв'язок між рухом і діяльністю серця. Крім того, на цьому терміні вже можна відзначити періодичну, активність і фази спокою.
В цілому процедура абсолютно нешкідлива і зробити КТГ можна і не чекаючи покладеного часу. Повторювати її можна так часто, скільки це необхідно.
Кардіотокографія дозволяє виявити такі моменти:
резус-конфлікт;
переношування;
загрозу передчасних пологів;
затримку в розвитку
Кардіотокографія проводиться наступним чином: пацієнтка лягає або сідає на кушетку, біля якої встановлено спеціальний реєструючий апарат. До живота приєднуються датчики, з'єднані з записуючим пристроєм, який передає дані про серцебиття дитини, фіксує і транслює активність маткової мускулатури та реакції малюка на скорочення.
Ультразвуковий датчик фіксують в області кращої чутності тонів плода - попередньо фахівець прослуховує їх з використанням звичайного стетоскопа. Зміни частоти серцебиття відображаються у вигляді звукового, світлового, цифрового сигналів, а також графічного зображення на паперовій стрічці.
Тензометричний закріплюють в області дна матки. Запис ведеться у вигляді другої лінії, під графіком серцебиття. Отримані результати дозволяють оцінити реактивність нервової системи малюка та наскільки розвинені його захисно-пристосувальні реакції.
Обидва датчика прикріплюються з використанням спеціальних ременів. Процедура абсолютно безболісна і не доставляє дискомфорту. Важливо прийняти правильне положення - воно дозволяє отримати точну інформацію, а також попередити запаморочення або погане самопочуття у майбутньої мами.
Проводити процедуру можна сидячи, на спині або боці - підібрати найбільш комфортну позицію. Важливо відзначити, що в руках пацієнтки знаходиться пульт з кнопкою. На неї необхідно натискати щоразу, коли малюк заворушиться. Це дозволяє зафіксувати частоту биття серця дитини під час руху.
Насправді немає ніякої спеціальної підготовки в проведенні даної процедури. Просто є моменти, про які потрібно знати:
процедура не може проводитися натще і при повному шлунку, після прийому їжі повинно пройти час;
КТГ займає близько півгодини, тому туалет потрібно відвідати перед процедурою;
під час КТГ не можна рухатися і змінювати своє положення тіла;
під час процедури не потрібно хвилюватися і переживати, головне - виспатися і налаштуватися на позитивні емоції.
Кардіотокографію в Тернополі можна зробити МЦ «Оксфорд Медікал». У нас працюють виключно кваліфіковані фахівці, які з радістю проведуть процедуру і після дадуть відповідь на всі Ваші запитання. А при необхідності призначать інші обстеження і методи діагностики для отримання додаткової інформації про стан здоров'я малюка.
Бережіть себе, а особливо під час вагітності! Звертайтесь за телефоном (068) 7 52 52 52 та (0352) 52 52 52
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом