Запалення слизової оболонки піхви стало найпоширенішою жіночою хворобою. Як показує статистика, кольпіт (у гінекологічній практиці також відомий як вагініт) в тій чи іншій формі переносили близько 65% жінок.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ КОЛЬПІТУ
За нормальних умов слизова оболонка піхви має своїх захисників, а саме лактобактерії, якї ще називають паличками Додерлейна. Вони заселяють слизову піхви на 97% та є абсолютно безпечними для жіночого організму. Функцією їх є вироблення молочної кислоти, що вбиває будь-які патогенні мікроорганізми, а також виділення певних вітамінів, необхідних для нормального функціонування піхви.
В результаті впливу певних факторів кількість паличок Додерлейна різко зменшується, що веде за собою зниження захисної функції. До них відносять неправильне харчування, недостатнє дотримання правил особистої гігієни, самолікування антибіотиками, надмірне спринцювання, недостатність вітаміну А, зниження імунітету, гінекологічні, ендокринні захворювання, а також хвороби органів кровотворення та підшлункової залози. Внаслідок цього слизову оболонку піхви заселяє значна кількість чужорідних бактерій та вірусів, які й викликають кольпіт.
Виникнення кольпіту також може бути пов`язане з впливом вірусів таких, як герпесвірус, цитомегаловірус чи вірус папіломи людини.
СИМПТОМИ КОЛЬПІТУ
Основною ознакою кольпіту є поява аномальних виділень з піхви, печіння та свербіж статевих органів, часте сечовипускання. Сильний біль при вагініті виникає доволі рідко. Неприємні відчуття можуть посилюватись під час сечовипускання, фізичних навантажень, статевого контакту та ін.
Іноді до свербежу та печіння може приєднуватись надмірна сухість слизових статевих органів. Виділення при кольпіті можуть бути гнійні, пінисті, кров`янисті, сірого, зеленого чи білого кольору та мають неприємний запах. В певних випадках можливе почервоніння, набряк та болючість зовнішніх статевих органів. Підвищення температури при кольпіті трапляється рідко. Зазвичай це свідчить про гнійні процеси у піхві.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КОЛЬПІТУ
Для того, щоб діагностувати кольпіт використовують різноманітні методи. Основним є мазок з піхви, що дозволяє виявити та визначити тип збудника і характер ураження тканин.
Крім того використовують наступні обстеження:
гінекологічний огляд за допомогою дзеркал;
кольпоскопія проста та розширена;
загальний і біохімічний аналіз крові та сечі, аналіз крові на гормони.
Для визначення тактики лікування гінеколог встановлює наявність супутніх захворювань, межі поширення запального процесу, характер змін слизової оболонки. Основний метод лікування кольпіту – консервативний. Допоміжним лікуванням захворювання є дієта, яка вимагає виключення алкоголю, гострих страв, копченостей.
Для встановлення ефективності лікування необхідно проводити повторні гінекологічні обстеження з обов`язковим взяттям мазків.
Записавшись на прийом у медичний центр «Оксфорд Медікал Тернопіль» ви отримаєте професійну консультацію гінеколога, зможете пройти додаткові обстеження такі, як УЗД та кольпоскопію, а також здати необхідні аналізи. Для запису потрібно телефонувати за номерами (0352) 52 52 52 та (068) 752 52 52.