Згідно даних Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, із дисплазією шийки матки у світі нараховується близько 350 млн хворих. Середній вік хворих складає 35 років.
СТАДІЇ ДИСПЛАЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ
Основною особливістю дисплазії є зміни патологічного характеру в будові епітелію. Оновлення епітелію в нормі відбувається за рахунок клітин найглибшого рівня. Рухаючись до поверхні епітелію, вони зазнають ряд природних змін форми, величини і будови.
Це захворювання характеризується утворенням нових, не характерних для даної тканини, клітинних елементів. Розвиток захворювання призводить до порушення, як будови, так і форми клітин епітелію.
В залежності від того, в яких шарах епітелію спостерігаються патологічні зміни, виділяють наступні ступені тяжкості:
слабко виражена дисплазія (CIN I) - зміни спостерігаються в нижній третині епітелію;
помірно виражена дисплазія (CIN II) - зміни займають більше 1/3, але менше 2/3 епітелію;
важка дисплазія (CIN III) і неінвазивний рак - процес поширюється на всі шари епітелію.
Деякі спеціалісти виділяють ще й четвертий ступінь дисплазії, який характеризується різкою відмінністю хворобливих клітин від нормальних.
ПРИЧИНИ ДИСПЛАЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ
Розвиток цієї підступної недуги пов'язують з вірусом папіломи. Провокуючими факторами дисплазії шийки матки виступають:
зниження імунітету, яке є наслідком різноманітних причин;
наявність хронічних запальних процесів в жіночих статевих органах;
куріння та інші шкідливі звички;
ранній початок статевого життя;
велика кількість статевих партнерів;
недотримання правил особистої гігієни;
захворювання сечостатевої системи.
Це захворювання небезпечне тим, що являється передраковим станом і при несвоєчасному лікуванні може привести до плачевних наслідків.
СИМПТОМИ ДИСПЛАЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ
Підступність даного захворювання полягає в тому, що воно не має власних особливих симптомів. Дисплазія протікає безболісно. У деяких випадках у жінки можуть з'явитися непрямі скарги, такі як:
печіння або свербіж у ділянці піхви;
зміни кількості і кольору виділень;
виділення кров’янистого характеру через травматизацію шийки матки під час статевого контакту, або використання гігієнічних тампонів.
У більшості випадків дисплазія протікає зовсім безсимптомно. Саме тому єдиним методом профілактики захворювання є регулярний огляд у гінеколога.
ДІАГНОСТИКА ДИСПЛАЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ
Діагностика захворювання включає огляд шийки матки за допомогою дзеркал, цитологічне обстеження, кольпоскопію просту та розширену. Для більш точного діагностування стадії дисплазії в медичному центрі використовують методику біопсії під місцевою анестезією. Під час такої процедури проводиться забір маленької частинки шийки матки для детальнішого дослідження.
Лікування дисплазії залежить від ступеня дисплазії, віку жінки, репродуктивних планів. У лікуванні дисплазії шийки матки 1 ступеня лікар зазвичай займає вичікувальну позицію, так як можливим є самолікування. Для лікування дисплазії шийки матки 2 і 3 ступеня використовують різні хірургічні методи. У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» з лікувальною метою застосовують радіохвильову хірургію за допомогою апарату «Сургітрон».
Записуйтесь на консультацію до гінеколога за телефоном (0352) 52 52 52, (068) 752 52 52.