Клімакс - це генетично запрограмована перебудова організму, результатом якої є згасання функції відтворення потомства. Середній вік початку змін 45-48 років.
Кожна жінка знає, що рано чи пізно їй доведеться зіткнутись з таким періодом життя, як клімакс. В цей час в організмі відбуваються серйозні перебудови, які відображаються на стані не лише статевих органів. Доволі важко сказати, коли у жінки розпочнеться клімактеричний період та якими будуть його перші прояви.
ЗМІНИ ПРИ КЛІМАКСІ
В жіночому організмі при клімаксі припиняється вироблення жіночих статевих гормонів. Внаслідок цього відмічається переважання чоловічих гормонів, які утворюються корою наднирників. Такі зміни ведуть до перебудови в тих органах та тканинах, котрі регулюються відповідними речовинами (молочні залози, матка, судини, сечовий міхур, серце, головний мозок тощо).
СИМПТОМИ КЛІМАКСУ
Першими ознаками клімаксу, як правило, є різні судинні розлади, що проявляються припливами крові до голови внаслідок раптового розширення судин. Це супроводжується почервонінням шкіри обличчя, шиї, верхньої частини тулуба та підвищенням температури у цих ділянках. У багатьох жінок припливи супроводжуються надмірним потовиділенням, підвищенням артеріального тиску (стійким чи короткочасним), запамороченням та шумом у вухах. Такі припливи можуть виникати у будь-який час і тривати від декількох секунд до декількох хвилин. Зазвичай причиною їх появи є тривога та нервове напруження.
Крім судинних проявів є й інші:
емоційна нестійкість із схильністю до депресій;
плаксивість, образливість, роздратованість, іноді злість;
непереносимість сенсорних подразників (світло, звук, запах);
порушення функції щитоподібної залози, наднирників;
маткові кровотечі.
Клімактеричний синдром найчастіше спостерігається під час, перед або після менструацій, в період менопаузи. Найяскравіший він на початку розвитку клімаксу. Такий стан зв`язаний із зниженням рівня жіночого статевого гормону естрогену.
ЛІКУВАННЯ КЛІМАКСУ
Звичайно, клімакс не лікується, але є ряд заходів, які допомагають знизити вираженість симптомів, зберегти працездатність та відтермінувати швидке старіння організму.
Загальні рекомендації допомоги при клімаксі:
правильне харчування з великим вмістом фруктів та овочів;
обов`язкова присутність в щоденному раціоні молочних продуктів;
виключення жирних, смажених, копчених страв;
відмова від шкідливих звичок;
заняття фітнесом, гімнастикою, лікувальною фізкультурою чи щоденні прогулянки на свіжому повітрі;
зменшення вживання кави;
дотримання правил особистої гігієни, носіння вільного та зручного одягу з натуральних тканин.
До лікаря лід терміново звертатись у випадку яскраво виражених симптомів, які заважають нормально жити, появи болючих відчуттів та кров`янистих виділень під час статевої близькості, та після наступлення менопаузи.
При легкому клімактеричному синдромі жінки переважно не потребують медичної допомоги. Однак бувають випадки важких проявів клімаксу. Гінекологи медичного центру пропонують допомогу кваліфікованого спеціаліста, який після детального огляду зможе визначити причини важких симптомів клімаксу та призначить ефективне медикаментозне лікування.
Щоб позбутись неприємних відчуттів, звертайтесь за медичною допомогою в медичний центр «Оксфорд Медікал Тернопіль» за номерами (068) 752 52 52 та (0352) 52 52 52.