(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування краснухи в Тернополі

Вірусна інфекція, яка супроводжується збільшенням лімфовузлів. А також появою висипань шкіри червоного кольору з характерним характером носить назву краснухи. 

Причини краснухи

Причиною захворювання, тобто її збудником, є вірус, котрий відносять до роду Rubivirus. Інфікування відбувається за допомогою повітряно-краплинного шляху: хвора людина може передати частинки вірусу під час кашлю, чхання чи розмови. Потрапляння самого вірусу до організму відбувається на слизових оболонках системи дихання: мікроорганізм проходить до епітеліальних клітин і активно росповсюджується через лімфатичну систему та кров.

Здорова доросла особа достатньо стійка до краснухи, але розлади в роботі імунітету можуть стати фактором ризику інфікування у будь-якій віковій категорії. Пацієнт стає переносником хвороби ще до появи характерного висипу на шкірі. Інколи хворі діти можуть поширювати вірус протягом одного року.

Симптоми краснухи

Краснуха часто перебігає в легкій формі, отже значна кількість хворих навіть не помічає специфічні симптоми захворювання. Перші симптоми виникають через два, а то й три тижні після потрапляння вірусних часток до організму. Специфічний висип червоного кольору спершу з'являється у ділянці обличчя і відразу ж розповсюджується по всьому тілу. Характерні місця для появи висипань – підошви ніг, спина та сідниці. Іноді пацієнти можуть скаржитись на свербіж. Інші прояви хвороби можуть нагадувати ознаки простудного захворювання.

Додаткові ознаки і симптоми:

 • нежить і першіння в горлі;

 • збільшення температури тіла;

 • постійний нав’язливий сухий кашель;

 • збільшення потиличних і шийних лімфатичних вузлів;

 • почервоніння горла;

 • почервоніння очей, підвищена сльозогінність;

 • здуття живота;

 • біль у м’язах і суглобах;

 • слабкість та запаморочення.

Прояви можуть зберігатися протягом трьох і більше тижнів, а вже після цього періоду наступає одужання. В дорослих пацієнтів висип часто зливається в окремі утвори великого діаметру. В жіночої статі частіше виникає біль одразу в кількох суглобах.

Діагностика та лікування краснухи 

При появі симптомів хвороби потрібно зробити запис на прийом до лікаря. Інфекціоніст нашого медичного центру ретельно вивчить скарги та проведе загальний огляд, який спрямований на те, щоб виявити висип та збільшені лімфатичні вузли. Для того, щоб уточнити збудника та виключити інші захворювання із подібними ознаками (до прикладу кір) лікар призначить додаткові методи діагностики.

Обстеження, що проводяться при підозрі на краснуху:

 • аналіз крові - необхідний для уточнення збудника хвороби та виявлення характерних ознак інфекції, на зразок збільшення кількості лімфоцитів, зміни лейкоцитарної формули та підвищення швидкості осідання еритроцитів;

 • серологічне дослідження крові для виявлення специфічних антитіл, виділених імунної системою пацієнта боротьби з інфекцією;

 • рентгенографія легень – метод візуального обстеження, що дозволяє виключити розвиток пневмонії у дитини з краснухою;

 • електроенцефалограма - дозволяє оцінити біоелектричну активність органу.

Усі дослідження, необхідні для своєчасного виявлення краснухи, проводяться у нашому медичному центрі. Лікар швидко отримує результати діагностики та призначає необхідне лікування. При необхідності проводиться консультація невролога або отоларинголога, щоб уникнути ускладнень інфекції.

Профілактика краснухи

Оскільки противірусне лікування краснухи відсутнє, дуже важливо своєчасно проводити профілактику інфекції. Планова вакцинація передбачає введення живої вакцини у 12 місяців та 6 років. Педіатри використовують комплексну вакцину проти кору, паротиту та краснухи. 

Отримати детальну інформацію, пройти діагностику та лікування захворювання ви можете у нашому медичному центрі. Для попереднього запису телефонуйте 068 752 52 52 чи 0352 52 52 52.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-інфекціоніст: Гук Марʼяна Тарасівна
Гук Марʼяна Тарасівна Лікар-інфекціоніст

інформація про лікаря

 Доктор філософії, асистент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України, лікар-інфекціоніст

 

У 2017 році закінчила Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я Горбачевського.

З 2019 року - аспірант кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами..

3 2021 року - асистент  кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами.

У 2022 році – успішно захистила дисертацію на здобуття звання доктора філософії.

З 2023 року – лікар-інфекціоніст МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

Напрями наукових досліджень та сфера наукових інтересів:

·       Лайм-бореліоз та інші кліщові інфекції.

·       Герпетичні інфекції.

·       Паразитарні захворювання людини.

Автор і співавтор  більше 50 наукових праць.

Доповідачка та учасниця численних міжнародних та всеукраїнських конференцій, тренінгів, майстер-класів з інфекційних хвороб.

Систематично підвищує кваліфікацію за спеціальністю в рамках тематичних курсів та курсів підвищення кваліфікації на базі факультетів післядипломної освіти вищих навчальних медичних закладів України,  в також міжнародних організації BMJ та СDC.

Член Всеукраїнської асоціації інфекціоністів.

показати повний текст

відгуки
Мар'яна 18-09-2021 Дуже задоволена роботою лікаря інфекціоніста Вишневської Наталії Юрівни, дуже чутлива і уважна людина, зразу оцінила мій стан здоров'я.Завжди приємно бути в такого лікаря!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Інфекційне відділення

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Інфекційне відділення

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом