Вірусна інфекція, яка супроводжується збільшенням лімфовузлів. А також появою висипань шкіри червоного кольору з характерним характером носить назву краснухи.
Причини краснухи
Причиною захворювання, тобто її збудником, є вірус, котрий відносять до роду Rubivirus. Інфікування відбувається за допомогою повітряно-краплинного шляху: хвора людина може передати частинки вірусу під час кашлю, чхання чи розмови. Потрапляння самого вірусу до організму відбувається на слизових оболонках системи дихання: мікроорганізм проходить до епітеліальних клітин і активно росповсюджується через лімфатичну систему та кров.
Здорова доросла особа достатньо стійка до краснухи, але розлади в роботі імунітету можуть стати фактором ризику інфікування у будь-якій віковій категорії. Пацієнт стає переносником хвороби ще до появи характерного висипу на шкірі. Інколи хворі діти можуть поширювати вірус протягом одного року.
Симптоми краснухи
Краснуха часто перебігає в легкій формі, отже значна кількість хворих навіть не помічає специфічні симптоми захворювання. Перші симптоми виникають через два, а то й три тижні після потрапляння вірусних часток до організму. Специфічний висип червоного кольору спершу з'являється у ділянці обличчя і відразу ж розповсюджується по всьому тілу. Характерні місця для появи висипань – підошви ніг, спина та сідниці. Іноді пацієнти можуть скаржитись на свербіж. Інші прояви хвороби можуть нагадувати ознаки простудного захворювання.
Додаткові ознаки і симптоми:
нежить і першіння в горлі;
збільшення температури тіла;
постійний нав’язливий сухий кашель;
збільшення потиличних і шийних лімфатичних вузлів;
почервоніння горла;
почервоніння очей, підвищена сльозогінність;
здуття живота;
біль у м’язах і суглобах;
слабкість та запаморочення.
Прояви можуть зберігатися протягом трьох і більше тижнів, а вже після цього періоду наступає одужання. В дорослих пацієнтів висип часто зливається в окремі утвори великого діаметру. В жіночої статі частіше виникає біль одразу в кількох суглобах.
Діагностика та лікування краснухи
При появі симптомів хвороби потрібно зробити запис на прийом до лікаря. Інфекціоніст нашого медичного центру ретельно вивчить скарги та проведе загальний огляд, який спрямований на те, щоб виявити висип та збільшені лімфатичні вузли. Для того, щоб уточнити збудника та виключити інші захворювання із подібними ознаками (до прикладу кір) лікар призначить додаткові методи діагностики.
Обстеження, що проводяться при підозрі на краснуху:
аналіз крові - необхідний для уточнення збудника хвороби та виявлення характерних ознак інфекції, на зразок збільшення кількості лімфоцитів, зміни лейкоцитарної формули та підвищення швидкості осідання еритроцитів;
серологічне дослідження крові для виявлення специфічних антитіл, виділених імунної системою пацієнта боротьби з інфекцією;
рентгенографія легень – метод візуального обстеження, що дозволяє виключити розвиток пневмонії у дитини з краснухою;
електроенцефалограма - дозволяє оцінити біоелектричну активність органу.
Усі дослідження, необхідні для своєчасного виявлення краснухи, проводяться у нашому медичному центрі. Лікар швидко отримує результати діагностики та призначає необхідне лікування. При необхідності проводиться консультація невролога або отоларинголога, щоб уникнути ускладнень інфекції.
Профілактика краснухи
Оскільки противірусне лікування краснухи відсутнє, дуже важливо своєчасно проводити профілактику інфекції. Планова вакцинація передбачає введення живої вакцини у 12 місяців та 6 років. Педіатри використовують комплексну вакцину проти кору, паротиту та краснухи.
Отримати детальну інформацію, пройти діагностику та лікування захворювання ви можете у нашому медичному центрі. Для попереднього запису телефонуйте 068 752 52 52 чи 0352 52 52 52.