Глистові інвазії спостерігаються більш ніж у 1,5 млрд людей. Заразитися глистами можна з їжею, сирою водою, при контакті з хворим.
Гельмінтози або глистяні інвазії - група захворювань, що викликаються паразитарними черв'яками, що мешкають в організмі людини. За останніми даними, прихованим носієм є 1 людина з 100, а близько 80% нових випадків хвороби припадає на дітей і підлітків. При цьому гельмінтози реєструються не тільки в слабо розвинених країнах: часто спалаху ентеробіозу і аскаридозу відбуваються серед благополучних верств населення.
Широке поширення гельмінтозів пояснюється безсимптомним перебігом хвороби на ранніх стадіях. Також симптоми інвазії не виявляються при невеликій кількості паразитів в тілі. Хворий довгий час може не підозрювати про наявність паразитів, але при цьому заражати оточуючих.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ ГЛИСТИ?
На сьогоднішній день відомо 360 видів глистів, небезпечних для людини. Більшість з них паразитують в кишечнику людини або печінки, але, в залежності від типу паразита і його життєвого циклу (яйце, личинка, доросла особина), можуть бути вражені будь-які органи і системи: легені, серце, ЦНС, м'язи, очні яблука і так далі.
Основний збиток від гельмінтів полягає в:
Поступовому розвитку анемії (недостатня кількість еритроцитів). Черви споживають поживні речовини з кишечника, в результаті організм недоотримує мікро- і макроелементи, хворий втрачає вагу, страждає від авітамінозу;- Руйнуванні органів і тканин. Багато черв'яки впроваджуються в стінки кишечника, пошкоджують навколишні тканини при міграції. На органах утворюються мікроскопічні рани і виразки, слизова шлунково-кишкового тракту постійно збуджена, збільшується ризик інфекції;
- Патології з боку нервової системи. Глисти не тільки руйнують навколишні їх тканини, а й виділяють продукти життєдіяльності - токсини, руйнівно впливають на центральні і периферійні нерви. Хворий стає нервовим, дратівливим, його турбують головні болі, безсоння, млявість і апатія;
- Алергічні реакції. Продукти життєдіяльності черв'яків (токсини) - це також небезпечні алергени. Тому при глистовихінвазіях часто розвиваються шкірні висипання, з'являється свербіж, нудота і блювота.
ЯКІ СИМПТОМИ ?
Ознаки глистової інвазії залежать від виду паразитів, що потрапили в організм людини, при цьому можуть з'явитися такі симптоми:
Залежно від того, які органи постраждали від глистової інвазії, у хворих можуть розвиватися кон'юнктивіт, кашель, головний біль, набряки, тремор кінцівок. У разі вираженого авітамінозу з'являється хворобливість в суглобах, випадає волосся, починають розшаровуватися нігті. У дітей гельмінтоз може привести до затримки фізичного і інтелектуального розвитку.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ З ПІДОЗРОЮ НА ГЛИСТИ?
У разі підозри необхідно одразу звернутись до лікаря, а саме до інфекціоніста. В МЦ «Оксфорд Медікал» Вам нададуть якісну консультацію та призначать лікування. Для додаткової інформації телефонуйте на номер (0352)52 52 52,(068)52 52 52.