(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування гельмінтозу в Тернополі

Глистові інвазії спостерігаються більш ніж у 1,5 млрд людей. Заразитися глистами можна з їжею, сирою водою, при контакті з хворим.

Гельмінтози або глистяні інвазії - група захворювань, що викликаються паразитарними черв'яками, що мешкають в організмі людини. За останніми даними, прихованим носієм є 1 людина з 100, а близько 80% нових випадків хвороби припадає на дітей і підлітків. При цьому гельмінтози реєструються не тільки в слабо розвинених країнах: часто спалаху ентеробіозу і аскаридозу відбуваються серед благополучних верств населення.

Широке поширення гельмінтозів пояснюється безсимптомним перебігом хвороби на ранніх стадіях. Також симптоми інвазії не виявляються при невеликій кількості паразитів в тілі. Хворий довгий час може не підозрювати про наявність паразитів, але при цьому заражати оточуючих.


ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ ГЛИСТИ?

 На сьогоднішній день відомо 360 видів глистів, небезпечних для людини. Більшість з них паразитують в кишечнику людини або печінки, але, в залежності від типу паразита і його життєвого циклу (яйце, личинка, доросла особина), можуть бути вражені будь-які органи і системи: легені, серце, ЦНС, м'язи, очні яблука і так далі.

Основний збиток від гельмінтів полягає в:

 • Поступовому розвитку анемії (недостатня кількість еритроцитів). Черви споживають поживні речовини з кишечника, в результаті організм недоотримує мікро- і макроелементи, хворий втрачає вагу, страждає від авітамінозу;
 • Руйнуванні органів і тканин. Багато черв'яки впроваджуються в стінки кишечника, пошкоджують навколишні тканини при міграції. На органах утворюються мікроскопічні рани і виразки, слизова шлунково-кишкового тракту постійно збуджена, збільшується ризик інфекції;
 • Патології з боку нервової системи. Глисти не тільки руйнують навколишні їх тканини, а й виділяють продукти життєдіяльності - токсини, руйнівно впливають на центральні і периферійні нерви. Хворий стає нервовим, дратівливим, його турбують головні болі, безсоння, млявість і апатія;
 • Алергічні реакції. Продукти життєдіяльності черв'яків (токсини) - це також небезпечні алергени. Тому при глистовихінвазіях часто розвиваються шкірні висипання, з'являється свербіж, нудота і блювота.

ЯКІ СИМПТОМИ ?

Ознаки глистової інвазії залежать від виду паразитів, що потрапили в організм людини, при цьому можуть з'явитися такі симптоми:

 • розлади травлення;

 •  біль  в животі; 

 • алергічні реакції на шкірі;

 • різка втрата ваги;

 • зміна апетиту (постійне відчуття голоду);

 • підвищена дратівливість;

 • блідість шкіри;

 • підвищена пітливість;

 • апатія.

Залежно від того, які органи постраждали від глистової інвазії, у хворих можуть розвиватися кон'юнктивіт, кашель, головний біль, набряки, тремор кінцівок. У разі вираженого авітамінозу з'являється хворобливість в суглобах, випадає волосся, починають розшаровуватися нігті. У дітей гельмінтоз може привести до затримки фізичного і інтелектуального розвитку.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ З ПІДОЗРОЮ НА ГЛИСТИ?

У разі підозри  необхідно одразу звернутись до лікаря, а саме до інфекціоніста. В МЦ «Оксфорд Медікал» Вам нададуть якісну консультацію та призначать лікування. Для додаткової інформації телефонуйте на номер (0352)52 52 52,(068)52 52 52.

( Рейтинг: 4.50, голосів: 2 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-інфекціоніст: Гук Марʼяна Тарасівна
Гук Марʼяна Тарасівна Лікар-інфекціоніст

інформація про лікаря

 Доктор філософії, асистент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України, лікар-інфекціоніст

 

У 2017 році закінчила Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я Горбачевського.

З 2019 року - аспірант кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами..

3 2021 року - асистент  кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами.

У 2022 році – успішно захистила дисертацію на здобуття звання доктора філософії.

З 2023 року – лікар-інфекціоніст МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

Напрями наукових досліджень та сфера наукових інтересів:

·       Лайм-бореліоз та інші кліщові інфекції.

·       Герпетичні інфекції.

·       Паразитарні захворювання людини.

Автор і співавтор  більше 50 наукових праць.

Доповідачка та учасниця численних міжнародних та всеукраїнських конференцій, тренінгів, майстер-класів з інфекційних хвороб.

Систематично підвищує кваліфікацію за спеціальністю в рамках тематичних курсів та курсів підвищення кваліфікації на базі факультетів післядипломної освіти вищих навчальних медичних закладів України,  в також міжнародних організації BMJ та СDC.

Член Всеукраїнської асоціації інфекціоністів.

показати повний текст

відгуки
Мар'яна 18-09-2021 Дуже задоволена роботою лікаря інфекціоніста Вишневської Наталії Юрівни, дуже чутлива і уважна людина, зразу оцінила мій стан здоров'я.Завжди приємно бути в такого лікаря!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Інфекційне відділення

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Інфекційне відділення

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом