(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування хвороби Лайма в Тернополі

Інфекційне захворювання,яке передається кліщами при укусі має назву бореліоз або хвороба Лайма. Збудники потрапляють в шкіру разом зі слиною кліща та розмножуються протягом декількох днів, після цього вони поширюються на внутрішні органи та  на інші ділянки шкіри.
Збудники зберігаються в організмі людини протягом тривалого часу (роками), обумовлюючи хронічний і рецидивуючий перебіг захворювання. Хронічна форма  може розвинутися через багато років після зараження.
Хвороба Лайма діагностується на підставі спеціального дослідження крові і симптомів. 

В даний час є методики, які дозволяють розпізнати захворювання швидше, ніж використовувалися раніше тести на антитіла.

СИМПТОМИ

На місці укусу з’являється почервоніння. Пляма червоного кольору збільшується поступово досягаючи 1- 10 см в діаметрі та більше.
Край запаленої шкіри на вигляд більш червоніший, центральна частина світла та  може набувати синюшного відтінку, створюється характерна форма кільця. В центрі плями,на місці укусу видніється скоринка,а згодом рубець. Якщо не лікувати пляму,то через 2-3 тижні вона зникає.
Після деякого часу (до 2-х місяців) розвиваються перші ознаки ураження суглобів,серця та нервової системи. Слабкість,втома,лихоманка ,м’язові болі ,болі в горлі ,безсоння,порушення чутливості шкіри, паралічі – відчуваються такі симптоми. Можливі депресія,деменція,а з боку серця підвищення серцевих скорочень,болі в грудній клітці, аритмія.


УСКЛАДНЕННЯ ХВОРОБИ ЛАЙМА 

Хвороба Лайма найчастіше виникає пізньою весною або раннім літом. Через 1 -2 тижні грипоподібні симптоми, які можуть супроводжуватися висипом, зазвичай зникають. Недавні дослідження показали, що бактерії можуть проникати в головний і спинний мозок на ранній стадії захворювання.

При відсутності лікування на ранній стадії захворювання через кілька тижнів або місяців розвиваються ускладнення з боку серця, суглобів, нервової системи. Однак навіть у пацієнтів, які отримували терапію на ранній стадії, ускладнення розвиваються в 15% випадків.

Так як симптоми неспецифічні, хвороба Лайма часто неправильно діагностується і розцінюється як ревматоїдний артрит, менінгіт, розсіяний склероз.

Слабкість, зміни настрою і неврологічні симптоми є частими причинами помилкової діагностики психічних захворювань, синдрому хронічної втоми, інших рідкісних захворювань, які можуть супроводжуватися подібними симптомами.

Захворювання рідко закінчується летальним результатом, але ускладнення з боку серця можуть проявлятися небезпечними для життя аритміями та інфекціями при вагітності, які можуть призвести до викидня.

ПРОФІЛАКТИКА 

Варто дотримуватись таких порад, щоб не стати жертвою кліща:

1. Регулярно косити траву у своєму дворі вдома чи на дачі, адже кліщі живуть неподалік полів та лісів. 

2. На природу чи прогулянку в парку варто одягати щось на голову, а також одяг із довгими рукавами та бажано світлого кольору на якому одразу можна буде помітити комах. 

3. Після прогулянок оглядайте себе,дітей та своїх домашніх улюбленців на предмет кліщів,а також усі речі-пледи, сумки і т.д.

4. Для захисту на природі використовуйте креми та аерозолі, які відлякують кліщів.


ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ ЛАЙМА В МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ» 

Для лікування хвороби Лайма  потрібно негайно звернутись до лікаря,адже тільки він зможе якісно та ефективно призначити лікування. Чим раніше розпочато лікування, тим воно ефективніше. Звертайтесь за телефоном (068)7 52 52 52, (0352)52 52 52.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-інфекціоніст: Гук Марʼяна Тарасівна
Гук Марʼяна Тарасівна Лікар-інфекціоніст

інформація про лікаря

 Доктор філософії, асистент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України, лікар-інфекціоніст

 

У 2017 році закінчила Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я Горбачевського.

З 2019 року - аспірант кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами..

3 2021 року - асистент  кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами.

У 2022 році – успішно захистила дисертацію на здобуття звання доктора філософії.

З 2023 року – лікар-інфекціоніст МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

Напрями наукових досліджень та сфера наукових інтересів:

·       Лайм-бореліоз та інші кліщові інфекції.

·       Герпетичні інфекції.

·       Паразитарні захворювання людини.

Автор і співавтор  більше 50 наукових праць.

Доповідачка та учасниця численних міжнародних та всеукраїнських конференцій, тренінгів, майстер-класів з інфекційних хвороб.

Систематично підвищує кваліфікацію за спеціальністю в рамках тематичних курсів та курсів підвищення кваліфікації на базі факультетів післядипломної освіти вищих навчальних медичних закладів України,  в також міжнародних організації BMJ та СDC.

Член Всеукраїнської асоціації інфекціоністів.

показати повний текст

відгуки
Мар'яна 18-09-2021 Дуже задоволена роботою лікаря інфекціоніста Вишневської Наталії Юрівни, дуже чутлива і уважна людина, зразу оцінила мій стан здоров'я.Завжди приємно бути в такого лікаря!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

  • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

    відділення: Інфекційне відділення

  • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

    відділення: Інфекційне відділення

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом