(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Увага! Лікар знає краще за інтернет! Онлайн-консультації спеціалістів - чудова альтернатива в період карантину!

Лікування хвороби Лайма в Тернополі

Інфекційне захворювання,яке передається кліщами при укусі має назву бореліоз або хвороба Лайма. Збудники потрапляють в шкіру разом зі слиною кліща та розмножуються протягом декількох днів, після цього вони поширюються на внутрішні органи та  на інші ділянки шкіри.
Збудники зберігаються в організмі людини протягом тривалого часу (роками), обумовлюючи хронічний і рецидивуючий перебіг захворювання. Хронічна форма  може розвинутися через багато років після зараження.
Хвороба Лайма діагностується на підставі спеціального дослідження крові і симптомів. 

В даний час є методики, які дозволяють розпізнати захворювання швидше, ніж використовувалися раніше тести на антитіла.

СИМПТОМИ

На місці укусу з’являється почервоніння. Пляма червоного кольору збільшується поступово досягаючи 1- 10 см в діаметрі та більше.
Край запаленої шкіри на вигляд більш червоніший, центральна частина світла та  може набувати синюшного відтінку, створюється характерна форма кільця. В центрі плями,на місці укусу видніється скоринка,а згодом рубець. Якщо не лікувати пляму,то через 2-3 тижні вона зникає.
Після деякого часу (до 2-х місяців) розвиваються перші ознаки ураження суглобів,серця та нервової системи. Слабкість,втома,лихоманка ,м’язові болі ,болі в горлі ,безсоння,порушення чутливості шкіри, паралічі – відчуваються такі симптоми. Можливі депресія,деменція,а з боку серця підвищення серцевих скорочень,болі в грудній клітці, аритмія.


УСКЛАДНЕННЯ ХВОРОБИ ЛАЙМА 

Хвороба Лайма найчастіше виникає пізньою весною або раннім літом. Через 1 -2 тижні грипоподібні симптоми, які можуть супроводжуватися висипом, зазвичай зникають. Недавні дослідження показали, що бактерії можуть проникати в головний і спинний мозок на ранній стадії захворювання.

При відсутності лікування на ранній стадії захворювання через кілька тижнів або місяців розвиваються ускладнення з боку серця, суглобів, нервової системи. Однак навіть у пацієнтів, які отримували терапію на ранній стадії, ускладнення розвиваються в 15% випадків.

Так як симптоми неспецифічні, хвороба Лайма часто неправильно діагностується і розцінюється як ревматоїдний артрит, менінгіт, розсіяний склероз.

Слабкість, зміни настрою і неврологічні симптоми є частими причинами помилкової діагностики психічних захворювань, синдрому хронічної втоми, інших рідкісних захворювань, які можуть супроводжуватися подібними симптомами.

Захворювання рідко закінчується летальним результатом, але ускладнення з боку серця можуть проявлятися небезпечними для життя аритміями та інфекціями при вагітності, які можуть призвести до викидня.

ПРОФІЛАКТИКА 

Варто дотримуватись таких порад, щоб не стати жертвою кліща:

1. Регулярно косити траву у своєму дворі вдома чи на дачі, адже кліщі живуть неподалік полів та лісів. 

2. На природу чи прогулянку в парку варто одягати щось на голову, а також одяг із довгими рукавами та бажано світлого кольору на якому одразу можна буде помітити комах. 

3. Після прогулянок оглядайте себе,дітей та своїх домашніх улюбленців на предмет кліщів,а також усі речі-пледи, сумки і т.д.

4. Для захисту на природі використовуйте креми та аерозолі, які відлякують кліщів.


ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ ЛАЙМА В МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ» 

Для лікування хвороби Лайма  потрібно негайно звернутись до лікаря,адже тільки він зможе якісно та ефективно призначити лікування. Чим раніше розпочато лікування, тим воно ефективніше. Звертайтесь за телефоном (068)7 52 52 52, (0352)52 52 52.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиВишневська Наталія Юріївна К.м.н., лікар-інфекціоніст вищої кваліфікаційної категорії
Вишневська Наталія ЮріївнаК.м.н., лікар-інфекціоніст вищої кваліфікаційної категорії

інформація про лікаря

 • 1999 р. - закінчила Тернопільську державну медичну академію ім. І.Я. Горбачевського за спеціальністю «Лікувальна справа».

 • 1999 - 2000р. -  пройшла інтернатуру на базі Тернопільської міської клінічної лікарні швидкої допомоги за спеціальністю «Інфекційні хвороби».

 • 1999 - 2000р. -  пройшла магістратуру в Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського за спеціальністю «Інфекційні хвороби» та здобула кваліфікацію магістра медицини.

 • 2000-2002 рр. - навчалася у клінічній ординатурі в Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського за спеціальністю «Інфекційні хвороби». 

 • 24.04.2002 р. - захистила у спецраді Д 26.614.01 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України кандидатську дисертацію на тему: “Клініко-патогенетична оцінка структури кісткової тканини при гепатитах В і С” за спеціальністю 14.01.13 – інфекційні хвороби.

 • з 2002 року - асистент кафедри інфекційних хвороб Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.

 • 2002 р. - Нагороджена дипломом ІІ ступеня Всеукраїнської асоціації інфекціоністів «За кращу наукову роботу з клінічної інфектології».

 • 2005 р. -  учасник VІІ з’їзду інфекціоністів України, м. Тернопіль.

 • 2010 р. -  учасник VІІІ з’їзду інфекціоністів України, м. Вінниця.

 • 2015 р – учасник IX з’їзду інфекціоністів України, м. Тернопіль.

 • 2020 р. – пройшла майстер-клас «Гепатит С в Україні: проблеми і перспективи», «Гепатит В: реалії та перспективи лікування в Україні», «Ехінококоз печінки».

 • Загальна кількість публікацій – 130, у тому числі 45 статей у фахових виданнях, 3 патенти на корисну модель, 1 інформаційний лист. За останні 5 років опублікувала 35 наукових праць, з них 2 у міжнародних видання Scopus та Web of Science Core Collection. 

 • Член ГО “Всеукраїнська асоціація інфекціоністів”.

 • 2020 р. – лікар-інфекціоніст у МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом