(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування нецукрового діабету в Тернополі

Нецукровий діабет - це порушення водно-сольової рівноваги в організмі, що відбувається або через недостатнє вироблення гормону вазопресину (антидіуретичного), або через хвороби нирок, при яких канальці стають нечутливими до цього гормону.

ПРИЧИНИ НЕЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ

Лікування нецукрового діабетуПричини виникнення нецукрового діабету поділяються на такі групи:

 • центральні;

 • ниркові;

 • аутоімунні.

Причини центрального характеру - це найчастіше пухлини або захворювання, що руйнують мозкові структури (гіпоталамус, гіпофіз), в яких синтезується антидіуретичний гормон. Нормальне функціонування цих частин порушується при черепно-мозковій травмі, операції на головному мозку. Іноді захворювання розвивається слідом за перенесеним менінгоенцефалітом.

Ниркові форми бувають вродженими і набутими. Набуті викликають хвороби нирок - ниркова недостатність, амілоїдоз, інфекції, надмірний вміст кальцію в крові (гіперкальціємія).

Аутоімунні причини захворювання полягають в утворенні антитіл до клітин, що виробляють гормон, при цьому його концентрація в крові знижується.

СИМПТОМИ НЕЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ

Основних симптомів нецукрового діабету два:

 • поліурія або рясне виділення сечі;

 • полідипсія або невситима спрага.

Ці симптоми є обов'язковими, а всі інші - додатковими.

У нормі доросла людина виділяє на добу не більше 3 літрів сечі. Кількість може скорочуватися в несприятливих умовах (спека, брак води, лихоманка). Збільшення ж кількості добової сечі - завжди прояв хвороби.

Людина, хвора на нецукровий діабет, може виділяти від 4 до 20 або навіть 30 літрів сечі на добу. Постійні позиви заважають працювати, відпочивати і взагалі жити. Через постійні походи в туалет людина не висипається, стає дратівливою, розсіяною, неврівноваженою. Спраага мучить хвору людину постійно, кількість рідини, що випивається приблизно дорівнює кількості відокремлюваної сечі.

Людина страждає від зневоднення. Утворюється мало слини, сліз і поту, шкіра суха, волосся і нігті ламкі. Артеріальний тиск майже завжди знижений. Знижується апетит, приєднується блювота і головний біль.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ НЕЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ

Діагностика починається з дослідження властивостей сечі. Інші необхідні дослідження, без яких неможлива повна діагностика:

 • рівень калію і кальцію крові;

 • глюкоза крові натще;

 • АДГ крові;

 • УЗД і КТ нирок;

 • біопсія нирок (за показаннями);

 • огляд очного дна;

 • МРТ головного мозку.

Лікуючий лікар може призначити інші дослідження, якщо підозрюється недостатність будь-якого органу.

Лікування залежить від форми і причини хвороби. Для того щоб полегшити роботу нирок, призначається дієта, що містить мінімум тваринного білка. Замість цього їжа повинна містити багато вуглеводів і жирів. Потрібні крупи, овочі і фрукти, молочні продукти, натуральні соки і морси. Їжу готують без солі, підсолюють вже на столі, при цьому в день дозволяється не більше 5 г (чайна ложка) кухонної солі. Пити краще не воду, а натуральні компоти або соки.

Записатись на прийом до лікаря-ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль» можна за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.86, голосів: 35 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про ендокринолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Ендокринологія

 • Відгук про ендокринолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Ендокринологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом