(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування гіперпролактинемії в Тернополі

Гіперпролактинемія - це стан, що виникає при значному перевищенні в організмі вмісту пролактину. Надлишок пролактину проявляється великою кількістю різноманітних симптомів. Саме тому найчастіше її виявляють випадково.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ

Лікування гіперпролактинеміїЗазвичай виділяють три групи причин її виникнення:

 • фармакологічні;

 • патологічні;

 • функціональні.

До фармакологічних причин підвищення рівня пролактину відноситься прийом певних груп препаратів, куріння.

Патологічні причини. Підвищений рівень пролактину є наслідком іншого захворювання: пухлини гіпофіза, ниркової та печінкової недостатності, цирозу печінки, недостатньої функції щитовидної залози, перенесеного радіаційного опромінення або операції на грудній клітці.

Функціональна, або ідіопатична гіперпролактинемія виникає через посилену секрецію, підвищену функцію клітин, що продукують пролактин.

СИМПТОМИ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ

Найчастішими симптомами є:

 • втрата сексуального бажання;

 • галакторея (виділення молока із сосків);

 • гіпермастія (розростання тканин грудей);

 • гіперандрогенія (поява чоловічих ознак: ріст волосся в незвичних для жіночого організму місцях, зміна голосу, зміна пропорцій тіла тощо);

 • гірсутизм (надмірне зростання волосся на тілі).

Якщо причиною гіперпролактинемії є пухлина гіпофіза, до перерахованих вище симптомів можуть додатися головний біль, зниження гостроти або звуження поля зору. Наявність описаних симптомів у будь-якому їх поєднанні - привід для звернення за консультацією до фахівця. Гінеколог і ендокринолог призначать аналіз на гормони і за його результатами зроблять висновок про діагноз.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ

Головний метод діагностики гіперпролактинемії -  визначення рівня гормону пролактину в крові. Для цього потрібно в ранковий час провести забір крові з вени на  5-8 день циклу. Підвищення показника рівня гормону вимагає ще приблизно трьох зборів крові. Це пояснюється ймовірним тимчасовим підвищенням рівня пролактину, і тому може говорити про неактуальність захворювання.

Залежно від результату аналізів і комплексу супутніх симптомів можуть бути призначені:

 • додаткові аналізи для визначення рівня інших гормонів, в числі яких гормони щитовидної залози, естрадіол, фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) і лютеїнізуючий гормон (ЛГ);

 • консультація офтальмолога для виключення пухлини гіпофіза або гіпоталамуса.

Способи лікування гіперпролактинемії вибираються в залежності від її причин. У разі виявлення пролактиноми на перший план виходить необхідність зменшення її розміру і контроль зростання. Для цього використовується консервативна терапія. Подібні пухлини зазвичай доброякісні та локальні, вони рідко потребують хірургічного втручання. Стани, викликані функціональною гіперпролактинемією, коригують залежно від симптомів, індивідуальним підбором лікарських засобів.

Якщо фоном для виникнення захворювання слугує ниркова недостатність або гіпотиреоз, то ще призначають терапію, спрямовану на лікування цих станів, опісля вироблення гормону стає нормальним, припиняються виділення з молочних залоз. Якщо ж захворювання виникає в результаті прийому певних медичних препаратів, то їх прийом відміняється.

Записатися на прийом до лікаря-ендокринолога ви можете за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.54, голосів: 41 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про ендокринолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Ендокринологія

 • Відгук про ендокринолога "Оксфорд Медікал"

  відділення: Ендокринологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом