Нове відділення - ендоскопія

Лікування гіперпролактинемії в Тернополі

Гіперпролактинемія - це стан, що виникає при значному перевищенні в організмі вмісту пролактину. Надлишок пролактину проявляється великою кількістю різноманітних симптомів. Саме тому найчастіше її виявляють випадково.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ

Лікування гіперпролактинеміїЗазвичай виділяють три групи причин її виникнення:

 • фармакологічні;

 • патологічні;

 • функціональні.

До фармакологічних причин підвищення рівня пролактину відноситься прийом певних груп препаратів, куріння.

Патологічні причини. Підвищений рівень пролактину є наслідком іншого захворювання: пухлини гіпофіза, ниркової та печінкової недостатності, цирозу печінки, недостатньої функції щитовидної залози, перенесеного радіаційного опромінення або операції на грудній клітці.

Функціональна, або ідіопатична гіперпролактинемія виникає через посилену секрецію, підвищену функцію клітин, що продукують пролактин.

СИМПТОМИ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ

Найчастішими симптомами є:

 • втрата сексуального бажання;

 • галакторея (виділення молока із сосків);

 • гіпермастія (розростання тканин грудей);

 • гіперандрогенія (поява чоловічих ознак: ріст волосся в незвичних для жіночого організму місцях, зміна голосу, зміна пропорцій тіла тощо);

 • гірсутизм (надмірне зростання волосся на тілі).

Якщо причиною гіперпролактинемії є пухлина гіпофіза, до перерахованих вище симптомів можуть додатися головний біль, зниження гостроти або звуження поля зору. Наявність описаних симптомів у будь-якому їх поєднанні - привід для звернення за консультацією до фахівця. Гінеколог і ендокринолог призначать аналіз на гормони і за його результатами зроблять висновок про діагноз.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ

Головний метод діагностики гіперпролактинемії -  визначення рівня гормону пролактину в крові. Для цього потрібно в ранковий час провести забір крові з вени на  5-8 день циклу. Підвищення показника рівня гормону вимагає ще приблизно трьох зборів крові. Це пояснюється ймовірним тимчасовим підвищенням рівня пролактину, і тому може говорити про неактуальність захворювання.

 

Залежно від результату аналізів і комплексу супутніх симптомів можуть бути призначені:

 • додаткові аналізи для визначення рівня інших гормонів, в числі яких гормони щитовидної залози, естрадіол, фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) і лютеїнізуючий гормон (ЛГ);

 • консультація офтальмолога для виключення пухлини гіпофіза або гіпоталамуса.

Способи лікування гіперпролактинемії вибираються в залежності від її причин. У разі виявлення пролактиноми на перший план виходить необхідність зменшення її розміру і контроль зростання. Для цього використовується консервативна терапія. Подібні пухлини зазвичай доброякісні та локальні, вони рідко потребують хірургічного втручання. Стани, викликані функціональною гіперпролактинемією, коригують залежно від симптомів, індивідуальним підбором лікарських засобів.

 

Якщо фоном для виникнення захворювання слугує ниркова недостатність або гіпотиреоз, то ще призначають терапію, спрямовану на лікування цих станів, опісля вироблення гормону стає нормальним, припиняються виділення з молочних залоз. Якщо ж захворювання виникає в результаті прийому певних медичних препаратів, то їх прийом відміняється.

Записатися на прийом до лікаря-ендокринолога ви можете за номером (068) 752 52 52.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиКузь Галина Андріївна Лікар-ендокринолог

інформація про лікаря

 • 2009 р.- закінчила Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я.Горбачевського , медичний факультет.
 • 2009-2011 рр.- інтернатура за спеціальністю «Внутрішні хвороби» на базі Хмельницької обласної лікарні.
 • 2011-2014 рр.- працювала  в Старосинявській центральній районній лікарні на посаді лікаря функціональної діагностики. По сумісництву лікар загальної практики сімейної медицини.
 • 2014-2017 рр. - працювала на посаді лікаря терапевта приймально-діагностичного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні № 2.
 • Квітень 2016 р. -  пройшла передатестаційний цикл за спеціальністю «Терапія» на базі Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.
 • 2016 р.- друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Терапія».
 • 2015 р.- спеціалізація по спеціальності «Ендокринологія» на базі Львівського державного медичного університету.
 • 2015 р.- лікар-ендокринолог ТКМЛ№2.
 • 2018 р.- лікар-ендокринолог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».
показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом