(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Увага! Лікар знає краще за інтернет! Онлайн-консультації спеціалістів - чудова альтернатива в період карантину!

Лікування гіперпаратиреозу в Тернополі

Лікування гіперпаратиреозуГіперпаратиреоз - це стан, що виникає в результаті підвищеної діяльності паращитоподібної залози. В результаті цього виникає надлишкове виділення кальцію в кров.

Захворювання часто протікає в прихованій формі, що ускладнює діагностику. При цьому у кожної тисячної людини спостерігається підвищене вироблення кальцію, пов'язане з патологією паращитовидної залози.

КЛАСИФІКАЦІЯ ТА ПРИЧИНИ ГІПЕРПАРАТИРЕОЗУ

Фахівці виділяють первинний і вторинний гіперпаратиреоз. Перший виникає при підвищеному виробленні паратгормону. Цей стан зумовлений зростанням аденоми залози або її гіперплазією. Також до цієї форми можна віднести патологію, пов'язану зі спадковою схильністю до захворювань ендокринної системи.

 

Вторинний гіперпаратиреоз може виникнути при нестачі кальцію в організмі. Також нерідко розвивається при нестачі вітаміну D. У результаті цього паращитовидна залоза намагається ніби компенсувати недолік підвищеним виробленням гормону. Крім цього, до браку кальцію в організмі може привести порушення всмоктуваності кальцію і вітаміну D в шлунково-кишковому тракті.

СИМПТОМИ ГІПЕРПАРАТИРЕОЗУ

Всі симптоми захворювання пов'язані з тим, що гормон сприяє виведенню кальцію з кісток. В результаті цього кісткові тканини стають м'якими і легко руйнуються. У той же час кальцій виділяється в кров і накопичується в м'язовій тканині. При цьому з'являються:

  • слабкість;

  • стомлюваність;

  • больові відчуття при навантаженні.

Крім того, утворюються камені в нирках, збільшення вироблення сечі, постійна спрага і підвищення кислотності шлункового соку, що може привести до утворення виразкових уражень слизової.

 

При відвідуванні лікаря хворі пред'являють також такі скарги, як нудота, болі в животі, слабкість, головний біль. Тільки після оцінки аналізу крові стає зрозуміла причина всіх цих явищ.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГІПЕРПАРАТИРЕОЗУ

Постановка діагнозу здійснюється після проведення дослідження крові. При підвищеному вмісті кальцію слід визначити причину даного стану. З цією метою призначається УЗД органів ендокринної системи, а також обстеження травної системи для виключення порушення всмоктуваності.

 

Спосіб лікування залежить від причини стану. При наявності аденоми паращитовидної залози проводиться її хірургічне видалення. При цьому слід зазначити, що важкий стан пацієнта, викликаний підвищенням кальцію в крові, а також гіперкальціємічний криз, є протипоказаннями до операції. В цьому випадку в першу чергу слід нормалізувати стан хворого. Для цього призначається консервативне лікування. Внутрішньовенні вливання іноді продовжують протягом двох діб.

 

У пацієнтів з непорушеною роботою нирок здійснюють прискорене виведення кальцію. Крім цього, проводять симптоматичне лікування з обов'язковим використанням препаратів, що дозволяють закріпити рівень кальцію в кістках і підняти його.

Результат захворювання безпосередньо залежить від того, коли саме розпочато лікування, і що стало його причиною. При невиражених ураженнях кісткової системи висока ймовірність повного відновлення.

ПРОФІЛАКТИКА ГІПЕРПАРАТИРЕОЗУ

З огляду на, що патологія часто зустрічається при порушенні роботи ендокринної системи, при наявності такої слід періодично проводити аналіз крові. Крім того, для забезпечення організму необхідним рівнем кальцію і вітаміну D, слід приймати препарати, які містять дані речовини, але тільки під контролем лікаря.

Записатись на прийом до лікаря-ендокринолога Ви можете за номером телефону (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗолотий Захарій Григорович Лікар-ендокринолог вищої категорії
Золотий Захарій ГригоровичЛікар-ендокринолог вищої категорії

інформація про лікаря

У 1974 році закінчив з відзнакою Тернопільський державний медичний інститут, спеціальність «лікувальна справа»

1974-1975 р. інтернатура з терапії на базі Борщівської ЦРЛ Тернопільської обл., після закінчення якої був атестований лікарем-терапевтом 3-ї категорії. 

1975-79 роках  завідувач лікарською амбулаторією в с. Озеряни Борщівського району Тернопільської області. 

 У1975 р. атестований лікарем терапевтом 3-Ї категоріЇ, у 1983 р. атестований лікарем-терапевтом 2-ї категорії, у 2009р. - 1-ї категорії, у 2015 р. підтверджено кваліфікацію лікаря-спеціаліста за спеціальністю "Терапія"

У 1977 р. пройшов місячний цикл удосконалення на кафедрі ООЗ факультету удосконалення лікарів Львівського медичного інституту із питань організації охорони здоров’я для головних лікарів сільських лікарень.

У 1983 р. пройшов чотиримісячні курси у Єреванському державному інституті удосконалення лікарів: цикл терапії. 

1979-1983 р. виробничий лікар Стрийського вагоноремонтного заводу.  

1983-1986 і 2001-2009 р. завідувач терапевтичним відділенням поліклініки ДЛ №.2 ст Стрий.                                                                                          

1986-1997 р. -  заступник головного лікаря із питань експертизи тимчасовоі непрацездатності. Одночасно з 1983 по 2012 роки працював лікарем-ендокринологом ДЛ №2 ст. Стрий .  

У 1989 р. пройшов первинну спеціалізацію на робочому місці у ендокринному відділенні ДКЛ Львівської  залізниці із ендокринології.

У 1990 р. пройшов тримісячні курси удосконалення із ендокринологіЇ у Мінському державному інституті удосконалення  лікарів.

У 1997 р. пройшов ПАЦ із ендокринологіі у Київській медичній академіі післядипломної освіти. 

У 1999 р. атестований лікарем-ендокринологом 1-ї категорії, в 2008 р. - вищої категорії, в 2013 р. і  2017 р. підтверджено вищу категорію із ендокринології.

У 2003, 2007, 2012, 2017 рр. ПАЦ з ендокринологіі у Львівському НМУ ім. Д. Галицького.

У 2005 р.стажування  « Терапія « у Львівському державному медичному університеті. У 2008 р. ПАЦ  Терапія у Львівському національному медичному університеті. У 2015 р. ПАЦ Терапія у ДВНЗ « Тернопільський державний медичний університет МОЗ УкраЇни.

У 2012 р. пройшов ТУ «Вибрані питання ендокринологіі», 

У 2017 р. ТУ «Ендокринна патологія у дітей та підлітків»у Львівському НМУ ім.. Д. Галицького, 

У 2019 р. ТУ "Вибрані питання ендокринологіЇ" у ДВНЗ  "Івано-Франківський національний медичний університет".

Стаж роботи лікарем-ендокринологом 37 років, загальний стаж роботи лікарем - 46 років.

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом