УВАГА! Кожної неділі -20% на БУДЬ-ЯКІ косметологічні послуги!

Лікування гіперпаратиреозу в Тернополі

Лікування гіперпаратиреозуГіперпаратиреоз - це стан, що виникає в результаті підвищеної діяльності паращитоподібної залози. В результаті цього виникає надлишкове виділення кальцію в кров.

Захворювання часто протікає в прихованій формі, що ускладнює діагностику. При цьому у кожної тисячної людини спостерігається підвищене вироблення кальцію, пов'язане з патологією паращитовидної залози.

КЛАСИФІКАЦІЯ ТА ПРИЧИНИ ГІПЕРПАРАТИРЕОЗУ

Фахівці виділяють первинний і вторинний гіперпаратиреоз. Перший виникає при підвищеному виробленні паратгормону. Цей стан зумовлений зростанням аденоми залози або її гіперплазією. Також до цієї форми можна віднести патологію, пов'язану зі спадковою схильністю до захворювань ендокринної системи.

 

Вторинний гіперпаратиреоз може виникнути при нестачі кальцію в організмі. Також нерідко розвивається при нестачі вітаміну D. У результаті цього паращитовидна залоза намагається ніби компенсувати недолік підвищеним виробленням гормону. Крім цього, до браку кальцію в організмі може привести порушення всмоктуваності кальцію і вітаміну D в шлунково-кишковому тракті.

СИМПТОМИ ГІПЕРПАРАТИРЕОЗУ

Всі симптоми захворювання пов'язані з тим, що гормон сприяє виведенню кальцію з кісток. В результаті цього кісткові тканини стають м'якими і легко руйнуються. У той же час кальцій виділяється в кров і накопичується в м'язовій тканині. При цьому з'являються:

 • слабкість;

 • стомлюваність;

 • больові відчуття при навантаженні.

Крім того, утворюються камені в нирках, збільшення вироблення сечі, постійна спрага і підвищення кислотності шлункового соку, що може привести до утворення виразкових уражень слизової.

 

При відвідуванні лікаря хворі пред'являють також такі скарги, як нудота, болі в животі, слабкість, головний біль. Тільки після оцінки аналізу крові стає зрозуміла причина всіх цих явищ.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГІПЕРПАРАТИРЕОЗУ

Постановка діагнозу здійснюється після проведення дослідження крові. При підвищеному вмісті кальцію слід визначити причину даного стану. З цією метою призначається УЗД органів ендокринної системи, а також обстеження травної системи для виключення порушення всмоктуваності.

 

Спосіб лікування залежить від причини стану. При наявності аденоми паращитовидної залози проводиться її хірургічне видалення. При цьому слід зазначити, що важкий стан пацієнта, викликаний підвищенням кальцію в крові, а також гіперкальціємічний криз, є протипоказаннями до операції. В цьому випадку в першу чергу слід нормалізувати стан хворого. Для цього призначається консервативне лікування. Внутрішньовенні вливання іноді продовжують протягом двох діб.

 

У пацієнтів з непорушеною роботою нирок здійснюють прискорене виведення кальцію. Крім цього, проводять симптоматичне лікування з обов'язковим використанням препаратів, що дозволяють закріпити рівень кальцію в кістках і підняти його.

Результат захворювання безпосередньо залежить від того, коли саме розпочато лікування, і що стало його причиною. При невиражених ураженнях кісткової системи висока ймовірність повного відновлення.

ПРОФІЛАКТИКА ГІПЕРПАРАТИРЕОЗУ

З огляду на, що патологія часто зустрічається при порушенні роботи ендокринної системи, при наявності такої слід періодично проводити аналіз крові. Крім того, для забезпечення організму необхідним рівнем кальцію і вітаміну D, слід приймати препарати, які містять дані речовини, але тільки під контролем лікаря.

Записатись на прийом до лікаря-ендокринолога Ви можете за номером телефону (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиКузь Галина Андріївна Лікар-ендокринолог

інформація про лікаря

 • 2009 р.- закінчила Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я.Горбачевського , медичний факультет.
 • 2009-2011 рр.- інтернатура за спеціальністю «Внутрішні хвороби» на базі Хмельницької обласної лікарні.
 • 2011-2014 рр.- працювала  в Старосинявській центральній районній лікарні на посаді лікаря функціональної діагностики. По сумісництву лікар загальної практики сімейної медицини.
 • 2014-2017 рр. - працювала на посаді лікаря терапевта приймально-діагностичного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні № 2.
 • Квітень 2016 р. -  пройшла передатестаційний цикл за спеціальністю «Терапія» на базі Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.
 • 2016 р.- друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Терапія».
 • 2015 р.- спеціалізація по спеціальності «Ендокринологія» на базі Львівського державного медичного університету.
 • 2015 р.- лікар-ендокринолог ТКМЛ№2.
 • 2018 р.- лікар-ендокринолог в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».
показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом