ВАКЦИНА «ВАКСІГРИП ТЕТРА» ВЖЕ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ!
Поліп шлунка - це ненормальне розростання тканини, що виходить із слизової оболонки шлунка. Вони зустрічаються досить-таки рідко і зазвичай не викликають клінічних симптомів. Поліпи шлунка діагностуються, коли лікар проводить дослідження з якої-небудь іншої причини.
Причинами для розвитку хвороби є:
спадковість;
запалення покриву шлунка;
радіаційні опромінення;
хімічний фактор (вживання неякісних продуктів харчування, алкоголю, медикаментів);
бактеріальне зараження.
На ранніх стадіях в більшості випадків хвороба ніяк не проявляється. Її можна виявити лише на ендоскопічному обстеженні.
Більшість симптомів характерні для гастриту і ряду інших захворювань шлунково-кишкового тракту. Тому для діагностики потрібно звернутися в медичний центр, де тільки лікар зможе визначити хворобу і ступінь її розвитку.
Якщо ж захворювання прогресує, то виникають такі симптоми:
біль після прийому їжі ниючого або тягучого характеру;
печія;
нудота;
кров при дефекації;
нерегулярний стілець;
блювота;
запах з рота;
біль в животі, що віддає в лопатки або поперек;
швидке насичення;
знижений апетит;
метеоризм;
загальна слабкість.
Лікування поліпів шлунка проводиться двома способами: хірургічним і ендоскопічним.
Хірургічний метод тривалий час був основним, проте зараз використовується рідше, адже хірургічне втручання несе за собою ряд дефектів.
Ендоскопічне видалення поліпів на даний час є основним та найшвидшим.
Важливо! Будь-яка пухлина вимагає комплексної діагностики, яка часто включає біопсію новоутворення. Не слід знімати симптоми поширеними ліками, що реалізуються без рецепта, або народними методами. Це призведе лише до поглиблення захворювання або до переродження поліпа в злоякісну пухлину.
При діагностуванні поліпів в шлунку, в залежності від їх розмірів і віку лікар може прийняти два рішення:
спостереження за розвитком;
видалення поліпа.
Дрібні поліпи (до 5 мм) не потребують видалення , але обов’язково потребують нагляду за ними, а також обстеження мінімум 1 раз в рік , спеціальної дієти та відмови від шкідливих звичок.
Якщо розмір поліпа перевищує 1 см рекомендується його видаляти для виключення можливого переродження в злоякісне утворення.
Медикаментозне лікування після видалення поліпа шлунка призначають рідко: в більшості випадків видалення протікає успішно, не впливає на шлунок і не вимагає додаткового післяопераційного впливу.
Після операції пацієнту рекомендують добове голодування. Надалі людині слід утримуватися від смаженої і гострої їжі, а також від алкоголю. У перший час після видалення поліпа шлунка в раціон краще ввести бульйони, легкі супи, каші. Їсти потрібно потроху, збільшивши кількість прийомів їжі.
Специфічних профілактичних заходів, що перешкоджають утворенню поліпів в шлунку, не виявлено. Головною методикою профілактики вважається перешкоджання розвитку гастриту або його своєчасне і повне лікування.
Будь-яка операція з видалення поліпа шлунка - це міра, до якої призводить неправильний спосіб життя пацієнта. Тому краще заздалегідь подбати про дотримання режиму, правильне харчування, відмову від шкідливих звичок.
У МЦ «Оксфорд Медікал» проводяться всі види ендоскопічних досліджень на високоякісному обладнанні з найсучаснішою функцією NBI, а також працюють одні з кращих фахівців м. Тернополя.
Для запису телефонуйте за номером (0352) 52 52 52 , (068) 7 52 52 52.
відділення: Ендоскопія
відділення: Ендоскопія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом