ВАКЦИНА «ВАКСІГРИП ТЕТРА» ВЖЕ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ!
Целіакія - це захворювання, яке характеризується ураженням слизової оболонки тонкої кишки при попаданні в травний тракт білка глютена. Глютен міститься у злакових: житі, пшениці, ячмені. Незалежно від причин формування непереносимості глютена, на перший план часто виходить ураження кишечника, зміни, пов'язані з порушенням всмоктування поживних речовин, вітамінів і мікроелементів.
Зрозуміти, наскільки тяжкість стану пацієнта відповідає ураженню слизової оболонки кишечника, а також провести диференціальну діагностику різних форм глютенової ентеропатії дозволяє біопсія – взяття на аналіз невеликих фрагментів тканини 12-палої кишки. Без цього процес встановлення діагнозу та підбору ефективного лікування може затягнутися на місяці.
Клінічна картина при целіакії включає:
здуття живота, гучне бурчання;
пронос від 3 до 8 разів на добу;
рідкий спінений стілець із залишками неперетравленої їжі.
Порушення засвоєння поживних речовин призводить до дефіциту маси тіла, виснаження, появи різноманітних симптомів недостатності вітамінів та мікроелементів.
Буває і так, що симптоми з боку шлунково-кишкового тракту відсутні або людина ігнорує їх наявність, тому що ступінь дискомфорту мінімальна. У цих випадках звернутися до лікаря пацієнта можуть змусити страшні наслідки тривалого перебігу целіакії. Як правило, виявити причину порушень можна лише при проведенні біопсії кишківника в рамках всебічного обстеження пацієнта.
Найкращим методом діагностики целіакії вважають біопсію – дослідження, яке дозволяє виявити специфічні зміни у слизовій оболонці тонкого кишечника.
Проводиться вона так:
після виконання попередньої підготовки виконується гастроскопія (обстеження стравоходу, шлунка та більшої частини 12-палої кишки за допомогою гнучкого зонда);
коли гастроскоп досягає 12-палої кишки, лікар через спеціальні канали бере кілька зразків тканини органу з різних ділянок;
зразки доставляються до лабораторії, де досліджується їхня гістологічна будова.
Знеболення при гастроскопії не є обов'язковим, тому що для аналізу достатньо шматочків тканини розміром кілька міліметрів. Якщо у людини дуже виражені блювотні позиви, то до введення зонда може бути проведена місцева анестезія із застосуванням спрею з лідокаїном.
Проводиться біопсія 12-палої кишки при глютеновій ентеропатії у таких випадках:
для підтвердження діагнозу при першому зверненні пацієнта щодо проблем із травною системою;
повторно з діагностичною метою при отриманні першого негативного результату та збереженні симптомів з боку шлунково-кишкового тракту;
після закінчення курсу лікування для визначення його ефективності.
В даний час біопсія стінки 12-палої кишки є золотим стандартом діагностики глютенової ентеропатії завдяки її високій інформативності.
Останній прийом їжі допускається не пізніше ніж за шість годин до дослідження. Бажано обмежитися солодким чаєм із булочкою або білим хлібом, відмовитися від важкої жирної їжі, яка надовго затримується у шлунку та може ускладнити проведення гастроскопії. Чисту несолодку негазовану воду можна пити без обмежень.
Взяття біопсії ніяк не впливає на стан кишечника, тому ніяких обмежень на вибір страв після обстеження немає.
Від якості підготовки до гастроскопії залежить якість обстеження. Чи буде гастроскопія на 100% ефективною, залежить не тільки від лікаря та обладнання, а й від готовності пацієнта.
Для запису на обстеження, консультацію спеціаліста та здачу аналізів телефонуйте за номером (068) 752 52 52 52 чи (0352) 52 52 52.
відділення: Ендоскопія
відділення: Ендоскопія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом