(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Діагностика целіакії в Тернополі

Целіакія - це захворювання, яке характеризується ураженням слизової оболонки тонкої кишки при попаданні в травний тракт білка глютена. Глютен міститься у злакових: житі, пшениці, ячмені. Незалежно від причин формування непереносимості глютена, на перший план часто виходить ураження кишечника, зміни, пов'язані з порушенням всмоктування поживних речовин, вітамінів і мікроелементів. 

Зрозуміти, наскільки тяжкість стану пацієнта відповідає ураженню слизової оболонки кишечника, а також провести диференціальну діагностику різних форм глютенової ентеропатії дозволяє біопсія – взяття на аналіз невеликих фрагментів тканини 12-палої кишки. Без цього процес встановлення діагнозу та підбору ефективного лікування може затягнутися на місяці.

Симптоми глютенової ентеропатії

Клінічна картина при целіакії включає:

  • здуття живота, гучне бурчання;

  • пронос від 3 до 8 разів на добу;

  • рідкий спінений стілець із залишками неперетравленої їжі.

Порушення засвоєння поживних речовин призводить до дефіциту маси тіла, виснаження, появи різноманітних симптомів недостатності вітамінів та мікроелементів.

Буває і так, що симптоми з боку шлунково-кишкового тракту відсутні або людина ігнорує їх наявність, тому що ступінь дискомфорту мінімальна. У цих випадках звернутися до лікаря пацієнта можуть змусити страшні наслідки тривалого перебігу целіакії. Як правило, виявити причину порушень можна лише при проведенні біопсії кишківника в рамках всебічного обстеження пацієнта.

Діагностика глютенової ентеропатії

Найкращим методом діагностики целіакії вважають біопсію – дослідження, яке дозволяє виявити специфічні зміни у слизовій оболонці тонкого кишечника.

Проводиться вона так:

  • після виконання попередньої підготовки виконується гастроскопія (обстеження стравоходу, шлунка та більшої частини 12-палої кишки за допомогою гнучкого зонда);

  • коли гастроскоп досягає 12-палої кишки, лікар через спеціальні канали бере кілька зразків тканини органу з різних ділянок;

  • зразки доставляються до лабораторії, де досліджується їхня гістологічна будова.

Знеболення при гастроскопії не є обов'язковим, тому що для аналізу достатньо шматочків тканини розміром кілька міліметрів. Якщо у людини дуже виражені блювотні позиви, то до введення зонда може бути проведена місцева анестезія із застосуванням спрею з лідокаїном.

Покази до біопсії 12-палої кишки

Проводиться біопсія 12-палої кишки при глютеновій ентеропатії у таких випадках:

  • для підтвердження діагнозу при першому зверненні пацієнта щодо проблем із травною системою;

  • повторно з діагностичною метою при отриманні першого негативного результату та збереженні симптомів з боку шлунково-кишкового тракту;

  • після закінчення курсу лікування для визначення його ефективності.

В даний час біопсія стінки 12-палої кишки є золотим стандартом діагностики глютенової ентеропатії завдяки її високій інформативності.

Підготовка до процедури та рекомендації після неї

Останній прийом їжі допускається не пізніше ніж за шість годин до дослідження. Бажано обмежитися солодким чаєм із булочкою або білим хлібом, відмовитися від важкої жирної їжі, яка надовго затримується у шлунку та може ускладнити проведення гастроскопії. Чисту несолодку негазовану воду можна пити без обмежень.

Взяття біопсії ніяк не впливає на стан кишечника, тому ніяких обмежень на вибір страв після обстеження немає.

Від якості підготовки до гастроскопії залежить якість обстеження. Чи буде гастроскопія на 100% ефективною, залежить не тільки від лікаря та обладнання, а й від готовності пацієнта.

Для запису на обстеження, консультацію спеціаліста та здачу аналізів телефонуйте за номером (068) 752 52 52 52 чи (0352) 52 52 52.


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




zadvorna olja 11-05-2021 Сьогодні проходила процедуру колоноскопію без анестезії .Завдяки професіоналізму та хорошій вдачі лікаря Гарасимчука Ю.М. все пройшло успішно і безболісно. Взяли матеріал на біопсію.Рекомендую 5 зірок ⭐⭐⭐⭐⭐

відділення: Ендоскопія

Інна Бойко 08-12-2020 пару тижнів назад мені призначили прийти ендоскопію...почала читати про це в інтернеті, було дуже страшно і не хотілось проходити обстеження, та лікар наполягав і я почала шукати де це можна зробити. Попала на цю клініку, подзвонила, записалась і мені прислали підготовку, яку треба пройти перед колоноскопією... прийшов день обстеження...я приїхала у мед центр, мене всю трясе, страшно, погано((!! Та дякуючи богу що мені попався такий хороший лікар і приємна людина Гарасимчук Юрій Михайлович.Обстеження домовлено було проведено уві сні. Нічого такого страшного як я чекала, як камінь з душі. Хочу додати що ціни дуже прийнятні якщо порівнювати з іншими медзакладами...

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

  • Відгук про ендоскопію

    відділення: Ендоскопія

  • Відгук про ендоскопію

    відділення: Ендоскопія

  • Відгук про ендоскопію в "Оксфорд Медікал"

    відділення: Ендоскопія

  • Відгук про ендоскопію

    відділення: Ендоскопія

  • Відгук про ендоскопію

    відділення: Ендоскопія

  • Відгук про ендоскопію в "Оксфорд Медікал"

    відділення: Ендоскопія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом