(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Допомога при доліхосигмі в Тернополі

Долихосигма - аномалія розвитку одного з відділів товстого кишечника - сигмовидної кишки - вона стає довшою за норму. Товщину стінки кишки та діаметр її просвіту зміни не торкаються. 

Причини появи долихосигми

Як правило, патологію виявляють у ранньому дитинстві. Вона має вроджений характер.

Рідше долихосигма може бути набутою. Причина – симптоми розладу травлення, пов'язані з тривалим бродінням та гниттям у кишечнику. Як правило, це відбувається у людей, які досягли 45 - 50 років і віддають перевагу малорухливому способу життя, в раціоні яких багато м'ясної і нездорової їжі.

Симптоми доліхосигми

Симптоми розвитку долихосигми однакові як у дорослих, і у дітей. Ступінь їхньої виразності безпосередньо залежить від того, яку форму недуги має людина. У деяких клінічних ситуаціях симптоми можуть бути настільки незначними, що людина навіть не звертає на них уваги. Зазвичай долихосигма діагностується під час проходження обстеження зовсім з іншого приводу.

При долихосигмі можуть виникати такі симптоми:

 • біль у животі, яка не має точної локалізації, варто зазначити, що довше не буде випорожнений кишечник, тим сильнішим буде больовий синдром;

 • тривалі запори - на початкових стадіях розвитку недуги частота запорів мінімальна, але в міру її прогресування вона збільшується;

 • інтоксикація організму через те, що в кишечнику накопичуються калові маси та гази, виділяються токсини, що отруюють організм пацієнта;

 • бурчання та здуття живота;

 • метеоризм;

 • зниження апетиту.

Якщо патологія розвивається у дитини, то вона стає примхливою, млявою, постійно плаче, відмовляється приймати їжу.

Діагностика та лікування доліхосигми

Огляд дорослого, у якого наявна долихосигма, виявляє низьку масу тіла, блідість шкіри та деяке відставання у фізичному розвитку. Під час промацування живота визначаються петлі кишечника, які переповнені каловими масами. Іноді проводять пальцеве ректальне дослідження, при якому виявляють порожню пряму кишку, навіть в тому разі, якщо досить тривалий час стілець був відсутнім.

Вирішальне значення в діагностуванні долихосигми має колоноскопія, під час проведення якої виявляють подовження сигмовидної кишки та наявність додаткових петель. Проводять також і комп’ютерну томографію, яка дозволяє їдосліджувати розміщення доліхосигми, її контури, форму,  шиину просвіту кишки, довжину та наявність додаткових петель.

Для того, щоб оцінити моторно-евакуаторну функцію товстого кишківника, проводиться рентегнографічне обстеження з пасажем барію. Такі обстеження, як УЗД черевної порожнини та оглядовий рентген в діагностуванні долихосигми мають допоміжне значення. 

Доліхосигма кишечника зовсім не страшна, операція призначається лише в крайніх випадках при великих ускладненнях. Насамперед необхідно налагодити харчування. Дієта полягає у вживанні продуктів, багатих клітковиною (овочі, цільнозерновий хліб, гречана, кукурудзяна крупа фрукти, зелень), рослинних олій, кисломолочних продуктів. Масаж живота покращить відходження калових мас. 

Дезінтоксикаційна терапія (яка видаляє шкідливі речовини) – застосовується при самоотруєнні організму (інтоксикації) токсичними речовинами, що утворюються в кишечнику внаслідок тривалих запорів.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» проводять діагностику та допомогу при наявності доліхосигми. Якщо ви відмічаєте в себе неприємні симптоми – не зволікайте зі зверненням до лікаря. Телефонуйте за номером (068) 752 52 52 чи 0352 52 52 52 та записуйтесь на прийом.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
zadvorna olja 11-05-2021 Сьогодні проходила процедуру колоноскопію без анестезії .Завдяки професіоналізму та хорошій вдачі лікаря Гарасимчука Ю.М. все пройшло успішно і безболісно. Взяли матеріал на біопсію.Рекомендую 5 зірок ⭐⭐⭐⭐⭐

відділення: Ендоскопія

Інна Бойко 08-12-2020 пару тижнів назад мені призначили прийти ендоскопію...почала читати про це в інтернеті, було дуже страшно і не хотілось проходити обстеження, та лікар наполягав і я почала шукати де це можна зробити. Попала на цю клініку, подзвонила, записалась і мені прислали підготовку, яку треба пройти перед колоноскопією... прийшов день обстеження...я приїхала у мед центр, мене всю трясе, страшно, погано((!! Та дякуючи богу що мені попався такий хороший лікар і приємна людина Гарасимчук Юрій Михайлович.Обстеження домовлено було проведено уві сні. Нічого такого страшного як я чекала, як камінь з душі. Хочу додати що ціни дуже прийнятні якщо порівнювати з іншими медзакладами...

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про ендоскопію

  відділення: Ендоскопія

 • Відгук про ендоскопію

  відділення: Ендоскопія

 • Відгук про ендоскопію в "Оксфорд Медікал"

  відділення: Ендоскопія

 • Відгук про ендоскопію

  відділення: Ендоскопія

 • Відгук про ендоскопію

  відділення: Ендоскопія

 • Відгук про ендоскопію в "Оксфорд Медікал"

  відділення: Ендоскопія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом