ВАКЦИНА «ВАКСІГРИП ТЕТРА» ВЖЕ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ!
Сколіоз є стійкою деформацією скелета, що проявляється бічним зміщенням хребта. Бокове викривлення хребта зазвичай супроводжується зміною положення хребців. Поступово захворювання ускладнюється деформацією грудної клітки, тазових кісток та ураженням внутрішніх органів.
Найчастіше причина виникнення хвороби невідома. Вважається, що викривлення хребта є результатом поєднання генетичних та зовнішніх факторів. Це може бути закладена спадкова ознака, яка починає проявлятися під час статевого дозрівання, або результат травми.
Патології м'язів та нервової системи також можуть зумовлювати викривлення хребта. Приблизно у 65% випадків ортопеди не виявляють причини деформації кісток. Цьому захворюванню переважно схильні жінки.
Можливі причини:
генетичні мутації;
вроджені вади розвитку кісток;
патологія м'язової системи;
вроджений стан, зумовлений діафрагмальною грижею, порушенням розвитку сполучної тканини та іншими патологіями;
перенесене вірусне захворювання (поліомієліт).
Багато форм сколіозу є спадковими, тому важливо оцінювати стан хребта дитини за наявності несприятливого сімейного анамнезу.
Перші стадії сколіозу не мають явних ознак. У міру збільшення ступеня деформації хребта з'являються зовнішні ознаки захворювання, пов'язані з положенням пояса верхніх кінцівок, формою спини та талії. Симптоми порушення функцій внутрішніх органів зазвичай виникають на пізніх стадіях сколіозу.
Можливі симптоми та ознаки:
плечі та лопатки розташовані на різному рівні;
несиметрична форма талії;
помітне викривлення хребта під час згинання спини;
різна довжина верхніх кінцівок при витягуванні рук;
зміна форми шиї;
передні ребра сильно виступають (особливо у положенні лежачи);
виражена тазова деформація;
болі у грудях, спині чи шиї.
Симптоматика сколіозу залежить від ступеня та області деформації хребта. Викривлення може виникати в шийному, грудному та поперековому відділах. До пізніх ознак хвороби лікарі відносять реберний горб та розтяг скелетної мускулатури в зоні деформації кісток.
При виявленні симптомів сколіозу необхідно записатися прийом до ортопеда. Лікар нашої клініки проводить загальний огляд, що включає оцінку ступеня фізіологічних вигинів хребта та дослідження суглобів. Ортопед також оглядає грудну клітку та м'язи для виявлення додаткових ознак хвороби. Обстеження проходить у положенні пацієнта сидячи, лежачи і стоячи. Отриманих під час огляду даних достатньо для виявлення сколіозу, проте для уточнення ступеня деформації кісток та пошуку ускладнень ортопед призначає інструментальні дослідження, такі як рентгенографія та комп’ютерна томографія хребта.
Якщо кут викривлення хребта не перевищує 40 градусів, у нашій клініці проводиться консервативне лікування сколіозу, спрямоване на запобігання подальшому прогресу хвороби.
Залежно від діагностичних даних ортопед призначає пацієнтові спеціальне взуття чи корсет. Застосування корсетів показує відмінні результати під час зростання кісток, проте дорослим пацієнтам призначається інше лікування. Також використовується лікувальна гімнастика, спрямована на нормалізацію форми хребта та полегшення навантаження на суглоби. Антисколіозна гімнастика підходить пацієнтам будь-якого віку.
Ортопеди нашої клініки проводять безпечні методи корекції сколіозу, орієнтуючись на стать, вік та індивідуальний анамнез пацієнта.
Для запису на попередню консультацію телефонуйте за номерами 0352 52 52 чи 068 752 52 52.
відділення: Ортопедія і травматологія
відділення: Ортопедія і травматологія
відділення: Ортопедія і травматологія
відділення: Ортопедія і травматологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом