(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Довідка про тимчасову непрацездатність в Тернополі

Довідка про тимчасову непрацездатністьМедичну довідку про тимчасову непрацездатність видають школярам, дошкільнятам, студентам ВНЗ і будь-яких інших навчальних закладів. Вона може звільнити вас від відвідування занять на весь період хвороби, та виписується на термін до 14 днів.

 

У випадку, коли термін хвороби становить більше 14 днів, то довідка повинна бути доповнена випискою з історії хвороби. А от для того, щоб отримати академічну відпустку, окрім довідки про тимчасову непрацездатність та виписки з історії хвороби, потрібен висновок клініко-експертної комісії (КЕК). Термін хвороби має складати не менше 28 днів.

ДОВІДКА ПРО ТИМЧАСОВУ НЕПРАЦЕЗДАТНІСТЬ: ЯК І ДЕ ЇЇ ОФОРМИТИ?

Медична довідка про тимчасову непрацездатність є офіційним документом, який видається в лікувально-профілактичних установах і підтверджує тимчасову непрацездатність пред'явника. Її отримання необхідно студентам, школярам і дошкільнятам в якості підтвердження хвороби, яка не дозволяє відвідувати навчальні заняття. Документ видається на термін до 14 днів.

КОМУ ПОТРІБНА ДОВІДКА ПРО ТИМЧАСОВУ НЕПРАЦЕЗДАТНІСТЬ?

Подібна довідка про хворобу може бути видана наступним категоріям громадян:

 • дошкільнятам для звільнення від відвідування дитячого садка;
 • школярам при необхідності звільнення від уроків та занять фізкультурою;
 • студентам з метою звільнення від навчальних занять, екзаменаційної сесії та фізкультури.

Існують такі причини для видачі довідки про тимчасову непрацездатність:

 • наявність вірусних і запальних захворювань;
 • необхідність реабілітації після перенесеного захворювання;
 • лікування при отриманні різних пошкоджень;
 • необхідність догляду за членом сім'ї, що захворів тощо.

Студентки, які готують стати матерями, повинні отримати довідку з метою оформлення академічної відпустки. Терміни звільнення від занять і відвідування уроків фізкультури через хворобу або травми коливаються в залежності від поставленого діагнозу, загального стану пацієнта і наявності ускладнень.

ОСНОВНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАПОВНЕННЯ

Медична довідка про тимчасову непрацездатність - бланк, в шапці якого проставляється 3-значний порядковий номер, також внесений до журналу обліку видачі довідок медустанови. Основні рядки заповнюють такими даними:

 • ПІБ учня;
 • дата і рік народження;
 • найменування навчального закладу;
 • діагноз;
 • терміни звільнення від занять.

Документ запевняють трьома печатками: круглим штампом лікаря, трикутним штампом для лікарняного листа та прямокутною печаткою медичного закладу. Також довідка повинна бути підписана лікарем (поруч з підписом розміщується розшифровка - повне ім'я доктора). Не плутайте документ з лікарняним листом: дана форма не дозволяє отримати грошову компенсацію на роботі в разі знаходження на лікарняному.

ЯК ОФОРМИТИ ДОВІДКУ ПРО ТИМЧАСОВУ НЕПРАЦЕЗДАТНІСТЬ?

Для отримання довідки необхідно відразу після погіршення самопочуття звернутися до терапевта або педіатра. Лікуючий лікар зобов'язаний провести первинний огляд пацієнта і зібрати анамнез (відомості про хід хвороби, симптоми, стан хворого). Після первинного звернення терапевт призначить додаткове обстеження. У нього можуть увійти проведення біохімічного аналізу крові, сечі, калу, мазка із зіву або носа на стафілокок, ЕКГ, УЗД - в залежності від можливого діагнозу.

 

Після першого відвідування лікаря пацієнт отримує на руки довідку із зазначенням дати звернення та строків звільнення від занять, завірену трикутним штампом, печаткою та підписом терапевта, а також рекомендації щодо лікування і список препаратів для прийому. В останній день дії довідки хворий зобов'язаний з'явитися на повторний прийом - до цього моменту будуть підготовлені результати аналізів, на основі яких лікар винесе точний діагноз. Якщо до дня повторного звернення студент або школяр одужає, довідка буде закрита.

 

На цьому оформлення не закінчується: довідка повинна бути завірена печаткою медичного закладу.

Для отримання довідки телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 4.96, голосів: 23 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом