(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування мастопатії в Тернополі

Лікування мастопатії в Оксфорд Медікал ТернопільМастопатія - це доброякісне захворювання молочної залози, яке характеризується порушенням гістологічної структури органу і виникненням ущільнень. Захворювання зустрічається досить часто у жінок репродуктивного віку, найчастіше захворювання виникає в 30-50 років.

Щоб точніше зрозуміти, від чого виникає захворювання молочної залози, необхідно знати, що цей орган складається з епітеліальної, сполучної і жирової тканини. Коли їх співвідношення порушено, виникає ущільнення в молочній залозі.

ПРИЧИНИ МАСТОПАТІЇ

До причин розвитку цього захворювання можна віднести гормональний дисбаланс, порушення ендокринної системи та захворювання печінки. Нерідко мастопатія зустрічається у жінок зі спадковою схильністю. Лікарі відзначають, що причиною виникнення даного захворювання може стати відсутність регулярного статевого життя, пологів і вигодовування немовляти, а також ущільнення можуть виникнути на тлі сильного стресу і при емоційних потрясіннях.

Ризик виникнення захворювань молочної залози - таких, як кістозна хвороба, або, як її іноді називають, хвороба Реклю, - збільшується при наявності деяких гінекологічних захворювань, адже всі органи репродуктивної системи жінки тісно взаємопов'язані. Ось чому так важливо перебувати під наглядом лікаря-мамолога і гінеколога, а також проходити обстеження при плануванні вагітності.

У різних випадках можлива поява ущільнень в одній або обох молочних залозах, в залежності від ситуації лікар діагностує односторонню або двосторонню мастопатію.


СИМПТОМИ МАСТОПАТІЇ

Тривожними сигналами і приводом для звернення до фахівця можуть стати такі симптоми:

 • біль у грудях;
 • збільшення, набряк молочної залози;
 • виділення із сосків;
 • збільшення лімфатичних вузлів під пахвами;
 • поява пальпованих ущільнень у грудях.

Як правило, ці симптоми з'являються і зникають в залежності від днів менструального циклу, тобто мають циклічний характер. При виникненні перерахованих вище симптомів необхідно в обов’язковому порядку звернутись до лікаря-мамолога і провести комплексне обстеження грудей.

методи ЛІКУВАННЯ МАСТОПАТІЇ

Як лікувати мастопатію, приймає рішення лікар на підставі показань і особистих характеристик пацієнта. Так як мастопатія може виникати з багатьох причин, характер лікування може бути дуже різним.

Лікування мастопатії включає:

 • дотримання принципів здорового способу життя з відмовою від шкідливих звичок, дотриманням режиму сну, мінімізацією стресів;
 • дотримання спеціальної дієти, а також вживання великої кількості клітковини;
 • медикаментозне лікування;
 • фізіотерапія та голкорефлексотерапія.

Важливо розуміти, що лікування мастопатії є строго індивідуальним процесом і його визначає грамотний фахівець на основі проведених досліджень. Не варто займатися самолікуванням і слідувати порадам інших людей, адже мова йде про здоров'я репродуктивної системи організму.

ПРОФІЛАКТИКА МАСТОПАТІЇ

З метою профілактики лікарі радять жінкам, починаючи з раннього віку, регулярно оглядати молочні залози на предмет видимих і пальпованих змін. Огляд молочної залози рекомендують робити в дні циклу після завершення менструації.

Щоб мінімізувати ризик виникнення мастопатії, важливо стежити за своїм здоров'ям, регулярно проходити огляд у лікаря гінеколога і мамолога.

У МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» працюють висококваліфіковані лікарі-мамологи, які проведуть професійну діагностику і призначать найефективніше лікування відповідно до особливостей Вашого організму.

Записуйтесь на прийом до лікаря у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Тернополі за номером (0352) 52 52 52 та моб. (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар – онкохірург-мамолог І категорії: Назарко Лілія Романівна
Назарко Лілія Романівна Лікар – онкохірург-мамолог І категорії

інформація про лікаря

2022-2023 рр. – лікар - онкохірург у відділенні пластичної та реконструктивної хірургії в IFO Regina Elena – San Gallicano, м. Рим, Італія

2019-2022рр. – лікар – онкохірург в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль»

2020 р. – присвоєння першої кваліфікаційної категорії за спеціальністю онкохірургія

2019-2022рр. – лікар – онкохірург в КНП ТОКОД ТОР, перше хірургічне відділення

2018 р. - присвоєння кваліфікації “лікар-спеціаліст” за спеціальністю онкохірургія

2018 – спеціалізація по онкохірургії на базі Національного Інституту Раку та НМАПО ім. П.Л.Шупика

2016-2018 р. - навчання в клінічній ординатурі за спеціальністю хірургія на базі ДУ « Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова» НАМН України, м.Київ

2016 р. - присвоєння кваліфікації “лікар-спеціаліст” за спеціальністю хірургія

2013-2016 рр.- інтернатура по спеціальності «Хірургія» на базі ТДМУ ім.І.Я.Горбачевського і ТМКЛШД

2007-2013 рр. – навчання в Тернопільському державному медичному університеті ім.І.Я.Горбачевського, спеціальність «Лікувальна справа».

 

Додаткова освіта: 

2023р. – участь у міжнародному конгресі «ROME-DUBAI BREAST SYMPOSIUM 2023» м.Рим, Італія

2023р. – участь у міжнародному конгресі «RDBS – AESTHETIC MEDICINE 2023» м. Рим, Італія

2023р. - участь в міжнародному конгресі «ESMO Breast Cancer 2023», м. Берлін, Німеччина

2023р. - участь в міжнародному конгресі «ESMO Lung Cancer Congress», м. Копенгаген, Данія

2023р. - учасник семінару «Сучасні аспекти питання раку молочної залози», м. Київ, Україна

2022р. - участь в міжнародному конгресі «ESMO Gynaecological Cancers Congress 2022», м. Валенсія, Іспанія

2022р. - участь в міжнародному конгресі «2◦ Congresso Internazionale – Il trattamento del paziente fragile in chirurgia plastica », м. Рим, Італія

2022р. - участь в міжнародному конгресі «ESMO Breast Cancer 2022», м. Берлін, Німеччина

2021р. – участь у міжнародному конгресі «IBRA NET Meeting 2021»

2021р. - участь в семінарі SENATURK «Breast Reconstruction: Free Flaps»

2021р. - учасник 3rd International Congress and Scientific Workshop of the Central-Eastern European Breast Cancer Surgical Consortium, м. Київ, Україна

2021р. - учасник курсу АОСЗ «Мультимодальна візуалізація молочної залози»

2021р. - учасник фахової школи «УЗД молочних залоз»

2021р. - участь в міжнародному конгресі «ESMO Breast Cancer Congress»

2021р. – учасник «VI Петербургский международный онкологический форум «Белые ночи 2021»

2020р. - участь в міжнародному конгресі ESMO Breast Cancer Meeting

2020р. – участь у міжнародному конгресі «ESMO Congress Congress 2020»

2020р. – участь у міжнародному конгресі «ESMO Academy 2020 Meeting»

2020р. – участь у міжнарожному конгресі «ESMO Molecular Analysis for Precision Oncology Virtual Congress»

2020р. - участь у роботі науково-практичної школи-семінару з онлайн-трансляцією «Сучасні консенсуси в клінічній практиці хірурга та анестезіолога»

2020 - участь в Online Webinar with international participation «Optimized approach to the treatment of HER2+ Breast Cancer, part 1»

2020р. - участь у науково-практичному симпозіумі з онлайн-трансляцією «ЖІНКА ХХІ-СТОЛІТТЯ: Гормональний профіль щастя. Чи можливо це в умовах сучасності»

2019р. - учасник 1st International Congress and Scientific Workshop of the Central-Eastern European Breast Cancer Surgical Consortium, м. Будапешт, Угорщина

2019р. – учасник ESMO Preceptorship on Breast Cancer Multidisciplinary management, standards of care, therapeutic targets and future perspectives,

м. Лісабон, Португалія

2019р. - учасник науково-практичного міжнародного форуму – «UKRAINIAN ONCOLOGY AND RECONSTRUCTIVE SURGERY CONFERENCE. BREAST FOCUS», м. Київ, Україна

2019 р. - тематичне удосконалення «Сучасні підходи до лімфаденектомій при лікуванні раку різних локалізацій», м.Львів, Україна

2018 р. – учасник XXIV з’їзд хірургів України, м. Київ

2018 р. – участь у науково – практичному семінарі «Рак легень. Ознаки, симптоми, діагностика та лікування», м.Київ

2018 р. – участь у науково – практичному семінарі «Рак молочної залози: сучасні підходи до профілактики, діагностики та лікування», м.Київ

2018 р. – участь у майстер-класі «Сучасні підходи в онкохірургії підшлункової залози», м. Київ

2017 р. - тематичне удосконалення «Лапароскопічна хірургія та інші сучасні хірургічні технології» на базі НМАПО імені П.Л. Шупика, м. Київ

2017р. – участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Суперечливі та невирішені питання абдомінальної хірургії», м. Одеса

 

 

показати повний текст

відгуки
Марина 03-11-2021 Ретельний, відповідальний лікар. Раджу

відділення: Мамологія

Ольга 02-10-2021 Пані Назарко професіонал своєї справи. Все детально і доступно вміє розяснити, надзвичайно розумна, людяна. Мені приходиться спілкуватись з багатьма лікарями, Ліля - найкраща з них. З її допомогою проходжу не легкий і довгий шлях лікування, вона відповідає на всі мої запитання, дає поради. Від щирого серця та з ясним розумом всі мої рекомендації про неї!

відділення: Мамологія

Наталя 25-03-2021 Хочу виразити особливу вдячність лікарці Назарко Лілії Романівні. Особливо приємна і компетентна людина. Її добре ставлення вражає у сучасному перезавантаженому світі. Усім рекомендувала б звертатися до неї, коли є потреба у консультації момолога. Моя мама також приємно вражена після прийому. Дякую!!!!!

відділення: Мамологія

Виктория Коновалова 12-11-2020 Минулого тижня була на прийомі у мамолога Назарко Л. Р. позвонивши в Оксфорд Медікал мене одразу в той же день записали. Лікар дуже вічлива, мене оглянула, запідозрила якесь "новоутворення" і направила на узд , виявили кісту. Я настрашилась, але Лілія Романівна мені все пояснила і заспокоїла, призначила лікування. Взагалі враження від клініки склалося позитивне. Порівнюючи з державною чи навіть з більшістю приватних клінік мені здається тут найкращі ціни які відповідають якості.

відділення: Мамологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Відгук про лікаря "Оксфорд Медікал"

  відділення: Мамологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Мамологія

 • Відгук про МЦ "Оксфорд Медікал Тернопіль"

  відділення: Мамологія

 • Відгук про лікаря "Оксфорд Медікал"

  відділення: Мамологія

 • Відгук про роботу "Оксфорд Медікал"

  відділення: Мамологія

 • Відгук про МЦ "Оксфорд Медікал Тернопіль"

  відділення: Мамологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом