Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Лікування варикозної хвороби в Тернополі

Варикозна хвороба – це незворотнє розширення підшкірних вен внаслідок патологічних змін їх стінок та клапанів що веде до розладів кровотоку в них.

 

Перші згадки про дану патологію знайдено у стародавніх папірусах Єгипту. Воно є найпоширенішим серед хвороб периферичних судин. Цікавим є той факт, що варикоз притаманний лише людям через зв’язок із прямоходінням – більша частина крові під час активного руху знаходиться нижче рівня серця.

 

Якщо вірити статистичним показникам, то варикозна хвороба вражає 25-30 % жінок та 15-20% чоловіків. І це мова йде поки лише про працездатний вік. З цього можна зробити висновок, що представниці прекрасної статі хворіють у три рази більше.

ПРИЧИНИ ВАРИКОЗУ

Велику роль у виникненні варикозу мають такі фактори ризику:

 • надлишкова маса тіла, малорухомий спосіб життя;

 • спадкова схильність;

 • носіння тісного одягу;

 • порушення гормонального фону;

 • похилий вік;

 • наявність шкідливих звичок, надмірне харчування нездоровою їжею.

Внаслідок впливу вищезгаданого утруднюється відтік крові чи її скидання з глибокої венозної системи у поверхневу.

СИМПТОМИ ВАРИКОЗУ

Ця хвороба є дуже підступною, оскільки тривалий час не приносить скарг, окрім естетичної незручності, та, з часом, наслідки наздоганяють. Варто звернутись на консультацію до лікаря-флеболога при наявності наступних скарг:

 • больові відчуття у ногах;

 • свербіж, судоми литкових м’язів, ломота у ногах;

 • набряки, почуття розпирання та важкості;

 • збільшені, звивисті вени, що виступають над рівнем шкіри;

 • сухість та подальша поява ділянок пігментації коричневого кольору;

 • телеангіоектазії – «судинні зірочки».

Початок будь-яких проблем із судинами можна виявити швидко: увечері серйозно турбує важкість у ногах та відчуття розпирання. В момент, коли ноги втомлюються, хочеться прилягти, підняти їх вище рівня тулуба, бо це приносить полегшення. В подальшому, ближче до вечора, з'являються набряки.

СТАДІЇ ВАРИКОЗУ

Відповідно до клінічної картини розрізняють наступні стадії варикозної хвороби:

 • 0 – помітного розширення вен не спотерігаються;

 • 1 – набряки нижнік кінцівок, що швидко минають, наявний так званий синдром «важких ніг»;

 • 2 – набряки на ногах стійкі, не проходять після відпочинку, з’являються «судинні зірочки», пігментовані ділянки, екзема (мокнення шкіри);

 • 3 – поява трофічної виразки.

Відповідно до стадії процесу будується індивідуальний план лікування. Якщо ж не звертати увагу на проблему та не отримувати належну медичну допомогу – розвиваються ускладнення.

 

Ускладнення варикозної хвороби дуже серйозні, небезпечні та важко лікуються. До них відносять тромбоутворення у варикозно розширених судинах, які на останніх стадіях можуть поширитися глибше, а звідти ще й потрапити в область серця з подальшими трагічними наслідками. Інша група ускладнень включає трофічні зміни шкіри: від виникнення плям, темного кольору – до трофічного виразкування.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗНОЇ ХВОРОБИ

Для того, щоб діагностувати захворювання, а також визначити стадію процесу, лікар збере детальний анамнез та вислухає ваші скарги. Далі при хорошому освітленні флеболог проведе клінічне дослідження стану венозної системи. Також у медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль», як метод діагностування захворювань вен, застосовують ультразвукове обстеження на апараті експерт класу Philips ClearVue 650.

 

Далі лікар-флеболог підкаже вам найкращий варіант лікування варикозної хвороби. Це може бути як консервативний, так і хірургічний спосіб. Усе залежить від поширеності та стадії захворювання.

 

Для більш детальної консультації та діагностики патологічного процесу телефонуйте за номером (068) 752 52 52.


Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом