записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Флебологія

Консультація судинного хірурга БЕЗКОШТОВНА.

УЗД вен нижніх кінцівок - 250 грн

Компресійна терапія

Компресійна терапія ТернопільПід час впливу певних факторів ризику організм стикається з такою проблемою, як варикозна хвороба. Згідно статистичним даним, на сьогодні вона є дуже поширеною, особливо серед осіб працездатного віку. Це все тому, що наш організм щоденно отримує велику дозу навантажень у вигляді сидячої чи стоячої роботи. Внаслідок одноманітного статистичного навантаження на нижні кінцівки в останніх порушується кровотік, відбувається застій у великому колі кровообігу, а в подальшому, непомітно для нас, формується варикоз.

 

Для профілактики, а також лікування варикозної хвороби існує така річ, як компресійні панчохи. Вони побудовані таким чином, що дозволяють позбутись від втоми, набряків, а також болю у нижніх кінцівках. Великим їхнім плюсом є ще й приховування косметичного дефекту варикозних «вузликів».

 

Виготовляються панчохи з такого матеріалу, як натуральні нитки по типу каучуку чи бавовни, а також із застосуванням мікрофібри та лайкри. Ця тканина облягає нижні кінцівки дуже добре завдяки своїй еластичності та щільності. Шкіра у ній може вільно «дихати», отже організм почуває себе доволі комфортно. Варто зазначити, що такий виріб є абсолютно нетоксичним та не викликає алергічних реакцій.

Механізм дії компресійної терапії

Щоб досягнути лікувального ефекту, в хід ідуть наступні механізми:

 • зменшення застою відбувається внаслідок зовнішнього тривалого стискання нижніх кінцівок;

 • покращення функціонування венозних клапанів здійснюється за рахунок компресійного ефекту панчoх;

 • зменшення набряків досягається через збільшення поглинання міжтканинної рідини внаслідок посиленого тиску на тканини;

 • профілактична та лікувальна мета усунення тромбоутворення здійснюється через стимуляцію компресійним трикотажем фібринолізу – функція згортання крові.

Для компресійної терапії використовують два різновиди зовнішнього впливу, а саме панчохи та бинти. Компресійні панчохи мають ряд переваг перед еластичним бинтуванням нижніх кінцівок. Основним є те, що бинти виглядають неестетично, а ще, ними важко досягнути необхідної компресії, що робить ії незручними у використанні.

Класифікація компресійного трикотажу

Існують такі види компресійного трикотажу:

1. Лікувальний – поділяється на 4 класи:

 • І – тиск компресії становить 18,4 – 21,2 мм.рт.ст;
 • ІІ – тиск складає 25,1 – 32,1 мм.рт.ст.;
 • ІІІ – тиск дорівнює 36,4 – 46,5 мм.рт.ст.;
 • ІV – тиск становить більше 50 мм.рт.ст.

2. Профілактичний – тиск складає до 18 мм.рт.ст.

Рекомендують призначення профілактичної компресійної терапії особам, у яких немає клінічних ознак варикозу, але у яких наявні фактори ризику.

 

Інші варіанти підбираються лікарем-флебологом після попереднього консультативного прийому. Спочатку оцінюється стан організму та визначається стадія хвороби, а вже далі проводиться вибір правильної та ефективної компресійної терапії.

Рекомендації для вибору компресійних панчох

Обов`язково перед покупкою панчіх варто проконсультуватись з лікарем. Це є необхідністю тому, що лікувальна дія визначається розподілом тиску компресії на ноги. Вона складає 100% на гомілках та гомілково-ступневих суглобах, 70 % дії припадає на коліно і 40% - на стегно. Не потрібно у цьому випадку займатись самолікуванням! Ось основні поради для того, щоб вибрати найкращий варіант терапії:

 • оскільки розмір панчіх визначається індивідуально, то перед покупкою варто визначити обводи гомілок і стегон. Заміри проводяться зранку, перед тим, як збираєтесь встати з ліжка;

 • відповідно до стадії та очікуваного ефекту підбирається клас компресії на ноги;

 • деякі компресійні панчохи мають у своєму складі силіконові губки, тому попередьте вашого лікаря, якщо у вас є алергія на цю речовину;

 • носити колготи чи панчохи необхідно щоденно.

Існують дуже красиві варіанти компресійних панчіх, тому їх носіння не повинне викликати у вас якихось незручностей чи скованості рухів.

 

Для кращого розуміння проблеми та боротьби з нею, а також для того, щоб отримати професійну консультацію лікаря-флеболога, телефонуйте за номером (068) 752 52 52.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки