(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування короткозорості у дитини в Тернополі

Міопія або короткозорість у дітей - одна з найчастіших причин звернення до офтальмолога. При цьому дефекті порушується процес заломлення променів в очах людини, в результаті чого зображення формується не на самій сітківці, а перед нею. Картинка виходить нечіткою, розмитою, і чим далі знаходиться предмет, тим гірше розрізняються його деталі. Саме очне яблуко при цьому збільшується. Найчастіше короткозорість з'являється в дитячому віці і росте.

В цілому в абсолютній більшості випадків короткозорість у дитини - це не трагедія, це всього лише аномалія оптики. І єдина незручність пов'язана з купівлею дитині окурярів або лінз.

Які бувають види короткозорості у дітей?

Існує два види короткозорості (міопії) у дітей: вроджена і набута. Перша зустрічається досить рідко, виникає вона через порушення в формуванні зорової Лікування короткозорості у дитини в Оксфорд Медікал Тернопільсистеми і може бути спровокована різними негативними факторами, наприклад, гіпоксією. 

Нормою для новонароджених вважається далекозорість через укорочене очне яблуко. Це не повинно викликати тривогу, оскільки з часом форма ока змінюється, і дефект проходить сам собою. Насторожити може невеликий запас далекозорості в ранньому дитячому віці. В цьому випадку з віком вірогідний розвиток короткозорості.

Причини короткозорості у дитини

Останні дослідження показують, що ризик виникнення і зростання короткозорості у дитини пов'язаний з недоліком прогулянок на вулиці при денному світлі. Найголовніша рекомендація, яку дають офтальмологи, які дотримуються принципів доказової медицини - це гуляти з дитиною вдень.

Спадкова схильність до короткозорості теж грає роль. Але поки лікарям важко сказати, наскільки ця роль велика. Все ж лікарі рекомендують: при проблемах із зором у батьків слід більше уваги звертати на те, чи добре бачить їх син або дочка і не забувати про профілактику короткозорості.

Раніше припускалося, що короткозорість пов'язана з напругою очей: 

  • лист;

  • читання;

  • робота на близькій відстані;

  • робота на комп'ютері. 

Останні дослідження показують, що робота на близькій відстані за комп'ютером і за іншими дисплеями - не причина виникнення міопії. Просто через комп'ютери й уроки діти занадто мало проводять часу на вулиці.

Симптоми короткозорості у дитини

Перевірка зору проводиться при досягненні трирічного віку малюка, а потім - щорічно.

Позаплановий візит до дитячого лікаря-офтальмолога потрібно, якщо ви помітили такі характерні симптоми короткозорості у дитини:

  • малюк мружиться, морщить лоб, моргає;

  • намагається ближче піднести текст до очей, присунутися до екрану телевізора або комп'ютера, сильно нахиляється над зошитом;

  • часто скаржиться на неприємні відчуття в очах (різь, «пісок», втома);

  • постійно відчуває головний біль.

Якщо у дитини виявилася короткозорість, то в більшості випадків офтальмолога треба відвідувати так часто, як часто потрібна зміна окулярів. Якщо короткозорість почалася у дитини рано - 1 раз в 6 місяців. Якщо короткозорість почалася у підлітка - 1 раз в рік.

Діагностика та лікування короткозорості у дітей

Сучасна медицина може лише уповільнити прогресування короткозорості, але не позбавити від неї повністю.

Останні дослідження показали, що використання нічних контактних лінз у дітей з короткозорістю може уповільнити її зростання. Що стосується лазерної корекції, то дітям до 18 років вона протипоказана.

Якщо у дитини діагностовано короткозорість, лікар випише рецепт на окуляри - щоб корекція була повною.

Профілактика короткозорості у дитини

Сучасні дослідження підтверджують: є залежність росту міопії від того, скільки часу дитина проводить на вулиці при денному світлі. Тому лікарі радять збільшувати час перебування дитини на вулиці - для уповільнення зростання міопії, для профілактики короткозорості. Прогулянки при денному світлі не менше 60 хвилин, краще - 2 години в день

Гімнастика для очей, фізіотерапія, апаратні методики, різноманітні вітаміни і БАДи не довели своєї ефективності в профілактиці і лікуванні короткозорості у дітей.

Для діагностики та корекції короткозорості телефонуйте за номером (068) 752 52 52.


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Дитяча офтальмологіяЦіна
Консультація дитячого офтальмолога 550.00 грн
Консультація дитячого офтальмолога (повторна) 450.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом