(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Вакцинація від ротавірусної інфекції в Тернополі

Вакцинація від ротавірусної інфекції в Оксфорд Медікал ТернопільРотавірус вражає і дітей, і дорослих, проте у дорослих захворювання частіше протікає в легкій формі або безсимптомно.  У всьому світі ротавірус викликає близько 125 млн випадків дитячої діареї щорічно і є найголовнішою причиною зневоднення. Понад 2 млн дітей щорічно госпіталізуються через ротавірусний гастроентерит і близько 500тис. вмирають від цієї хвороби.

        За оціночними даними, практично кожна дитина в світі інфікується ротавірусом у віці від 3 до 5 років. Важливо своєчасно розпізнати ознаки зневоднення, особливо у дітей молодшого віку і негайно почати адекватне лікування.

Що викликає ротавірусну інфекцію?

        До сімдесятих років двадцятого століття причина кишкових інфекцій встановлювалася лише в 30% випадків. У 1973 році Рут Бішоп з колегами виділили і, за допомогою електронної мікроскопії, описали вірусні частинки з тканин кишечника у дітей з клінічними гастроентеритом. Їх назвали ротавірусами - за характерний зовнішній вигляд, що нагадує колесо (rota по латині - колесо).

        Збудник ротавірусного гастроентериту – вірус роду Rotavirus, сімейства Reoviridae.

        Завдяки тришаровій оболонці, вірус стійкий в навколишньому середовищі. Він може зберігати життєздатність до декількох годин на руках, а на сухих твердих поверхнях до декількох тижнів і навіть місяців, якщо не застосовувалися дезінфікуючі засоби.

         Ротавірус потрапляє в організм через рот і розмноження вірусу відбувається в тонкому кишечнику, що в свою чергу призводить до порушення всмоктування натрію, глюкози, води, зниження активності ферментів, і в результаті до виникнення діареї, зневоднення, порушення складу електролітів.

        Дитина, яка перехворіла ротавірусним гастроентеритом, не має довічно стійкого імунітету і повторне зараження можливе в будь-якому віці. З кожним наступним інфікуванням імунний захист вищий, а клінічні прояви захворювання все більш легкі.

        Вірус дуже заразний, легко передається від людини до людини, поширюється в сім'ях, дитячих садах і лікарнях. Поширювати вірус можуть як дорослі і діти з клінічними проявами, так і з безсимптомним перебігом захворювання. Найбільший ризик для зараження ротавірусом мають діти від 4 до 24 місяців. Дорослі можуть заразитися при догляді за інфікованою дитиною.

Профілактика ротавірусної інфекції

З метою профілактики бажано:

  • використовувати спиртовмісні засоби для рук - санітайзери або серветки.

  • дотримання правил гігієни і миття рук - важливий фактор профілактики передачі ротавірусної інфекції, але цього не завжди достатньо. 

В даний час одним з основних методів специфічної профілактики ротавірусних гастроентеритів є вакцинація. Після впровадження вакцин захворюваність ротавірусом істотно знизилася не тільки серед дітей молодше 5 років, а й серед осіб старшого віку.

        Вакцини викликають вироблення імунного захисту, так як складаються з мікроорганізмів і клітинних компонентів, які стимулюють вироблення антитіл з певними захисними властивостями.

У 2008 році схвалили Rotarix (оральна вакцина) - захищає від гастроентериту, викликаного G1, G3, G4, G9 штамів і призначається в 2х дозах у віці від 6 до 24 тижнів.

        Клінічні випробування показали, що кожна вакцина запобігає 74-78% всіх гастроентеритів, викликаних ротавірусом, і практично всі госпіталізації з приводу ротавірусних гастроентеритів. Мінімальний рекомендований вік вакцинації - 6 тижнів. Мінімальний проміжок між дозами 4 тижні, максимальний – 8 місяців. Повний курс вакцинації рекомендується завершити до віку 16 тижнів життя і обов'язково завершити до 24 тижнів (6 місяців).

        Грудне вигодовування може тривати в звичайному режимі до і після вакцинації проти ротавірусу.

У МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» в наявності є вакцина для профілактики ротавірусної інфекції. Для її бронювання звертайтесь за номером (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 6 )
послуги Відділення Вакцинація дітей і дорослихЦіна
Гексаксим 1950.00 грн
Інфанрикс Гекса 1998.00 грн
Інфанрикс Чистий 2190.00 грн
Інфанрикс + ІПВ + Хіб 1798.00 грн
Бустрикс 998.00 грн
Менактра 1899.00 грн
Хіберикс 663.00 грн
Енджерикс (за 3 дози) 1543.00 грн
Превенар 13 3194.00 грн
Пріорикс 799.00 грн
Варилрикс 1771.00 грн
Інфлувак 450.00 грн
Церварикс 1590.00 грн
Ротарикс 1090.00 грн
Тетраксим 1199.00 грн
Пентаксим 1571.00 грн
Хаврикс 820.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (068) 752 52 52

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом