Склеродермія – це захворювання сполучної тканини шкіри, що характеризується порушення вироблення колагену та функцією мікроциркуляції.
Хвороба з’являється зовсім не очікувано через на фоні патології імунних процесів. Склеродермія швидко прогресує, сприяючи виникненню специфічних змін в людському організмі:
- надмірне ущільнення шкіри;
- запалення уражених ділянок;
- утворення кільцеподібних синяків;
- ускладнення що проявляється в ураженні суглобів та внутрішніх органів.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ СКЛЕРОДЕРМІЇ
Найчастіше захворювання вражає представниць прекрасної статі. Особливо активно проявляється під час функціональних нервових, психічних розладів та проблем ендокринного характеру. Також склеродермія з’являється після пологів, абортів та в період менопаузи.
Спеціалісти в області дерматології визначають ряд головних причин:
- гормональне порушення;
- стреси та нервові перенавантаження;
- хвороби ендокринної системи;
- травматичні ушкодження;
- інфекції;
- побічні ефекти викликані певними лікарськими засобами.
Склеродермія, як захворювання може мати спадкову схильність.
СИМПТОМИ СКЛЕРОДЕРМІЇ
За інтенсивністю та перебігом склеродермії можна виділити основні стадії розвитку: набряк, склероз, атрофія. Під час стадії набряку проявляється ущільнення шкірного покриву. При склерозі – міняється колір покриву, утворюється судинна сітка. Атрофія провокує деформацію суглобів на пальцях, їх обмеженням в русі, натягуванням шкіри.
Для розподілення симптомів захворювання, його розподіляють на види. Серед них такі:
- обмежена;
- дифузійна;
- системна.
Симптоматика обмеженої склеродермії проявляється в утвореннях фіолетово – розових плямах, що виникають на шкірі обличчя та руках. Ці плями можуть приймати різну форму – круглу, овальну, видовжену. З часом вони стають жовтішими та потовщуються. В ураженій ділянці не працюють сальні залози та атрофуються волосяні фолікули.
Дифузна склеродермія – вражає шкірні покриви тіла, кінцівок та самого обличчя. Сильне ущільнення може спричинити атрофію. Якщо дифузний вид утворився на обличчі, хворий може страждати на складки та звуження навколо рота.
При системній, виділяють суттєве погіршення стану, може спостерігатись підвищення температури тіла, больові відчуття в м’язах, втомленість, головна біль. Симптомами цієї форми є затвердіння усієї ураженої шкіри на тілі людини, що може стати причиною погіршення міміки та скутості рухів хворого.
ЛІКУВАННЯ СКЛЕРОДЕРМІЇ В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ» В ТЕРНОПОЛІ
Щоб встановити такий діагноз, як склеродермія лікар – дерматолог повинен провести наступне:
- зібрати скарги хворого;
- провести повне обстеження;
- виконати збір біоматеріалу для мікроскопічного дослідження.
Перш за все початковим етапом лікуванням є усунення усіх провокуючих факторів. Потім дерматолог призначає терапію, індивідуально до стану хворого та форми ураження.
Під час прийому призначених препаратів потрібно дотримуватись усіх рекомендацій спеціаліста, а також уникати вживання алкогольних та слабоалкольних напоїв.
Запис до дерматолога здійснюється по телефонах : (068) 752 52 52 , (0352) 52 52 52.