(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Лікування інтерстиціальних захворювань легень в Тернополі

Інтерстиціальні захворювання легень – це група хвороб, у яких змінам піддається сам каркас легень. Інтерстиціальні захворювання легень ведуть до ущільнення легень, що робить блок для транспортування в кров кисню. Як наслідок, виникає задишка що при фізичних навантаженнях, що в спокійному стані.

Причини інтерстиціальних захворювань легень

Інтерстиціальні захворювання легень мають невідому причину, проте відомі фактори, які в більшості випадків сприяють розвитку хвороби. До них відносяться:

  • вдихання протягом довгого часу різноманітних подразнюючих чи токсичних газів, димів та пилу;

  • інфекції легень (грибкові, бактеріальні та вірусні);

  • системні хвороби сполучної тканини (колагенози);

  • тривале вживання певних лікарських препаратів;

  • контактування з аллергенами, які виділяють птахи (папуги та голуби);

  • вплив радіації.

Інтерстиціальні захворювання легень – це збірна група хвороб. До них відносяться інтерстиціальні пневмонії, саркоїдоз, алергічний альвеоліт, гістіоцитоз Х, лімфангіолейоміоматоз, легеневий альвеолярний протеїноз, легеневі васкуліти тощо. 

Симптоми інтерстиціальних захворювань легень

Основним та найчастішим проявом є задишка при фізичній активності, яка наростає поступово, як правило. У багатьох випадках симптоми інтерстиціальних захворювань легень виникають після перенесеного гострого респіраторного захворювання з температурою та кашлем, що тривало зберігаються. Пізніше приєднується задишка під час ходьби.

Крім задишки та кашлю, деякі види інтерстиціальних захворювань мають і позалегеневі прояви: 

  • больві відчуття у суглобах;

  • висипання на шкірі;

  • збільшення печінки;

  • порушення зору;

  • серцеві аритмії тощо.

Іноді інтерстиційні захворювання не мають ніяких симптомів протягом кількох місяців, а то й років і випадково виявляються при планових обстеженнях (рентгенографії чи флюорографії легень). Значно рідше вони починаються гостро з різкого підвищення температури, надсадного сухого або малопродуктивного кашлю, утрудненого дихання.

Діагностика та лікування інтерстиціальних захворювань легень

Найчастіше перша підозра на інтерстиційні захворювання легень виникає після рентгенографії легкень. Однак трапляються випадки, коли такі пацієнти довго і безрезультатно лікуються від пневмонії. Бувають випадки, коли змін при рентгенологічному обстеженні зовсім немає. Тоді діагностика обов'язково потребує проведення КТ (комп'ютерної томографії). 

Друга необхідна складова діагнозу – дослідження функції зовнішнього дихання, тобто проведення спірографії.

Іноді лікар може наголосити на проведенні додаткових досліджень, наприклад, імунологічних аналізів крові щоб уточнити роль алергенів свійських птахів або цвілевих грибів у розвитку хвороби.

Діагностикою та лікуванням цих захворювань займаються лікарі-пульмонологи. Лікування інтерстиціальних захворювань легень визначається конкретним різновидом захворювання. У деяких випадках при хорошому самопочутті хворого та відсутності змін легеневої функції лікування не призначають, а спостерігають за пацієнтом протягом декількох місяців і лише при прогресуванні хвороби розпочинають активну терапію. 

При деяких ІЗЛ, навпаки, необхідно відразу після встановлення діагнозу починати потужне лікування, щоб запобігти розвитку легеневого фіброзу і максимально відновити нормальну легеневу тканину. 

Для діагностики та лікування інтерстиційних захворювань легень звертайтесь до лікаря-пульмонолога МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль». Попередній запис на консультацію здійснюється за номерами телефонів (068) 752 52 52 та (0352) 52 52 52.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

  • Відгук. Відділення пульмонології.

    відділення: Пульмонологія

  • Відгук. Відділення пульмонології.

    відділення: Пульмонологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом