(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Дитяча отоларингологія
Дитяча отоларингологія

Лікування отиту у дітей в Тернополі

З запаленням вуха, або гострим отитом у дітей, стикаються практично всі батьки. Дуже характерне це захворювання для дітей 1-3 років і молодших. За даними епідеміологічних досліджень, хоча б раз отитом хворіють всі діти до 5-7 років, особливо часто - в 6-12 місяців. Лікарі пояснюють це тим, що слухова труба у дітей до 7 років погано функціонує. Зате після цього віку отити у дітей бувають рідко.

Симптоми отиту у дитини

Лікування отиту у дітей в Оксфорд Медікал ТернопільПрояви отиту у дітей зазвичай розпізнати нескладно, це:

  • сильний вушний біль;

  • виділення гною з вух;

  • проблеми зі слухом;

  • температура вище 38 градусів;

  • нудота, блювота, іноді пронос.

Звичайними ознаками отиту у дитини є млявість і дратівливість, що дозволяє запідозрити отит у маленьких дітей, які не вміють говорити і поскаржитися на біль у вусі. За симптомами середнього отиту у дитини, а також на підставі даних клінічного огляду лікар визначить, до якого типу той відноситься.

Причини отиту у дітей

Найчастіше причиною отиту у дітей є різні інфекції. Зазвичай він розвивається або під час застуди та ГРВІ, або відразу після. Причиною стає ослаблення природного захисту організму через вірусну інфекцію і активне розмноження в носоглотці бактерій, потім потрапляють у вушний канал і порожнину середнього вуха.

Багато батьків скаржаться на часті отити у дитини (4 і більше разів за рік). Причинами можуть бути незрілість імунної системи, погана дренуюча функція слухової труби, хронічні ЛОР-захворювання.

За даними лікарів, у половини дітей до року отит буває хоча б один раз. Симптоми все ті ж, однак поставити діагноз складніше, оскільки маленький пацієнт не може описати, що його турбує. Якщо дитина стає плаксивою, погано спить, у неї піднімається температура, це вагомий привід викликати педіатра і попросити його оглянути вушка дитини.

Діагностика та лікування отиту у дітей 

Як лікувати отит у дитини, може вирішувати тільки лікар, поговоривши з батьками і оглянувши барабанну перетинку дитини. Це абсолютно безболісна процедура. У деяких випадках потрібно видалити сірку з вуха, яка заважає оглянути барабанну перетинку.

Лікування середнього отиту у дітей проводиться за стандартами Американської асоціації педіатрів і Американської асоціації отоларингологів. Терапія залежить від віку пацієнта, від ступеня тяжкості захворювання, від історії попередніх запалень.

Дуже важливо постійне спостереження ЛОР-лікаря! Скільки лікується отит у дитини, залежить від тяжкості хвороби і загального стану, але зазвичай поліпшення спостерігається вже через день-два після початку хвороби. Підвищена температура, біль і загальне відчуття дискомфорту у вухах можуть зберігатися і довше. Якщо поліпшень не спостерігається, а тим більше, стан дитини погіршується, звернутися до лікаря потрібно негайно.

Лікування частих отитів у дітей зазвичай полягає в зниженні ризику виникнення інфекцій: вакцинація проти грипу або пневмококу й навіть курс лікування спеціальними препаратами в менших дозах. 

Ускладнення після отиту у дітей

Якщо отит не лікувати, то можуть розвиватись певні ускладнення. 

Розрив барабанної перетинки - одне з найпоширеніших ускладнень. Це нестрашно і безболісно, ​​навпаки, тиск у вусі знижується, і дитина починає відчувати себе краще. Сама перетинка заживає зазвичай протягом одного-двох днів.

Порушення слуху при гнійному отиті у дитини. Гній може залишатися в вусі досить довго - іноді місяцями - і порушувати не тільки слух, але і розвиток мови. У важких випадках для видалення гною може знадобитися хірургічна операція.

Мастоїдит - небезпечне ускладнення після отиту у дітей. Це запалення порожнини соскоподібного відростка, розташованого поруч із середнім вухом. Характерні ознаки: почервоніння і набрякання області за вухом, а також сильні болі в цьому місці.

У рідкісних випадках інфекція при гострому середньому отиті у дітей може перейти в область черепа через тонку пластинку, що відокремлює порожнину середнього вуха. Дитина починає скаржитися на сильний головний біль і нудоту, можуть також траплятися непритомність і блювання. У цьому випадку дитину слід показати лікарю негайно.

Щоб записатись на консультацію до ЛОР-лікаря в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» телефонуйте за номером (0352) 52 52 52 чи (068) 752 52 52.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом