(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Як захистити шлунок: поради щодо зміцнення здоров'я шлунково-кишкового тракту

Шлунок - один з найважливіших внутрішніх органів, від його здоров'я залежить не тільки травлення, але і загальний стан організму. При цьому шлунково-кишковий тракт - досить тендітна система. Неправильне харчування, алкоголь, прийом деяких ліків можуть серйозно порушити її роботу.

Чи можна уникнути розвитку хвороб шлунка і зберегти здоров'я травного тракту? Звичайно можна, однак для цього потрібно проаналізувати і при необхідності переглянути свій спосіб життя.

1. Здорове  харчування - здоровий шлунок

Травлення - основна функція шлунка, і він справляється з нею відмінно, навіть якщо ми їмо щось шкідливе. Але можливості травної системи не безмежні, і регулярне вживання деяких продуктів може порушити її функціонування.

Зсередини шлунок вистелений слизовою оболонкою. Це перший рубіж оборони проти бактерій - крізь абсолютно здорову слизову патогенні мікроорганізми проникнути не можуть. Однак гострі спеції, оцет, дуже гаряча або холодна їжа, копченості, жир, кава, алкоголь і газовані напої подразнюють слизову і порушують її цілісність. Це мікроскопічні порушення, проте їх досить для того, щоб бактерії проникли в слизову оболонку і почали її руйнувати. Головним агресором є бактерія Helicobacter pylori. Її можна віднести до умовно патогенних - вона присутня в організмі дуже багатьох людей, не завдаючи відчутної шкоди, але іноді, при ослабленні імунітету, вона починає активно розмножуватися і руйнувати слизову оболонку, викликаючи гастрит і виразкову хворобу.

2. Здоровий спосіб життя як фактор захисту шлунка

Для захисту шлунка необхідно дотримуватися здорового способу життя, як мінімум кинути палити і відмовитися від вживання алкоголю.

Нікотин підсилює секрецію шлункового соку і призводить до короткочасного звуження судин. Через надлишок соляної кислоти слизова шлунка дратується, а судинний спазм порушує перистальтику. Крім того, нікотин притуплює відчуття голоду. А значить, проміжки між прийомами їжі збільшуються, що зовсім не корисно для травної системи.


Алкоголь теж шкідливий: він має виражену подразнюючу дію на слизову оболонку, гальмує травлення, підвищує концентрацію соляної кислоти в шлунковому соку, порушує роботу нервової системи.

Зайве говорити, що поєднання сигарет і алкоголю саме по собі небезпечно для шлунка. Справа ускладнюється також продуктами, які ми вживаємо разом зі спиртним, - зазвичай до алкогольних напоїв подаються дуже жирні (чіпси, м'ясо, шинка), мариновані або гострі закуски.

3. Не зловживайте ліками

Деякі препарати можуть істотно подразнювати слизову оболонку шлунка, особливо якщо приймати їх занадто часто.

Найпоширеніший тип препаратів, що дратують шлунок, - нестероїдні протизапальні засоби на основі ацетилсаліцилової кислоти. Ці ліки часто приймають без консультації з лікарем при найменших проявах застуди, головних, м'язових та інших болях. Вони ефективні, але можуть викликати роздратування і запалення слизової. Звичайно, кілька таблеток не зашкодять шлунку, але, якщо болі або температура виникають так часто, що ви змушені приймати нестероїдні протизапальні засоби регулярно, краще відправитися до лікаря-гастроентеролога і з'ясувати причину нездужання.

4. Регулярно відвідуйте лікаря і здавайте аналізи

Навіть якщо Ви прекрасно себе почуваєте, не варто нехтувати візитами до лікаря. Проходити обстеження у гастроентеролога потрібно як мінімум раз в два-три роки, якщо вас ніщо не турбує, і раз на рік, якщо є будь-які скарги. До симптомів, які повинні вас насторожити, відносяться:

  • нудота і блювота;

  • постійні запори або діареї, а також їх необгрунтоване чергування;

  • будь-які регулярні болі в області живота;

  • зміни консистенції і кольору стільця;

  • слиз або кров у виділеннях;

  • регулярна печія, здуття живота, метеоризм, відчуття тяжкості.

Вчасний візит до лікаря-гастроентеролога допоможе з’ясувати причини, що провокують проблеми в роботі шлунково – кишкового тракту на ранніх стадіях. 

У МЦ «Оксфорд Медікал» працюють досвідчені спеціалісти-гастроентерологи, які проведуть якісну діагностику, нададуть професійну консультацію, і за необхідності призначать ефективне лікування відповідно до особливостей Вашого організму.


( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом