(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Вузли в розквіті жіночих літ

Міома - це доброякісна пухлина в м'язовому шарі матки, клубок волокон у вигляді вузла. Вона може розташовуватися на зовнішній поверхні матки, розростатися і тиснути на навколишні органи - сечовий міхур, пряму кишку... А може знаходитися всередині матки або рости в її стінці.

 

Для дам, яким поставлений такий діагноз, відразу скажемо дві важливі речі. Почнемо з хорошої: міома не переростає в злоякісну пухлину. А тепер погана - якщо з'явився один вузол, чекай другого і третього... Недарма лікарі називають міому множинною пухлиною.

Міома помолодшала. Колись вона вважалася хворобою зрілих жінок, зараз лікарі все частіше виявляють великі вузли навіть у 20-річних дівчат.

ГОСТЯ, ЯКУ НЕ ЧЕКАЛИ

Хвороба часто протікає без симптомів. Міому виявляє лікар, коли жінка приходить до нього на прийом. Але проблема в тому, що ми злочинно рідко ходимо до лікаря, якщо у нас нічого не болить… Раз в 5-7 років… А потім виявляється: міома у нас вже такого розміру, що треба прямо зараз щось робити.

 

Іноді хвороба проявляється болючими, рясними, зі згустками менструаціями в перший-другий день циклу. Задайте собі питання: чи заважають вони вашим планам? Чи намагаєтеся ви підгадати дати відпустки або відрядження, важливих зустрічей так, щоб вони не співпали з вашими критичними днями? Якщо так, інтенсивність ваших місячних може бути симптомом міоми. Будь-які зміни у термінах менструації, її масивність, повинні вас насторожити і змусити піти до лікаря.

 

Варто також зробити аналіз крові на рівень гемоглобіну. Навіть якщо у вас всього один день сильної кровотечі під час місячних, через п'ять-шість місяців будуть видні зміни в крові.

МІНЯЙТЕ СПОСІБ ЖИТТЯ

У чому причина захворювання? Чим довше лікарі шукають відповідь на це питання, тим важче їм дати на нього відповідь. Передбачається, що міома реагує на надмірну кількість жіночих статевих гормонів - естрогенів щодо іншого статевого гормону - прогестерону. Вона з'являється тільки в періоді, коли яєчники виробляють естрогени. Поки яєчники функціонують, міома нічого іншого не робить, як тільки зростає. У кращому випадку - перебуває в стабільному стані. У постменопаузі міоми вже не виникають, а ті невеликі вузли, які до цього моменту у жінки є, починають зменшуватися в розмірах.

 

Але чому все-таки міоми стали виникати частіше? Очевидно, це пов'язано з нашим способом життя - з високим темпом, великими навантаженнями. Організм як-би попереджає, що він не справляється, тому і хворіє. Доказом правоти такого погляду служать приклади, коли жінкам через великі вузли видаляли матку, вони не міняли після операції свого способу життя, і фіброми згодом з'являлися у них в молочних залозах.

 

Міоми можуть виникнути після стресів. Лікарі кажуть, що якщо у вас відбулися неприємні зміни в житті - ви розлучилися з чоловіком, втратили роботу, сваритеся з дитиною, яка вступила в складний вік, - через місяць-другий сходіть до гінеколога. На жаль, в цей час у вас обов'язково щось загостриться або з'явиться.

Є також теорія, що міоми - це наслідки незадоволеності особистим життям. Вони виникають у нещасних жінок.

ЯК ДІЗНАТИСЯ?

Головний метод діагностики міоми - УЗД - дослідження безпечне і безболісне. Хоча великі вузли лікар може виявити і руками. УЗД дозволить з'ясувати причину кровотечі, покаже характер розташування вузлів - знаходяться вони зовні матки, в її стінках або всередині органу.

 

Вузли можуть бути різних розмірів - від кількох міліметрів в діаметрі до гігантських пухлин в кілька кілограм. Звичайно чим рідше жінка ходить до гінеколога, тим більшого розміру міому у неї знаходять.

ВИДАЛЕННЯ СУБМУКОЗНОГО ВУЗЛА

Які методи лікування вам може запропонувати лікар? Це залежить від вашого віку, від розміру і розташування вузлів. Якщо ви прийшли до лікаря в початковій стадії хвороби, вузол маленький, не кровоточить, лікар запропонує поспостерігати за його розвитком, робити УЗД раз на півроку. Але вузол більше 5 см вже вимагає хірургічного втручання.

 

Молодій жінці, яка хоче ще народити дитину, але обтяжена великими вузлами, лікарі постараються зберегти матку. Вузол видалять або відкритим способом, або ендоскопічним. Але треба розуміти, що це позбавлення не від діагнозу «міома», а від конкретного вузла. Через певний термін після операції жінці треба завагітніти і народити, інакше вузли знову почнуть рости.

 

Якщо розмір вузла такий великий, що матка виглядає, як при терміні вагітності в 20 тижнів і більше, якщо пухлина деформувала орган, її доведеться видаляти разом з маткою. Новий метод видалення вузлів - емболізація маткових артерій. Вузли виключаються з кровотоку, до них не надходять ні гормони, ні харчування, і вони поступово зменшуються. Цей метод дає дуже хороший результат у правильно відібраних пацієнтів. Вузли розміром в 3-5 см він перетворює в восьмиміліметрові. Але якщо вузол 15 см - восьмиміліметровим його, звичайно, не зробиш.

ГОРМОНИ І ТРАВИ

Чи є користь від консервативного лікування або з міомою можна розправитися тільки хірургічними способами?

Так, лікарі намагаються лікувати невеликі вузли консервативно.

 

 

Чим раніше жінка звертається до лікаря, чим менший у неї вузол, тим більше у неї можливості підібрати разом з лікарем щадне лікування. Ось чому до гінекологів треба ходити щороку, навіть якщо нічого не турбує і ніде не болить.

Не зволікайте. Телефонуйте за номером (068) 752 52 52 та записуйтесь на прийом до гінеколога. Профілактика – кращий спосіб збереження здоров’я та довголіття.


( Рейтинг: 4.74, голосів: 43 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом