(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

ВІЙНА ТА ВІДСУТНІСТЬ СНУ. ЯК ВПЛИВАЮТЬ НА НАС НОВИНИ? РОЗПОВІСТЬ ЛІКАР НЕВРОЛОГ, ПСИХОТЕРАПЕВТ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ

Практично кожен другий українець в теперішній час стикається з проблемою порушення режиму сну. Війна викликає у всіх найгірші відчуття:стрес, нервове напруження, розпач, тривогу, все це може вливати на роботу вашого тіла. Через постійний стрес багато дорослих, які відповідають не лише за своє життя , а й за життя рідних, не можуть повноцінно спати. Такий безсонний режим лише шкодить здоров’ю та може привести до неприємних наслідків.


ЩО НЕ ДАЄ ВАМ ЗАСНУТИ?

Якщо ви відчуваєте стрес, можливо, ви не зможете повноцінно поринути у глибокий сон – період сну, коли тіло відновлюється. Почуття занепокоєння також змушує вас прокидатися протягом усієї ночі. Для нормального функціонування та перезавантаження нам треба 7-8 годин безперервного сну.

Присутність стресу збільшує рівень кортизолу, гормону, який стимулює увагу та пильність, підвищуючи частоту серцевих скорочень та кров'яний тиск. Як правило, цей рівень падає у вечірні години, що є одним з елементів природної підготовки організму до сну. Високий рівень кортизолу в нічний час перешкоджає вивільненню мелатоніну, гормону, необхідного для регуляції циклів сну та неспання. Коли рівень стресу в організмі зашкалює, то дуже важко тримати себе й свої емоції в руках. 

ВИДИ БЕЗСОННЯ

Дуже часто через нестачу якісного сну людина почувається втомленою,

роздратованою, знесиленою, відмічає погіршення роботи пам'яті та зниження концентрації уваги, надмірну агресивність. Людям, які страждають безсонням важливим є вчасне звернення до спеціаліста, адже знижується якість життя та ефективне функціонування, паралельно приєднуються супутні психічні проблеми.

Відповідно безсоння у нас буває гострим, хронічним. Госте безсоння, виникає під впливом стресової реакції, психологічної травми, часто воно минає самостійно без додаткового лікування, триває до 1 місяця. Хронічне безсоння триває понад місяць та часто є наслідком інших соматичних та психічних порушень. Може навіть виникнути почуття змішаної реальності та порушення психіки, коли людина не в змозі відрізнити реальність це, чи сон. 

ЛІКУВАННЯ БЕЗСОННЯ

Головне правило лікування безсоння – жодного самолікування. Тільки лікар може після консультації, встановити правильну причину безсоння, направити на додаткові обстеження і призначити відповідне лікування. Говорячи про лікування - варто згадати, що важливим є налагодження гігієни сну. Для профілактики та боротьби з епізодичним безсонням потрібно уникати таких речей:

  • фізичних навантажень у вечірні години;
  • обмежити кофеїн та куріння;
  • не переїдати у вечірній час;
  • виключити денний сон;
  • відкласти усі гаджети за 1 годину до сну;
  • обмежити або виключити надлишкові звукові та світлові подразники у вечірні години.    

ЯК СОН МОЖЕ ЗМЕНШИТИ НЕРВОВЕ НАПРУЖЕННЯ?

Сон – потужний засіб для зняття стресу. Регулярний режим сну заспокоює та відновлює тіло, покращує концентрацію, регулює настрій та загострює здатність приймати рішення. Ви краще вирішуєте проблеми і справляєтеся зі стресом, коли добре відпочили. Нестача сну зменшує вашу енергію та знижує ясність розуму.

Можливо, ви помічали, що не можете легко зосередитись, якщо погано спали. Дослідження показують, що нестача сну робить вас більш емоційно реактивним, імпульсивнішим і більш чутливим до негативних подразників. Ці когнітивні порушення, спричинені нестачею сну, можуть викликати стрес: від труднощів у відносинах до проблем із продуктивністю праці.

Щоб налагодити режим сну, потрібно дотримуватися, таких правил:

  • прогулянка за 1-2 години до сну;
  • душ за 30 хв до сну;
  • трав'яні чаї;
  • прокидатись і лягати в одинаковий час;
  • когнітивно-поведінкова терапія.

Для отримання більш детальної інформації та консультації з лікарем звертайтесь за телефоном (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52. 


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом