(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Вирішили відвідувати тренажерний зал? Що треба знати, щоб з тренування вас не забрала «швидка»

Займатися спортом, бути підтягнутим і струнким - модно. Люди купують абонемент в тренажерний зал і починають інтенсивно скидати зайву вагу, качати м'язи. Деяких з тренування відвозить «швидка». Як цього уникнути?

 

Попередньо потрібно відвідати свого лікуючого лікаря - сімейного лікаря або терапевта. Фахівець проведе огляд, послухає серце і легені, призначить обстеження. Потрібно здати загальні аналізи крові та сечі, а також визначити рівні цукру і холестерину, зробити кардіограму. Лікар обов'язково повинен виміряти тиск. Якщо він підвищений, то з фізичним навантаженням потрібно поки почекати, щоб переконатися, що немає артеріальної гіпертензії. А коли діагноз підтверджується, то відразу починати приймати ліки, що знижують тиск.

 

Буває, що людина без відвідування лікаря вирішила позайматися, наприклад, на біговій доріжці

 

Під час бігу зростає тиск і збільшується частота серцевих скорочень. М'яз серця - це насос, що перекачує кров. Судини звужуються, піднімається тиск, серце починає скорочуватися сильніше, адже організм вимагає більше кисню, глюкози. Якщо всередині судини є атеросклеротична бляшка, що перекриває її просвіт на 40 відсотків, людина цього не відчуває. Але при підвищеному навантаженні така бляшка може перешкоджати кровообігу і привести до стенокардії. До серця надходить недостатньо крові, і виникає передінфарктний стан або навіть інфаркт.

 

Бляшка знаходиться не в коронарній артерії, а в сонній

 

Ураження сонної артерії виявляється в три рази частіше. Це створює ще більше проблем. Адже погіршується кровопостачання головного мозку, виникає ішемічний інсульт.

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, ЩОБ УНИКНУТИ ПРОБЛЕМ З СЕРЦЕМ І СУДИНАМИ?

Вставати з дивана і більше рухатися. Не просто гуляти в зручному темпі, а йти швидким кроком, щоб з'явився піт (це приблизно 20-25 хвилин) - тоді починає спалюватися жир (до того зменшуються запаси глікогену в печінці, знижується рівень глюкози). Оптимальна тривалість навантаження - 30-45 хвилин. Причому краще поєднувати аеробні заняття (ходьба, повільний біг, плавання в зручному темпі) і анаеробні (силові вправи), тоді вага втрачається ефективніше. Але це тільки в разі, якщо у людини немає ішемічної хвороби серця, не було інфаркту.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ПОХОДУ В ТРЕНАЖЕРНИЙ ЗАЛ?

  1. Обов'язково відвідайте лікаря, тим більше що багато спортклубів вимагають медичний висновок. Крім терапевта, бажано побувати у кардіолога, дерматолога, хірурга, а якщо є проблеми із зором - і у офтальмолога.

  2. Підберіть для занять відповідний одяг і взуття, захопіть з собою два рушники, гумові тапочки і засоби для гігієни.

  3. Візьміть за правило щільно снідати вранці (вівсянкою, омлетом), особливо якщо плануєте заняття в першій половині дня. Поїсти необхідно за півтори-дві години до тренування.

  4. Займатися краще за програмою, яку розробляє спортивний інструктор.

  5. У перші дні занять не варто перенавантажувати себе, качаючи прес, піднімаючи штангу або виконуючи планку. Навантаження має збільшуватися поступово.

  6. Слідкуйте за пульсом: під час пікового навантаження він не повинен перевищувати 140-150 ударів в хвилину.

  7. Пийте не менше 1,5 л чистої води на добу.

ЯК СЛІД ХАРЧУВАТИСЯ?

Найкращими у харчуванні вважають країни Середземномор'я. Вони споживають менше тваринних жирів, багатих на холестерин, а більше рослинних масел, причому нерафінованих або холодного віджиму. Дуже корисні морська риба і морепродукти, овочі і страви з них, горіхи всіх видів. Хліб краще вибирати з цільного зерна або з добавкою висівок, або зроблений з борошна грубого помелу. Молочні продукти зниженої жирності корисніші, ніж жирні.

 

Відомо, що серце найчастіше підводить досить молодих - 40-50-річних чоловіків, які перебувають на піку працездатності. Чому?

 

В усьому винен нездоровий спосіб життя. Багато чоловіків неправильно харчуються і набирають зайву вагу, курять, зловживають алкоголем, часто нервують. До того ж не люблять ходити по лікарях, тому не здогадуються, що у них підвищений тиск, високий рівень цукру в крові, атеросклеротичні бляшки. Але головне, що, навіть якщо обстеження виявляє ці порушення, багато хто не лікується або робить це абияк, забуваючи приймати ліки, ігноруючи лікарські рекомендації.

 

Все це збільшує ризик ішемічної хвороби серця, гіпертонічної хвороби, ускладнює перебіг цукрового діабету, прискорює розвиток атеросклерозу. Підвищення рівня «поганого» холестерину (ліпопротеїдів низької щільності) призводить до порушення кровообігу в життєво важливих судинах, що ведуть до серця і головного мозку.

Насправді ж не все настільки погано. Потихеньку ситуація поліпшується. Якщо раніше 50 відсотків чоловіків не доживали до пенсії, то зараз сильна стать більше цікавиться своїм здоров'ям. Чоловіки стали менше курити, краще контролювати тиск, більше стежити за вагою.


( Рейтинг: 4.97, голосів: 36 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом