(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Важливі питання про варикоз: що робити для профілактики і як вибрати лікаря?

Кількість пацієнтів, які звертаються з проблемами ніг, дуже велика. Але, як правило, це різні захворювання, які люди диференціювати не можуть. Якщо у людини є явна варикозна хвороба, яку видно неозброєним оком, вона йде відразу до флеболога. Але є ціла когорта пацієнтів, які ходять до лікарів довго і не розуміють, що з ними. Часто вони скаржаться на набряки ніг.

Чи завжди варикоз – це великі і розширені вени?

У більшості людей є та чи інша форма варикозної хвороби. Вона викликає скарги лише у занедбаних формах. Умовно її можна розділити на два типи – косметичну варикозну хворобу та справжню варикозну хворобу, коли порушується функція вен. У першому випадку є невеликі безболісні розширені вени та зірочки на ногах і тілі. Однак слід розуміти, що психологічний дискомфорт при косметичних недоліках теж сприймається як проблема зі здоров'ям. Специфічного лікування люди з таким варіантом діагнозу не потребують. Їм потрібна діагностика - консультація флеболога, ультразвукове дуплексне сканування, щоб переконатися, що головні вени працюють правильно. Тоді ми можемо запропонувати пацієнтові косметичне лікування.

Другий варіант - коли у людини вже спостерігаються порушення гемодинаміки (руху крові по венах) внаслідок проблем із роботою клапанів, які є у наших венах. Ці клапани потрібні, щоб протидіяти силі тяжіння. Адже кров сама по собі від ніг до серця не підніматиметься, правильно? В силу генетичної схильності, важких статичних навантажень, надмірної ваги робота клапанів порушується. Кров починає рухатися назад, створюючи підвищений венозний тиск у ногах та венах. Виходячи з цього ми отримуємо купу скарг на вени, що здулися, почуття тяжкості і втоми в ногах, набряклість. 

Частіше від варикозу страждають чоловіки чи жінки?

За фактами, якщо використати міжнародну статистику, кількість пацієнтів приблизно однакова. Найчастіше звертаються жінки, тому що вони уважніше ставляться до своєї зовнішності та здоров'я. Чоловіки приходять до лікаря, коли грім гримне.

Такі пацієнти можуть роками ходити з венами, що випирають, напухли, і нічого їм заважати не буде. Однак є небезпечні ускладнення, наприклад, тромбофлебіт, коли через неправильний кровообіг і зовнішні фактори утворюються тромби. На тлі запущеного варикозу може зрости ризик утворення тромбів за рахунок впливу високих і низьких температур, тому з походами в баню, купанням в ополонці або сидячою роботою потрібно бути дуже обережними.

Чи молодіє варикозна хвороба?

Так, бо суспільство має тенденцію до постійного сидіння. Машина, робота, офіс, переміщення із крісла в крісло. Ми не даємо нашим ногам працювати, не даємо працювати м'язам. Клапани у венах не задіяні, відповідно, виникають проблеми. Напевно, ми більше виявляємо випадків через діагностику, що вдосконалюється.

Якщо вену добре видно, це не обов'язково патологія. Це може бути особливість організму, товщини шкіри, виразності судинного малюнка. Найголовніше, щоб вена була рівною та прямою, без набухання та надлишкового тиску.

Навіщо потрібне дуплексне сканування вен?

Будь-який сучасний УЗД-апарат має можливість для дослідження судин. Раніше були варіанти з допплером і без, зараз усі вони обладнані системою дослідження кровотоку. В арсеналі флеболога це найголовніша його зброя. 

Власне, відвідування флеболога має закінчуватися отриманням діагнозу на основі бесіди, огляду та дуплексного сканування, а також прогнозу та рекомендацій щодо лікування. Скарги ми систематизуємо, збираємо анамнез про препарати, які можуть спровокувати, наприклад, набряк. Потім ретельно робимо сканування - це займає 15-20 хвилин.

На що ще слід звертати увагу?

Будь ласка, звертайте увагу на те, як і де вас обстежують, що вам пропонують. Ви повинні після прийому мати на руках висновок про дуплексне сканування, ваші вени повинні обстежити, коли ви стоїте, а не лежите, це тонкий, важливий момент. Правильна діагностика – це огляд, збір скарг, анамнез. 

А буває так, що вен ніяких помітних нема, а варикоз є?

Буває. Трапляється таке, що людина скаржиться на одну ногу, а при обстеженні знаходяться зміни вен в іншій нозі. Цьому є пояснення: варикозна хвороба розвивається роками. Це індивідуально: у когось рік, у когось 2-3.

Яка профілактика?

Здоровий спосіб життя: активний рух, прогулянки пішки, профілактика надмірної ваги. На генетику ми не можемо вплинути: якщо у тата чи мами варикоз, ми можемо бути насторожі. Тому варто приходити на профілактичний огляд раз на пару років, якщо немає скарг.

Всі спортивні навантаження, які мають на увазі статику з обтяженням, шкідливі для вен. Коли ми напружуємо м'язи в статичному положенні, підвищується внутрішньочеревний тиск і вени перевантажуються. Якщо йдеться про присідання зі штангою, користі для вен не буде, а може бути шкода.

Застосування флеботоніків, пігулок, гелів, таблеток неефективне. Жодна мазь не має властивості такого глибокого проникнення у шкіру, щоб дістатися вен. Це фантастика. Наша шкіра – гарний бар'єр. 

Тому закликаємо вас попіклуватись про здоров’я ваших вен. Звертайтесь за медичною допомогою вчасно. Записатись на консультацію до лікаря флеболога можна за номером 068 752 52 52 чи 0352 52 52 52.


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом