Безумовно, найбільш ефективний і дієвий спосіб - це вакцинація. Існує помилкова думка, що після початку епідемії вакцинація протипоказана. Проте, якщо з якихось причин вакцинація не була зроблена вчасно, то її можна зробити і після початку епідемії грипу. Правда якщо щеплення зроблено тоді, коли людина вже захворіла на грип, то вакцина може виявитися неефективною.
Вакцина - препарат, що отримується з мікроорганізмів (бактерій, рикетсій, вірусів) або продуктів їх життєдіяльності і використовується для активної імунізації людей з профілактичними і лікувальними цілями. В даний час проводяться і на практиці застосовуються інактивовані вакцини, склад яких щорічно оновлюється відповідно до рекомендацій ВООЗ, яка постійно відстежує появу нових різновидів вірусу грипу.
Інактивовані вакцини отримують шляхом інактивації живих вірусів різними способами. Вони не можуть викликати інфекцію. Сучасна технологія виробництва дозволяє досягати високого ступеня очищення вакцин і низької частоти побічних реакцій, при цьому вакцини формують імунітет, що забезпечує надійний захист від грипу, мають мінімум протипоказань. Вони настільки безпечні, що можуть використовуватися для імунізації навіть грудних дітей і вагітних жінок.
Дітей можна прищеплювати, починаючи з 6 місяців. Існують спеціальні дозування проти грипу для дітей від 6 місяців до 3-х років.
Сезон грипу не має чітких термінів. Щороку його тривалість і активність різна. Фахівці рекомендують зробити щеплення, як тільки з'явиться вакцина або в будь-який час протягом грипозного сезону.
Щеплення необхідно робити щороку. Віруси грипу постійно змінюються, кожен сезон вони мутують і старі вакцини вже не діють на них. Крім того, захисний рівень імунітету через 6 місяців після щеплення починає знижуватися.
Вірус грипу при неправильному або несвоєчасному лікуванні може викликати різні ускладнення. Одним з найбільш серйозних ускладнень є геморагічний набряк легенів, який може розвинутися в перші дні хвороби і послужити причиною летального результату при важкій і гепертоксичній формах грипу.
Ще одне, не менш страшне ускладнення грипу - помилковий круп, коли через набряк голосових зв'язок і рефлекторних спазмів м'язів гортані, трапляється напад задухи, що створює серйозну загрозу для життя. Цей стан виникає майже виключно у дітей, частіше в нічний час, супроводжується тривогою, тахікардією та вимагає термінової медичної допомоги.
Ураження нервової системи при грипі нерідко супроводжуються радикулітом, невралгією різної локалізації, поліневритом.
До групи ЛОР-захворювань, що часто викликає грип, відносяться риніт, синусит, бронхіт, отит, фарингіт.
Якщо у хворого на грип є яке-небудь хронічне захворювання, грипозна інфекція в обов'язковому порядку посилює його перебіг. Крім того, грип проявляє приховані вогнища інфекції, причому незалежно від місця її дислокації. Саме тому нерідкі випадки, коли грип ускладнюється запальними захворюваннями сечостатевої, серцево-судинної, нервової та інших систем організму.
Спеціальної підготовки для вакцинації не потрібно. Але потрібно обов'язково проконсультуватися з фахівцем перед тим, як робити щеплення. Протипоказаннями до проведення щеплення є: підвищена температура тіла, наявність гострого респіраторного захворювання.
Тому перед вакцинацією необхідно пройти огляд терапевта, для того, щоб переконатися у відсутності протипоказань.
БАЖАЄМО ВАМ НЕ ХВОРІТИ!
Дізнатися детальну інформацію про вакцинацію і записатися на прийом можна за телефоном (068) 752 52 52 або (035) 252 52 52.
Опубликовано: 02.12.2020
Обновлено: 02.12.2020
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом