(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Скажемо грипу: «НІ!» Частина 1

Наближається холодна пора року, коли різко зростає захворюваність на ГРВІ та грип. Як убезпечити себе і своїх близьких? Які заходи необхідно вжити, щоб не заразитися?

1.ЩО ТАКЕ ГРИП?

Грип - це важка вірусна інфекція, яка вражає всіх, незалежно від віку, статі і національності. Епідемії грипу трапляються щороку зазвичай в холодну пору року і вражають до 15% населення земної кулі.

Нерідко люди досить легковажно ставляться до простудних захворювань. Не вважають за потрібне звертатися до лікаря, а займаються самолікуванням, вважаючи, що це звичайна застуда, яка незабаром пройде.

2.ЧИМ ГРИП ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЗАСТУДИ?

На жаль, багато наших пацієнтів звертаються до лікаря надто пізно, вважаючи, що заразилися на звичайну застуду. Коли ви намагаєтеся лікуватися самостійно, а головне, дуже часто переносите захворювання «на ногах», ви ризикуєте отримати серйозні ускладнення. Якщо у вас висока температура (39-40), головний біль, виражена слабкість, сильний кашель, ломота і біль в тілі, то це може виявитися на грип. На відміну від застуди грип викликає важкі захворювання і ускладнення, які можуть загрожувати життю.

3.ХТО БІЛЬШ СХИЛЬНИЙ ДО ЗАХВОРЮВАННЯ НА ГРИП?

На грип може захворіти будь-яка людина. Існує, однак, група ризику, до якої відносять маленьких дітей, людей похилого віку, а також людей, які страждають на діабет, астму або захворювання серця, нирок і легень. У даної групи підвищена ймовірність отримання загрозливих для життя ускладнень.

4.ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗАРАЖЕННЯ ГРИПОМ?

Вірус грипу дуже заразний. Він легко передається через повітря. Ви можете заразитися від уже хворої людини або при дотику до заражених предметів, якими користувався хворий.

Після того, як вірус потрапив у ваш організм, починається інкубаційний період - невеликий проміжок часу, в який ви навіть не зрозумієте, що заразилися. У цей момент вірус грипу немов спить, тобто ніяк себе не проявляє.

Інкубаційний період може тривати від одного дня до тижня, в залежності від кількості мікробів, що потрапили в організм, і вашого імунітету. Але саме в цей період вірус активно розмножується, кількість хвороботворних мікробів збільшується в тисячі разів. Однак, приблизно після тижня зараження концентрація вірусу в повітрі, що видихається різко знижується і хворий практично вже не представляє небезпеки для оточуючих його людей.

5.СИМПТОМИ ГРИПУ

Найпоширеніші ознаки грипу - це загальна слабкість, сонливість, озноб, різке підвищення температури до 39-40 градусів, сильний головний біль, біль в очах, запаморочення, закладеність носа, сухий кашель. Можливі також непритомність і блювання. Це все загальні симптоми, але у кожного вони проявляються, звичайно, індивідуально і в різному ступені тяжкості.

6.ЯК УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ВІД ЗАРАЖЕННЯ ГРИПОМ?

Профілактика грипу ділиться на неспецифічну і специфічну. Неспецифічна включає в себе всі ті заходи, які нам давним-давно відомі: необхідно зменшити число контактів з джерелами інфекції, що особливо важливо для дітей. Не рекомендується активно користуватися громадським транспортом і ходити в гості. Треба якомога більше гуляти: на свіжому повітрі заразитися грипом практично неможливо. Природно, в умовах великого міста неможливо абсолютно уникнути контактів з іншими людьми, тому необхідно користуватися індивідуальною маскою. Головна умова: маску потрібно міняти кожні 2 години.

7.ЯКІ Є ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ВІД ГРИПУ?

Безумовно, найбільш ефективний і дієвий спосіб - це вакцинація.

Читайте продовження статті на нашому сайті!


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом