(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Школа в око потрапила. Як підготувати зір дитини до початку навчання?

Ні для кого не секрет, що зір дитини відчутно падає під час навчання в школі. Як про нього подбати, щоб мінімізувати ризики?

До кінця шкільних канікул залишилося трохи більше тижня. Що можна встигнути зробити за цей час? Батьки спішно готують дітей до школи: закуповують одяг, портфелі, зошити. Але варто згадати і про здоров'я. 

Зазвичай основне зорове навантаження дітей - це гаджети. Зараз почнеться навчання, отже, зорове навантаження різко зросте: до гаджетів додадуться підручники, домашні завдання, комп'ютер та інше. Найчастіше короткозорість розвивається або посилюється в шкільному віці. У тому числі через помилки батьків: вони можуть елементарно не знати деяких важливих правил, дотримання яких збереже дітям зір.

1. Перед початком навчання зводіть дитину до офтальмолога

Навіть якщо вам здається, що у дитини із зором все відмінно, навіть якщо вона ні на що не скаржиться, то все одно потрібно щорічно відвідувати офтальмолога. Особливо це важливо, якщо хоча б один з батьків короткозорий: це підвищує ризик розвитку подібної патології у дітей.

Ну а якщо у вашої дитини вже є проблеми із зором, то вам потрібно постійно контролювати ситуацію. При міопії важливо щорічно перевіряти очне дно з лінзою Гольдмана, щоб вчасно помітити витончення сітківки і її відшарування: це найнебезпечніше ускладнення короткозорості.


2. Поступово скорочуйте час використання гаджетів

Ближче до початку школи поступово скорочуйте використання гаджетів, комп'ютерів. Звичайно, неможливо відібрати у дитини телефон або планшет. Але можна зайняти її чимось, що відверне від «сидіння» в телефоні.


3. Батьки повинні підготувати робоче місце

Важливе спостереження офтальмологів: короткозорість прогресує не в школі, а вдома, коли дитина робить уроки. По-перше, деякі батьки досі говорять своїм дітям: «Поки уроки не зробиш, нікуди не підеш». Це пряма дорога до зниження зору. Дитина повинна робити перерви під час занять і відволікатися, але не на телефон, звичайно.

Також важливо підготувати правильне робоче місце:

  • Ортопедичний стілець. Тому що навіть неправильна постава дитини, викривлення в шийному відділі хребта також можуть провокувати погіршення зору.
  • Лампа з денним освітленням. Важливо, звідки падає світло. Якщо дитина правша, то світло повинне падати зліва, не створюючи тіней, а для лівші - праворуч.
  • Робота не на планшеті, коли відстань між очима і екраном постійно змінюється, а на комп'ютері з великим екраном.

Відстань між очима і книгою (екраном) має бути не менше 40 см і строго фіксованою. Якщо ця відстань постійно змінюється, очі дитини весь час знаходяться в напрузі, що може спровокувати розвиток спазму м'яза, який відповідає за фокусування (циліарного м'яза), і, як наслідок, розвиток короткозорості. Саме з цієї причини вкрай шкідливо читати лежачи або в транспорті і користуватися планшетами і смартфонами.


4. Ввести режим дня

Як би банально це не звучало, але режим дня дуже важливий. Поки до школи залишився час, можна поступово його вводити: вчасно лягати спати, раніше вставати.

Адже часто буває, що дитина звикла спати до обіду. Потім різко настає 1 вересня, і в школу потрібно приходити до 8 ранку. Насилу прокидаються, потім приходять, відсипаються і починають робити уроки тільки ввечері, при поганому освітленні, що знижує зір. І це замкнуте коло.


5. Додати фізичні навантаження

У звичайний розклад дитини повинні входити фізичні навантаження, які допоможуть розслабляти зорову систему. Це плавання, теніс, бадмінтон.


6. Не потрібно закуповувати БАДи з чорницею

Багато батьків досі дають дітям БАДи з чорницею, вважаючи, що вони допоможуть зберегти зір. Все це пустушки, і численні наукові дослідження довели їх неефективність. Якщо ви хочете дійсно зупинити зростання короткозорості, потрібно звернутися до грамотного офтальмолога, який підбере індивідуальне лікування, а не просто призначить безконтрольні процедури на непотрібних апаратах.


P.S. Зараз, згідно зі статистикою Асоціації офтальмологів, кожен третій учень закінчує школу в окулярах. Але якщо батьки запам'ятають ці поради, якщо будуть працювати разом з грамотними офтальмологами, то «епідемію» шкільної короткозорості можна зупинити.


(0352)52-52-52 

 +38068-752-52-52 

м. Тернопіль, вул. С. Качали,5

просп. С. Бандери,41

    БЕЗ ВИХІДНИХ 



( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом