(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Роль ЕЕГ при епілепсії

Електроенцефалографія (ЕЕГ) - один з найточніших, інформативних і доступних методів дослідження активності клітин головного мозку людини. Характер одержуваних при процедурі відомостей допомагає фахівцям визначати узгодженість роботи всіх структур мозку.

Епілепсія - складна патологія, яка може залишатися тривалий час непізнаною навіть хорошими фахівцями. Це, в свою чергу, не дозволяє вчасно почати терапію, яка на початкових етапах набагато ефективніша. ЕЕГ при епілепсії - найкращий спосіб виявити проблему на ранній стадії і скласти вірний алгоритм лікування.

Уже в перші роки після початку використання ЕЕГ в клінічних випадках лікарі-неврологи і психіатри усвідомили важливе і неоціненне значення даного методу. Незважаючи на те, що з тих пір пройшло вже кілька десятків років, і сьогодні ЕЕГ при епілепсії - максимально інформативний і затребуваний спосіб діагностики даної патології (як на ранніх стадіях, так і при контролі ефективності лікування).

Одне з головних переваг даного методу ¬- можливість розпізнавати складні, нестандартні випадки прояву захворювання. Так як епілепсія далеко не завжди проявляється картиною, як описано її в медичних підручниках, лікарі при розшифруванні результатів ЕЕГ отримують безцінні відомості, які допомагають призначати правильне лікування в подальшому.

ЕЕГ допомагає отримати такі дані, як:

  • визначення природи нападів (вони можуть бути епілептичними або неепілептичними),

  • визначення типу нападів (їх особливості),

  • визначення форми епілепсії,

  • визначення вогнищ і локалізацію захворювання,

  • оцінка змін, які відбуваються в якості реакції на терапію або зовнішні чинники.

Що показує ЕЕГ при епілепсії ?

Під час ЕЕГ при епілепсії є можливість зареєструвати епілептиформні зміни. При цьому можна відрізнити цю хворобу від інших, які також можуть супроводжуватися нападами і мати схожу клінічну картину. Дослідження дозволяє стежити за перебігом захворювання і завдяки точним результатам коригувати призначене лікування для більшої ефективності. ЕЕГ дає можливість побачити:

  • епілептичний статус;

  • який характер носять напади;

  • ступінь порушення головного мозку;

  • чи діє медикаментозна терапія;

  • чи можливо погіршення стану.

При періодичній діагностиці пацієнт, який хворий на епілепсію, може дізнатися, яка тенденція у його недуги: позитивна чи негативна. Від цього буде залежати курс лікування і подальша частота проведення даного дослідження. З огляду на те, що воно абсолютно безпечно для здоров'я і не супроводжується больовими відчуттями, то робити його можна стільки, скільки буде потрібно. Головне, не забувати про попередню підготовку, оскільки від її дотримання залежить точність результатів.

Показання

ЕЕГ є ефективним методом перевірки роботи різних відділів головного мозку. Його роблять в діагностичних цілях або регулярно при наявності серйозних патологій, які потребують постійного контролю. Даний вид дослідження дозволяє здійснювати такий контроль, наприклад, якщо у пацієнта виявлена ​​епілепсія. Крім цієї хвороби, показаннями до здійснення дослідження є:

  • судомні напади нез'ясованої етіології;

  • непритомність;

  • порушення сну;

  • черепно-мозкові травми;

  • нейрохірургічні втручання;

  • гостре порушення головного кровообігу;

  • запальні процеси ЦНС.

Обстеження призначається і для уточнення діагнозів пацієнтів з такими симптомами, як головний біль, запаморочення, вегето-судинна дистонія, невротичні розлади. Найбільша цінність ЕЕГ при епілепсії полягає в виявленні інтеріктальних епілептиформних розрядів. Воно допомагає стежити за хворобою та за всіма змінами, пов'язаними з нею. Є можливість побачити динаміку розвитку і діагностувати епілептичний статус в судомної або безсудомній формі.

Правильна діагностика є запорукою того, щоб успішно вилікувати епілепсію. В цьому плані даний вид дослідження грає головну роль. Скористатися ним може кожен, оскільки він не має абсолютних протипоказань. Є лише деякі умовні фактори, при яких обстеження буде проводитися не як зазвичай, а в присутності ще одного лікаря - анестезіолога. До цих факторів належать такі стани:

  • судомні напади;

  • ішемічна хвороба серця, гіпертонія;

  • психічні розлади.

Протипоказанням не є вагітність і період грудного вигодовування. ЕЕГ безболісна і безпечна, тому її проводять пацієнтам будь-якого віку і будь-якої статі. Бажано не приходити на дослідження, якщо у вас ГРВІ. Для точного результату напередодні потрібно дотриматися дієти, а саме обмежити продукти, що містять кофеїн і енергетики. За пару годин до процедури потрібно поспати, тому найчастіше її призначають в першій половині дня. Головне - не переживати і перебувати в спокійному стані. В цьому випадку вийде максимально достовірний результат.

Детальніше про наших фахівцях і послуги ви можете дізнатися на нашому сайті:

https://ternopil.oxford-med.com.ua/

Для запису до лікаря на консультацію телефонуйте:  (0352) 52 52 52, (068) 752 52 52

МЦ «Оксфорд Медікал» Ви можете знайти за адресою: м. Тернопіль, вул. С.Качали,5, проспект С.Бандери 41.


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом