(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

При ларингіті слід виключити гостру, кислу, холодну, гарячу їжу і ... мовчати

«Підхопила, здавалося б, нешкідливу застуду. Трохи боліло горло, з'явився нежить, кашель, а температура була нормальною. Але через три дні голос осип і майже пропав. Кладу під язик льодяники, п'ю тепле молоко з маслом какао, але ефекту немає вже тиждень. Як правильно лікуватися » - запитує пацієнтка на прийомі у лікаря-отоларинголога.

 

- Осиплість і втрата голосу - це класичні прояви ларингіту, - розповідає лікар-отоларинголог МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль». - У холодну пору року недуга, як правило, виникає на тлі ГРВІ. Ларингіт практично ніколи не буває самостійним захворюванням. Зазвичай до нього приєднуються трахеїт або навіть бронхіт (запалюється слизова не тільки гортані, а й трахеї, бронхів). Людину турбує так званий гавкаючий кашель з виділенням мокроти.

Хвороба триває приблизно один-два тижні. Але якщо через п'ять днів після початку хвороби температура підвищується і стан погіршується, треба обов'язково йти до лікаря.

 

- А як правильно лікувати гострий ларингіт?

- Рекомендуються інгаляції відварами трав, та певними медикаментами, які дозволяють зняти осиплість і повернути голос.

Корисно пити тепле молоко з вершковим маслом або маслом какао. Можна додати в молоко також кілька крапель евкаліптової олії. Рекомендуються полоскання, але не з сіллю і содою, які пересушують слизову, а настоями евкаліпта, шавлії, календули, ромашки, лужною мінералкою.

Хочу підкреслити, що ларингіт дуже небезпечний для маленьких дітей, у яких він нерідко ускладнюється стенозом - звуженням просвіту гортані. У дитини при цьому стані з'являється дихання зі свистом, гавкаючий кашель, синіють губи, їй важко дихати, і вона без своєчасно наданої медичної допомоги може задихнутися. Я завжди кажу батькам, у яких дитина хвора на ларингіт: в домі повинен бути інгалятор-небулайзер та ліки, що знімають набряк і запалення. Це дуже важливо, тому що допомога повинна бути надана негайно!

 

- Серед порад знайшла такий: при ларингіті не можна їсти не тільки гостре, але і солодке. Чи так це?

- Можливо, таку рекомендацію давав фахівець, який турбується, щоб пацієнти не набирали зайву вагу. При ларингіті потрібно відмовитися від гострої і кислої їжі: цибулі і часнику, свіжих помідорів, цитрусових, кислих яблук, гірчиці, аджики, хрону, пекучого перцю. Такі продукти дратують і без того запалену слизову. Мед можна додавати в чай ​​або молоко, але не їсти ложками. Дозволяються відварені овочі, а зі свіжих - огірки і болгарський перець. Яблука краще їсти запечені. Хворому не підходить не тільки холодна їжа, яка посилює запалення, але і гаряча - голосові зв'язки і так набряклі, а гарячі продукти їх збільшують ще більше, і стан погіршується. Тому їжа і напої повинні бути тільки теплими.

Рекомендується пити теплий зелений чай, а також ромашковий і липовий. А ось чорний при ларингіті не показаний, оскільки пересушує слизову. Під час хвороби не можна курити, вживати спиртне, тому що нікотин і алкоголь погано діють на слизову і голосові складки (зв'язки).

 

- Якщо у людини часто виникає ларингіт, значить, захворювання стало хронічним?

- З'явившись одного разу на тлі простуди, ларингіт може більше не виникати довгі роки - поки людина знову не зустрінеться з вірусом, який вразить голосові складки. А ось на хронічний ларингіт часто страждають представники голосових і мовних професій: вчителі, вихователі, лектори, співаки. Але причина захворювання тут інша - перенапруження голосових складок. Таким людям завжди потрібно носити з собою пляшечку з водою, зволожувати повітря в квартирі за допомогою спеціального зволожувача, тримати під рукою таблетки або льодяники, що пом'якшують слизову.

 

- Вважається, що хворому, щоб швидше одужати, краще мовчати ...

- Так, це так. Лекції під час гострого періоду ларингіту точно читати не можна, тому краще піти на тиждень на лікарняний. Але для лікування представників мовних професій існують методики, що дозволяють швидше одужати. Наприклад, пацієнтам прямо в голосову щілину вливають за допомогою спеціального шприца з трубкою (канюлею) ліки.

 

До речі, хочу сказати, що ларингіт може часто виникати у людей, у яких з'явилася пухлина на голосових складках. Так що, якщо часто пропадає голос, треба звернутися до лікаря. Проблеми зі зв'язками можуть виникнути після видалення щитовидної залози. Якщо під час операції пошкоджуються нерви, складки потім можуть стати практично нерухомими і не розмикатися. У такому випадку потрібна операція, яка позбавляє від проблеми.


( Рейтинг: 4.36, голосів: 64 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом