(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Підвищений тиск чи артеріальна гіпертензія?

Магнітні бурі - це, напевно, найстрашніший прогноз, який можуть нам передати синоптики (не рахуючи ураганів і землетрусів). Всі, хто має проблеми з тиском, сходять в такі дні з розуму від болю. Особливо дістається гіпертонікам. Все діло в тому, що скачки артеріального тиску «вистрілюють» у всіх судинах, вражають головний мозок, серце, нирки, сітківку ока, підшлункову залозу.

 

Серце, перекачуючи кров, створює в судинах певний тиск, який називають кров'яним або артеріальним. Дослідження показують, що в нормальному стані артеріальний тиск (АТ) практично не змінюється протягом усього дня, але з 11 до 12 ночі він знижується і зберігає знижений рівень в період з 1 до 5 ранку, а в 6 підвищується до норми. Правда, рівень фізичного і психо-емоційного навантаження не може не впливати на тиск навіть здорової людини.

 

І в 20, і в 50, і в 70 років фізіологічною нормою слід вважати артеріальний тиск, що не перевищує 120/80 мм рт.ст. Стійке підвищення артеріального тиску від 140/90 мм рт.ст. і вище називається гіпертонією, вона ж артеріальна гіпертензія. Поговоримо про неї детальніше.

 

У кожної родини в аптечці повинен бути тонометр. Потрібна і корисна штука, яку за важливістю можна порівняти з градусником. Перевірка АТ - це найпростіший і досить надійний метод діагностики гіпертензії. Систолічний тиск (перша цифра) показує силу, з якою кров діє на стінку артерій сааме тоді, коли серцевий м'яз скорочується і викидає кров в судинну систему. Діастолічний тиск (друга цифра) показує силу, з якою кров діє на стінку артерій тоді, коли серцевий м'яз розслабляється, дозволяючи крові заповнити його.

 

Якщо ви виявили у себе підвищений тиск, зверніться негайно до лікаря. Не треба ставити діагноз самостійно, а тим більше займатися самолікуванням. Навіть якщо вам вдасться збити на якийсь час тиск, причину його підвищення самі ви не знайдете. Це може зробити тільки кваліфікований фахівець.

Будь-яка хвороба - справа не жартівлива. Серце людини, яка страждає на гіпертензію, перевантажене. Воно перекачує щосекунди надлишковий об'єм крові. Невдовзі це веде до підвищення опору з боку судин, які звужуються в умовах постійного перевантаження, стінки їх товщають, стають щільними, втрачають еластичну структуру. Якщо артеріальна гіпертензія існує тривалий час, то навантаження стає занадто сильним для всієї системи нормування тиску і судина може розірватися. Це ускладнення може закінчитися трагічно, якщо відбувається в серці або головному мозку.

 

Гіпертензія - основна причина інсультів, інфаркту міокарда, серцевої і ниркової недостатності. Встановлено, що на артеріальну гіпертонію страждають 20-30% дорослого населення. Поширеність захворювання збільшується з віком і досягає 50-65% у осіб, які старше 65 років. У порівнянні з людьми, що мають нормальний АТ, ризик коронарних захворювань у хворих гіпертензією в 3 рази вищий, захворювань серцевою недостатністю в 6 разів, виникнення інсульту в 7 разів.

 

Порушення серцево-судинної системи створюють додаткове стресове навантаження, аж до виникнення фобій, загальної слабкості і втрати працездатності. Ніколи не замислювалися, чому більшість акторів страждають хворобами серцево-судинної системи? А скільки було випадків смерті на сцені через розрив серця або інсульту? Все діло в тому, що емоційний стрес і депресія майже в 5 разів частіше викликають серцеві напади і в 2 рази збільшують смертність при інфаркті міокарда.

 

Що ж робити, якщо у вас стабільно підвищений тиск? Лікування артеріальної гіпертензії завжди йде в двох напрямках: зміна способу життя і контроль факторів ризику. Найчастіше цього цілком достатньо, щоб нормалізувати артеріальний тиск.

Попрацюємо над зайвою вагою! Жирова тканина для харчування своїх клітин вимагає рясного кровопостачання. Чи потрібен вашому серцю зайвий вантаж? Перед тим, як переходити на дієтичне харчування, потрібно порадитися з лікарем в обов'язковому порядку. Він призначить дієту, в якій будуть продукти, що містятьнеобхідін вам вітаміни і мікроелементи. Зменшення маси тіла знизить навантаження на серце, що призведе до зниження артеріального тиску.

 

Щоб дізнатися, чи є у вас зайва вага, порахуйте індекс маси тіла. Цей показник визначається за формулою відношення ваги в кілограмах до росту в метрах, зведених в квадрат. Бажаний індекс маси тіла від 18,5 до 24,9 кг / м. Якщо індекс маси тіла більше 25 кг / м - це називається надмірна вага, якщо більше 30 кг / м - ожиріння.

Однієї дієти, однак, недостатньо. Навіть якщо у вас немає надмірної ваги, певні фізичні навантаження ви все одно повинні виконувати. Людина в день повинна пройти 1000 кроків мінімум. Це норма для всіх. Дослідження показали, що регулярні фізичні вправи навіть у літніх людей дозволяють зберегти еластичність судин, підтримуючи в них нормальний кровотік і тиск. Сидяча робота - не проблема. Виходьте з автобуса на пару зупинок раніше, робіть прогулянку після роботи, сходіть всією сім'єю в спортзал. Зробіть ваше дозвілля цікавим. Хорошою є робота на повітрі, але не перестарайтеся!

 

Якщо ці методи не допомагають – обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем-кардіологом, який допоможе підібрати вам медикаментозні засоби корекції артеріального тиску.

Не забувайте, що профілактика і лікування повинні бути постійними. Піклуйтеся про себе і будьте здорові!

Запис на консультацію до лікаря-кардіолога можливий за номером (068) 752 52 52 та (0352) 52 52 52.


( Рейтинг: 4.71, голосів: 24 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом