(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Неприємний супутник вагітності – геморой. Як боротись?

Геморой -  захворювання, пов'язане із запаленням і патологічним розширенням гемороїдальних вен, що утворюють вузли навколо прямої кишки. Причиною його зазвичай є застій венозної крові в нижній частині тулуба і в ногах. Розвиток геморою проходить поступово - в початковій стадії відзначаються тяжкість і свербіння в області заднього проходу, біль, запори, пізніше - кровотеча, провисання і випадання еластичних гемороїдальних вузлів.

Факторами, що викликають геморой є малорухомий спосіб життя, неправильне харчування, ожиріння, зловживання алкоголем.

На нього страждають близько половини жінок, які чекають дитину. До основних причин у вагітних додаються тиск зростаючої матки на низ живота, яке здавлює вени, і обумовлені низькою руховою активністю кишечника запори.

У здорових жінок геморой може розвинутися в другій половині вагітності, але в разі, якщо є спадкова схильність, або симптоми геморою виявлялися і до вагітності, то геморой може розвинутися і на більш ранньому терміні - вже з 12-го тижня.

Симптоми геморою при вагітності

Геморой під час вагітності може протікати в двох формах - гострої і хронічної. Для гострої форми характерно раптове утворення тромбу в венах прямої кишки, що викликає пекучі болі, особливо після процесу дефекації. Утворюються щільні зовнішні вузли, діаметр яких може досягати 2-3 см, шкіра під ними набрякає і червоніє.

Через 5-10 днів гостра форма переходить в хронічну - вузли розм'якшуються і набухають тільки при напруженні. Процес супроводжується неприємними відчуттями в області заднього проходу і свербінням.

У фекальних масах з'являється кров, іноді в досить великих кількостях, гемороїдальні вузли можуть випадати із заднього проходу, самостійно вправляючись через якийсь час. Болі при цьому може не бути, може виникати відчуття неповного випорожнення кишечника, дискомфорт, здуття живота. Ходьба і сидіння стають болючими.

Лікування геморою при вагітності

Основними методами лікування негострого геморою при вагітності є суворе дотримання дієти і правил гігієни. Призначається лікарем-дієтологом дієта повинна допомагати уникнути запорів і відрегулювати спорожнення кишечника - для цього рекомендуються сухофрукти, горіхи, каші, кисломолочні продукти. Гостру їжу, здобні вироби, міцний чай потрібно виключити.

Для гігієнічних процедур рекомендується використовувати вологі серветки , підмивати задній прохід після дефекації. При виникненні зовнішніх вузлів можна приймати ванночки зі слабким розчином ромашки або марганцівки.

Щоб зменшити застій крові, необхідно виконувати профілактичну гімнастику - її основні вправи повинні бути спрямовані на стимуляцію м'язів таза, заднього проходу і ніг. Крім того, необхідно відрегулювати режим дня - здійснювати піші прогулянки, поєднуючи їх з помірним відпочинком і сном.

Якщо дані заходи не приносять бажаного результату, можливе застосування лікарських засобів - свічок, мазей, кремів. Однак варто пам'ятати, що будь-який медикаментозне лікування повинно бути погоджено з гінекологом - при вагітності самолікування і вживання ліків без призначення неприпустимо.

При неефективності консервативного лікування може знадобитися операція, але зазвичай під час виношування вона виконується лише в крайніх випадках, а тим більше в нашому МЦ «Оксфорд Медікал» все можна зробити швидко та безопераційно.

Після пологів, протягом перших двох місяців, геморой може продовжувати турбувати, але зазвичай - з нормалізацією способу життя і збільшенням фізичного навантаження - він проходить. Проте, запускати геморой під час вагітності не варто - при перших ознаках звертайтеся до лікаря. Це допоможе уникнути ускладнень, знизити некомфортні відчуття, а також відрізнити хворобу від тих, що протікають зі схожими симптомами ,але вимагають іншого лікування.

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація попередить негативні наслідки для вашого здоров'я! Телефонуте за номером (068) 7 52 52 52


( Рейтинг: 3.53, голосів: 15 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом