(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Не намагайтеся самостійно прибрати сірчану пробку за допомогою сірника або ватної палички

Лікар зробить це швидко та безболісно.

Якщо у вас неприємні відчуття у вухах, ви відчуваєте зниження слуху, варто звернутися до лікаря. Можливо, причиною цих симптомів стала сірчана пробка, що утворилася у вушному проході.

Сірчаними пробками називають скупчення секрету сірчаних залоз разом із відмерлими клітинами шкіри та пилом. Утворення сірки у зовнішньому слуховому проході — природний процес, що означає, що організм виконує свої функції. Сірка виробляється в перетинчасто-хрящовому відділі та захищає шкіру вушного проходу від пошкоджень та запалень. Консистенція сірчаної пробки спочатку м'яка, а надалі може досягати густини каменю.

Що спричиняє появу сірчаної пробки?

Неправильний догляд за вухами. Намагаючись позбутися сірчаної пробки, більшість людей використовують ватні палички, сірники та шпильки. Але за допомогою цих пристроїв вони лише проштовхують сірку в глибину вуха, де вона накопичується і утворює сірчану пробку. Дотримуватись правил гігієни вуха необхідно. Однак потрібно знати, що здорові вуха самоочищаються, тому видаляти слід лише темне коричневе кільце навколо входу до слухового проходу.

Сірчаний корок може виникати і при попаданні у вухо води, від якої сірка набухає і неприємні відчуття посилюються. Наприклад, з початком пляжного сезону кількість скарг на закладеність у вухах зростає. Іноді подібна проблема виникає при попаданні у вухо бруду чи пилу. Найчастіше стикаються люди, чия робота пов'язана з ремонтом машин, автобусів, трамваїв.

За якими симптомами можна виявити недугу?

Людина насамперед відчуває зниження слуху. Як правило, це відбувається після попадання у вухо води. Також може виникнути шум, свербіж, сухість, легке поколювання у вухах, причиною чого буває подразнення вестибулярного апарату. Іноді наявність сірчаної пробки супроводжується запамороченням, загальною слабкістю, нудотою та головним болем. Вушний біль посилюється вночі, тому зниження слуху та болючі відчуття пацієнт частіше помічає вранці.

Як позбутися неприємних відчуттів у вусі?

Найголовніше – не намагатися зробити це самостійно. Краще звернутися до лікаря-отоларинголога, який видалить сірчану пробку швидко та безболісно. Спочатку він промиє вухо теплою водою, потім огляне барабанну перетинку та прибере залишки води сухою ватою. Як правило, після такої процедури пацієнт відчуває полегшення та знову добре чує.

М'які пробки видаляють промиванням відразу ж, тверді рекомендують попередньо розм'якшити - протягом кількох днів вливати у вухо краплі. При цьому потрібно знати, що внаслідок дії крапель слух може тимчасово погіршитися за рахунок набухання сірки. Іноді у пацієнта бувають протипоказання до промивання. У такому разі пробку витягують з допомогою спеціального зонда.

Детальніше про процедуру ви можете дізнатись на прийомі у лікаря-отоларинголога МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль». Запис за телефоном 068 752 52 52.


( Рейтинг: 5.00, голосів: 2 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом