Найчастіше за допомогою ультразвуку досліджують тазові органи жінок. УЗД дозволяє побачити матку і її шийку, яєчники, фаллопієві труби. Також лікар оглядає вени, що оточують ці органи, лімфовузли і, якщо потрібно, сечовий міхур.
Чоловікам теж роблять УЗД малого таза - щоб оглянути простату, сім’яні пухирці та сечовий міхур.
Зазвичай УЗД жінкам призначає лікар-гінеколог, якщо при плановому огляді виявляється, що збільшена матка або яєчники. Але можна записатися на обстеження без направлення лікаря, якщо з'явилися такі симптоми:
Біль внизу живота. Він може бути ниючим або колючим, з'являтися в спокої або під час сексу.
Порушення менструального циклу. Місячні починаються не в строк, вони стали ряснішими або, навпаки, дуже мізерними, іноді затримки тривають кілька місяців.
Кровотеча, не пов'язана з менструацією. Вона з'являється перед місячними, відразу після них або в середині циклу.
Ознаки вагітності. Якщо менструація не прийшла вчасно, болять груди і нудить вранці, а тест позитивний, можна зробити УЗД. Лікар побачить зародок приблизно через тиждень після затримки місячних.
Чоловіки можуть зробити УЗД малого тазу, якщо у них утруднене сечовипускання або біль внизу живота і в промежині. Уролог направить на обстеження, якщо при огляді помітить збільшення простати.
У жінок за допомогою ультразвуку лікарі знаходять такі захворювання:
міома матки;
ендометріоз;
кісти яєчників;
гіперплазія ендометрія;
абсцес яєчників, маткових труб;
вроджені аномалії статевих органів;
рак матки, сечового міхура, яєчників, піхви та інших структур таза;
перекрут яєчника;
тазовий лімфаденіт - запалення лімфовузлів у паху;
позаматкова вагітність;
запальні захворювання малого таза;
поліпи ендометрія.
У чоловіків на УЗД малого таза виявляють гіперплазію, пухлину передміхурової залози або новоутворення сечового міхура.
Таким чином, УЗД є високоефективним методом обстеження організму. У МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» ультразвукова діагностика проводиться на найсучаснішому обладнанні, яке дозволяє виявити навіть найменші зміни.
Існує три способи проведення дослідження.
Його використовують для обстеження жінок. І до нього потрібно підготуватися: за 1,5-2 години до процедури випити кілька склянок води і утримуватись від сечовипускання. Інакше порожній сечовий міхур буде розсіювати хвилі і лікар на екрані побачить тільки чорну пляму.
Трансабдомінальне УЗД проводиться так: Жінка лягає на кушетку на спину, прибирає одяг з живота. Лікар наносить на датчик гель на водній основі, щоб поліпшити проходження ультразвукових хвиль. Потім сенсором водить в різних напрямках по нижній частині живота, оглядає органи, вимірює їх розміри. Це не боляче, але якщо жінка прийшла зі скаргами на біль, під час УЗД неприємні відчуття можуть посилитися.
Процедура триває до 20 хвилин, після чого можна витерти гель з живота і сходити в туалет. Результат дослідження лікар віддає відразу.
Цей метод дослідження теж застосовують для жінок. Але, в порівнянні з трансабдомінальним методом, він більш точний.
Жінка знімає одяг нижче пояса і лягає на спину, зігнувши ноги в колінах. Для проведення УЗД на тонкий круглий датчик спочатку надягають презерватив, а потім вводять його в піхву. В цьому випадку сечовий міхур не заважає обстеженню, тому крім стандартної гігієни підготовка до процедури не потрібна.
Лікар поступово оглядає всі органи малого тазу і заносить результати вимірювання в протокол УЗД. Іноді для більш точного дослідження матки в її порожнину вводять фізіологічний розчин.
Цей метод діагностики застосовують для чоловіків, тому що простата розташована поруч з прямою кишкою і добре проглядається через її стінку. Щоб нічого не заважало дослідженню, багато лікарів рекомендують попередньо зробити клізму.
Чоловік знімає одяг нижче пояса, лягає на бік і підбирає коліна. На тонкий датчик лікар надягає спеціальний презерватив, завдає гель і акуратно вводить пристрій через анус. Це трохи неприємно, але через кілька хвилин процедура закінчиться, і можна буде забрати результат дослідження.
Після ультразвукової діагностики потрібно передати результати спеціалісту, який Вас направив на обстеження. Якщо Ви пройшли УЗД без направлення, зверніться до свого лікаря.
Досвідчений спеціаліст МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» розшифрує результат, поставить точний діагноз і призначить ефективне лікування.
Опубликовано: 10.03.2021
Обновлено: 10.03.2021
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом