(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Міфи про вакцинацію

Все частіше постає питання чи дійсно необхідна вакцинація. Тому довкола вакцин з’явилось дуже багато міфів. Проте, в умовах пандемії COVID19, стає зрозумілим, наскільки важливо вакцинувати дітей і дорослих, формуючи імунний захист від різних захворювань, і наскільки небезпечні інфекції, від яких поки ще немає вакцин.


З інфекціоністами МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» розвінчуємо всі основні міфи стосовно вакцнації.

Міф 1. У пологовому будинку краще відмовитися від щеплень, тому що незрозуміло, яке здоров'я у щойно народженого малюка 


У пологовому будинку новонародженому роблять все два щеплення: від гепатиту В і від туберкульозу. Обидві інфекції небезпечні саме для малюків і тому щеплення роблять так рано. Якщо дитина після пологів не в реанімації, у неї немає протипоказань для цих щеплень. У всіх інших випадках об'єктивна користь від вакцинації багаторазово перевищує ймовірні ризики. Якщо хтось із батьків переживає з цього приводу, то краще ще на етапі вагітності поговорити з досвідченим педіатром, який пояснить всі деталі.


Міф 2. До року у дитини слабкий імунітет, вакцинацію краще відкласти до «кращих часів»


За допомогою вакцинації ми створюємо в організмі специфічну несприйнятливість до тієї чи іншої інфекції, знайомлячи нашу імунну систему з «демоверсією» захворювання. Тобто, це за визначенням щось набагато безпечніше, ніж інфекція. Більшість інфекцій небезпечні саме для малюків і саме тому, що вони слабкі, їх імунна система ще незріла і не в змозі впоратися з повноцінною версією хвороби. А з демоверсією - може. Той же пневмокок або менінгокок - ризики у немовлят в рази вище, ніж у дорослих. Ось ми і захищаємо немовлят.


Міф 3. У розпал пандемії безпечніше не робити щеплень


У розпал пандемії важливо дотримуватися протиепідемічних заходів і знижувати навантаження на систему охорони здоров'я. Якщо ви безвилазно сидите вдома, то, звичайно, ризики інфекційних захворювань будуть нижчими, ніж зазвичай, але не нульовими. Особливо, якщо ваша ізоляція умовна, члени сім'ї ходять на роботу, маску не носять, руки не миють і так далі. Пандемія не ставить на паузу інші інфекції, так що вакцинація від них не втрачає актуальності.


Міф 4. Страшні хвороби людство перемогло не за допомогою щеплень, а завдяки елементарній гігієні


Гігієна - важливий, але не єдиний фактор, що впливає на захворюваність інфекційними захворюваннями. Миття рук - вкрай ефективний метод в боротьбі з хворобами, збудники яких передаються фекально-оральним шляхом. Менш ефективний, хоча необхідний, - в боротьбі з інфекціями, які передаються аерогенним (повітряно-крапельним, повітряно-пиловим шляхом). Поточний досвід з COVID-19 наочно демонструє, як складно дотримуватися протиепідемічних заходів неспецифічної профілактики інфекції, яка поширюється таким чином. Це і правильне миття рук, і санітайзер, носіння рукавичок і маски. Куди простіше і ефективніше створювати несприйнятливість всередині організму, ніж забезпечувати бар'єри. 

В Україні є обов’язковим щеплення від ряду захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Окрім них є рекомендовані вакцини(проти вітряної віспи, пневмококу, грипу і т.д.). 

Завдяки поліпшенню гігієни та санітарії, відбулося значне поліпшення ситуації по багатьох хворобах, але ті інфекції, які передаються від людини до людини, таким чином не викорінити. Взяти ту ж краснуху. Щеплення в Україні застосовується лише близько 20 років - і різниця колосальна, наша країна за цей час стала територією, вільною від краснухи! Хіба ми за 20 років стали якось принципово інакше мити руки?


В МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» проводиться вакцинація дітей та дорослих різного віку. 

Попередній запис за номером телефону (068) 752 52 52!


( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом