Підкуймуха Людмила Ігорівна,
головний лікар, лікар-невропатолог-рефлексотерапевт
Шановні пацієнти, ми з вами проживаємо в епоху загальнодоступної медичної допомоги.
В час, коли людина може бути вчасно проконсультована вибраним нею лікарем – спеціалістом, з призначенням відповідного обстеження, а пізніше і лікування.
В час, коли пацієнт практично любу необхідну інформацію на медичну тематику може почерпнути для себе з інтернет ресурсів.
Ще кілька десятків років тому, таких можливостей у людей не було.
Дуже часто пацієнти не могли потрапити вчасно до лікаря, часто не критично ставились до свого стану, що призводило до плачевних результатів.
Однак є і мінуси такої посиленої модернізації, а саме - самолікування пацієнтів, яке набирає масштабних оборотів.
У своїй медичній практиці, ми, як лікарі, завжди намагаємось в першу чергу керуватись правилом «Не нашкодь!».
Я, як лікар-невропатолог, завжди обираю найбільш раціональний підхід до лікування, тобто той, в якому користь переважає над ризиками. Дуже часто при виборі методу лікування потрібно враховувати супутні захворювання, проаналізовувати наперед яку побічну дію може спричинити назначений препарат. Особисто зустрічалась з випадками де пацієнтів практично «заліковували» медикаментами.
Одними з альтернатив традиційним таблеткам, уколам та крапельницям є лікувальні медикаментозні блокади. Під блокадою маємо на увазі введення лікарської речовини в конкретну ділянку тіла. Ця методика є дуже ефективною .Часто застосовується як в неврології так і в травматології, хірургії. За допомогою цього методу зникає біль, зменшується набряк, місцева запальна реакція, покращується трофіка тканин.
Блокади застосовуються при болях у спині, контрактурах, «тунельних синдромах», невропатіях, протрузіях та грижах міжхребцевих дисків, п`яткових шпорах.
За допомогою блокад зменшується і зникає біль та набряк, покращується трофіка тканин у місці введення. Лікарським середником може бути як місцевий анестетик так і препарати з протизапальними властивостями.
З неврологічної точки зору всі блокади, які використовують в даній галузі можна розділити на локальні, сегментарні та провідникові.
Локальні блокади проводять методом безпосереднього введення діючої речовини в місце болю. Це може бути і м`яз і сухожилля. В цю групу відносять і специфічні внутрішньосуглобові блокади.
Методику проведення сегметарних блокад легко уявити розуміючи ази анатомії людини.
В конкретному випадку мається на увазі те, що кожна ділянка (сегмент) спинного мозку та спинномозкового нерва мають свою зону відповідності на певній ділянці шкіри, м`яза та кістки. Враховуючи це, можна добитися перехрестного впливу. А сааме: проводячи ін`єкцію в певну ділянку шкіри ми, тим самим, можемо чинити вплив на внутрішні органи, які інервуються тим же сегметом спинного мозку.
Під провідниковими блокадами розуміється введення лікарського середника за ходом нервового стовбура. Проводячи цю маніпуляцію ми перериваємо больовий імпульс і ліквідуємо цим самим біль.
Проте, не зважаючи на це, проведення медичних блокад має ряд протипоказів, а саме: захворювання серцево-судинної, ендокринної систем, онкологічні захворювання та ряд інших.
Лише ваш лікар обире для вас оптимальну методику та шлях лікування не нашкодивши вашому здоров`ю.
Опубликовано: 09.05.2018
Обновлено: 06.04.2019
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом