(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

«Лікар скерував на ендоскопію, а мені страшно». Вам теж страшно?

Ендоскопічні обстеження органів шлунково-кишкового тракту дуже інформативні. За допомогою приладів, забезпечених відеокамерами, лікарі можуть досконало вивчити органи шлунково-кишкового тракту зсередини, що сильно підвищує ефективність профілактики і лікування захворювань.

В МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» гастроскопію і колоноскопію можна пройти під загальною анестезією - під час медикаментозного сну. Це вирішує проблеми, пов'язані з неприємними відчуттями для пацієнтів, спрощує роботу лікарів, підвищує її точність. Тепер важливі обстеження можна проходити регулярно без страху і сорому.

Найнеприємніші, але необхідні процедури

На одному популярному форумі недавно провели опитування: «Яка медична процедура виявилася для вас найнеприємнішою?». Багато хто пригадав візити до стоматологів, деякі жінки ділилися враженнями від пологів. Але лідером серед неприємних процедур виявилася колоноскопія - обстеження нижніх відділів шлунково-кишкового тракту за допомогою гнучкого приладу з волоконною оптикою. Її ще називають колоноскопією. Ця процедура мало того, що неприємна, так часто ще й болюча. Причому настільки, що іноді лікарям доводиться її переривати через занадто хворобливі відчуття у пацієнтів.

Не сильно відстала в народному антирейтингу і ФГДС - гастродоуденоскопія, тобто обстеження за допомогою аналогічних гнучких шлангів верхніх відділів шлунково-кишкового тракту - стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки.

Обидві ці лікарські маніпуляції настільки неприємні, що мало хто хоче повторювати «зустрічі з ендоскопом». Справа і в страху, і в фізіологічному дискомфорті, викликаному абсолютно природними, але неприємними реакціями організму, і просто в болі. І все-таки ці дослідження проходити необхідно.

Лікарі теж розуміють, що це не найприємніші процедури. І повірте, просто так їх не призначають. Якщо гастроентеролог направив вас на ендоскопічне обстеження, значить, це дійсно потрібно.

Чому не обійтися без ендоскопії шлунково-кишкового тракту?

Ендоскопія дозволяє побачити органи шлунково-кишкового тракту зсередини - виявити виразки, ерозії, пухлини, сторонні тіла, місця пошкодження або кровотечі, зміни слизової оболонки, досліджувати їх в деталях. Тільки при колоноскопії діагностується на ранніх стадіях рак товстої кишки. А серед онкозахворювань він займає 2-е місце у жінок і 3-є місце у чоловіків.

За допомогою сучасних апаратів можна взяти тканини для вивчення їх в лабораторії, тобто виконати біопсію. Жоден інший метод не дає таких же можливостей.

На ФГДС лікар-гастроентеролог направляє, якщо на те є особливі показання. Ця процедура допомагає розібратися в причинах печії, відрижки, нудоти, болів у шлунку, раптового схуднення, труднощі при ковтанні, проблем з травленням. Її також призначають перед операціями для вивчення стану пошкоджених органів.

Колоноскопію призначають, якщо пацієнт скаржиться на болі під час спорожнення кишечника, нерегулярні випорожнення, здуття живота, запори, кров'янисті виділення в калі. Дана процедура в обов'язковому порядку проводиться для обстеження перед операціями на органах малого тазу, кишечнику, а також при онкологічних захворюваннях.

У кишечнику часто хвороби розвиваються безсимптомно, непомітно для пацієнта. У зв'язку з цим ВООЗ рекомендує після 40 років проходити колоноскопію кожні 5 років для скринінгу раку кишечника.

Ендоскопія «уві сні» - пора забути про біль!

На жаль, багато людей бояться ендоскопічних перевірок ШКТ, роками їх відкладають, уникають під будь-якими приводами. Так можна сильно запустити хворобу і потім довго розбиратися з наслідками, і буває, що шанс на одужання виявляється упущений безповоротно. Розуміючи і важливість обстеження, і страхи пацієнтів, лікарі знайшли вихід із ситуації: зараз гастроскопію і колоноскопію можна пройти під легкою загальною анестезією - уві сні. У МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» для цього є всі умови.

Той, хто хоч раз пройшов гастроскопію уві сні (тим більше колоноскопію), повертається вже без страху. А найголовніше, подібний медикаментозний сон безпечний для пацієнтів. Ризик розвитку серйозних ускладнень при подібного роду наркозах - 1: 1 500 000. Навіть при звичайній прогулянці по місту ми піддаємося набагато більшій небезпеці.

Як тільки ендоскопія закінчується, анестетик перестає подаватися в вену і людина прокидається через пару хвилин. Все - ніяких неприємних відчуттів і спогадів. Деякі, прокинувшись, навіть відчувають легку ейфорію.

Заснув, прокинувся - і ти вільний

Для занурення в медикаментозний сон людині встановлюють в вену катетер та вводять в мікродозах анестетик. Засинання відбувається м'яко і непомітно для пацієнта. Не встигнувши дорахувати до десяти, людина засинає спокійним неглибоким сном.

В результаті все проходить природно, хоча і під контролем фахівців. Сон схожий на звичайний нічний, і навіть може наснитися щось приємне. Поки пацієнт спить, лікар-ендоскопіст проводить всі необхідні маніпуляції. Він отримує можливість спокійно і більш ретельно провести обстеження, йому не заважають рефлекси і посмикування пацієнтів.

Всі обстеження записуються, і потім «кінофільм» копіюється на диск. Лікар віддає його пацієнтові в кінці візиту разом з медичним висновком. А результати біопсії будуть готові через кілька днів. У той же день можна вирушати на роботу або навчання. Єдине обмеження - перші дві години після наркозу не можна сідати за кермо і виконувати інші дії, що вимагають особливої ​​концентрації уваги.


( Рейтинг: 4.25, голосів: 4 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом