Гемороїдальними вузлами називаються деформовані стінки вен. Їх розташування - пряма кишка. Ризик утворення гемороїдальних вузлів збільшується, якщо є схильність до варикозного розширення вен нижніх кінцівок.
Саме по собі захворювання не смертельне. Геморой цілком здатний зіпсувати якість життя і якщо Ви регулярно відкладаєте відвідування лікаря-проктолога, не дотримуєтесь рекомендацій, то запросто можете постраждати від ускладнень.
Людина відчуває дискомфорт при відвідуванні туалету, не може спокійно сидіти, напруга призводить до збільшення і випадання шишок, які травмуються при зіткненні з білизною.
Найнеприємніші наслідки запущеної проблеми геморою - серйозні кровотечі, випадання вузлів з ректального каналу з подальшим обмеженням, анальні тріщини.
Реальна загроза криється в ускладненнях геморою, які поширюються на сусідні тканини і органи - а ось вже вони запросто можуть підвищити ризик летального результату, якщо пацієнт своєчасно не звернеться за допомогою. До них належать:
У будь-якому з перерахованих випадків самолікування проблему не вирішить. Тільки лікар-проктолог може оцінити масштаб захворювання і призначити лікування. Потрібно також пам'ятати, що є захворювання зі схожою клінічною картиною і без детального огляду поставити правильний діагноз дуже складно.
Причинами розвитку злоякісного новоутворення виступають хронічні анальні тріщини, запальні процеси шлунково-кишкового тракту, тривалий контакт з азбестом, папіломавіруси, поліпоз кишечника. Крім цього, до появи онкології призводить значне переважання м'ясних страв в раціоні. В групі ризику раку прямої кишки є чоловіки віком 50+.
Фахівцями МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» спростовується пряма трансформація гемороїдальних вузлів в злоякісні пухлини. Але, якщо під симптоматикою «геморою», пацієнт пропустив утворення поліпів, то в цьому випадку переродження новоутворень в онкологію має високі шанси. Найчастіше в онкологію перероджується дифузний поліпоз прямої кишки.
До передракових станів також відносять:
Крім того, проктологи не відкидають комбінований варіант захворювань, коли злоякісні утворення з'являються паралельно формуючи гемороїдальні вузли. Якщо у пацієнта відбувається розвиток геморою, необхідно регулярне спостереження за симптоматикою і оперативний візит до лікаря при найменшій підозрі на онкологію.
Страх дізнатися небезпечний діагноз може паралізувати пацієнта, штовхнути на нераціональні вчинки. Один з таких варіантів - заперечення проблеми. Очікування може затягнутися і до фахівця людина потрапить вже з ускладненнями, що істотно підвищить вартість лікування і складність необхідних процедур і досліджень. Потрібно пам'ятати: незалежно від того, чи підтвердиться геморой або онкологія - лікувати захворювання простіше на початковому етапі.
Досвідчені лікарі-проктологи МЦ «Оксфорд Медікал» у Тернополі готові надати допомогу і провести обстеження на сучасному обладнанні. Терапія і лікування у нашому медичному центрі відповідають сучасним стандартам лікування.
Для запису телефонуйте за номером: (068) 752 52 52; (0352) 52 52 52.
Опубликовано: 12.03.2021
Обновлено: 12.03.2021
Качали, 5
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
просп. С. Бандери, 41
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
вул. Руська, 17
телефон:
068-752-52-52
(0352)-52-52-52
050-437-52-52
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом