(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Чи потрібна вакцинація дорослим людям?

Питання, яке задають собі безліч українців, а відповідь на нього, насправді, дуже проста. Так, потрібна. У дорослих, не меншою мірою, ніж у дітей, існує ризик заразитися інфекційними захворюваннями. У національному календарі профілактичних щеплень України зазначено, що дорослим необхідні наступні вакцини:

  • проти дифтерії, правця, для деяких разом з ацелюлярним кашлюком;

  • проти краснухи (жінкам 18–25 років);

  • проти кору;

  • проти грипу;

  • проти вірусного гепатиту В (якщо немає відомостей про вакцинацію).

За епідемічними показаннями, тобто. для людей, які мають контакт із хворими, перебуваючи в регіонах із підвищеним ризиком інфекції: проти туляремії, чуми, бруцельозу, сибірки, сказу, лептоспірозу, кліщового вірусного енцефаліту, лихоманки Ку, жовтої лихоманки, холери, черевного тифу, вірусного гепатиту А, менінгококової інфекції.

Чи потрібно робити вакцинацію проти вірусу грипу щороку?

Так, вакцинацію від вірусу грипу необхідно робити перед кожним епідеміологічним сезоном. Ефективність вакцинації від сезонного штаму вірусу грипу доведена численними дослідженнями з високим рівнем доказовості як у світі, так, зокрема, і в нашій країні. Однак ці щеплення у нас не дуже популярні. Можливо це пов'язано з тим, що в період сезону грипу людина, яка отримала щеплення, може захворіти на ГРВІ, і вважає, що вона перехворіла на грип. Звідси міф про неефективність вакцини проти вірусу грипу. ГРВІ особливої ​​шкоди здоров'ю не завдає, а от від вірусу грипу можна отримати серйозні ускладнення і навіть померти.

Навіщо робити вакцинацію від дифтерії, правця, кашлюку та інших інфекцій, якщо ці щеплення багато разів роблять у дитинстві?

Тут можна провести наступну аналогію: якщо довго не займаєшся спортом, то втрачаєш навичку. Так і імунна система, якщо її не тренувати тривалий час, то імунна пам'ять знижується. Тому необхідно оновлювати знання захисної системи організму, проводячи щеплення до певних інфекцій.

Кожні 10 років з моменту останньої ревакцинації необхідне повторне щеплення від дифтерії, правця.

Дорослим також необхідно зробити вакцинацію:

  • від кору – 2 щеплення з мінімальним інтервалом 3 місяці (до 55 років);

  • від гепатиту В – за схемою 0-1-6 місяців;

  • від краснухи - жінкам 18-25 років, 2 щеплення з інтервалом 6 місяців;

  • від пневмококової інфекції – одноразово, для людей віком від 65 років або якщо є хронічні захворювання легень, печінки, серцево-судинної системи, цукровий діабет, імунні дефекти (після імуносупресії, онкогематологічні хвороби, первинні імунодефіцити). 

Також є можливість зробити щеплення від дифтерії, правця, з ацелюлярними (безклітинними) кашлюковими антигенами, від паротиту (свинки) – для тих, кого не вакцинували у дитинстві, чи немає даних про вакцинацію.

Для боротьби з вірусом папіломи людини (ВПЛ) зареєстрована 2х валентна – Церварікс (16, 18 тип ВПЛ) вакцина. Вона знижує ризик розвитку ВПЛ-асоційованих видів раку, наприклад раку шийки матки у жінок, раку статевого члена у чоловіків. Їх рекомендовано зробити до 26 років у жінок та до 21 року у чоловіків. За останніми даними, вакцинацію від ВПЛ можна зробити і пізніше, але тоді це буде не настільки ефективним.

Від вірусу вітряної віспи потрібно проводити вакцинацію, якщо ви не хворіли на цю інфекцію в дитинстві. Якщо ж ви перехворіли в дитинстві, то консультативний комітет з методик імунізації (США) рекомендує щеплення для профілактики розвитку оперізувального лишаю, віком від 50 років (рекомбінантна вакцина) і старше. 

Від менінгококової інфекції варто вакцинувати одноразово дорослих, раніше не вакцинованих і осіб з груп ризику, а від гепатиту А – 2х кратно дорослих, раніше не вакцинованих та осіб з груп ризику – хронічні захворювання печінки. 

Чи небезпечно щеплюватися дорослим з хронічними захворюваннями?

Дорослим із хронічними захворюваннями обов'язково слід вакцинуватися, оскільки це знижує ризики інфекцій.

Абсолютних протипоказань для вакцинації небагато, всі вони визначені МОЗ і прописані в інструкціях з вакцинопрофілактики. До таких відносяться, наприклад, важкі форми алергічних реакцій на певні складові щеплень. У будь-якому випадку, перед вакцинацією слід проконсультуватися з лікарем або терапевтом.

Щоб пройти вакцинацію, ви можете звернутися до МЦ «Оксфорд Медікал». Ми використовуємо сертифіковані препарати та вакцини від провідних виробників. Для уточнення інформації та попереднього запису телефонуйте за номером 068 752 52 52 чи 0352 52 52 52.


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом